Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Jezioro Wdzydzkie na Kaszubach nazywane przez miejscowych Morzem Kaszubskim to najpopularniejsze i najpiękniejsze miejsce na Pojezierzu Kaszubskim. To potężne jezioro ma ponad 1450 ha i 68 m głębokości. Ze wględu na walory samego akwenu, jak i okolicy utworzono tu Wdzydzki Park Krajobrazowy kryjący rezerwaty przyrody.Wyspy na Jeziorze

Z Jeziora Wdzydzkiego wyłaniają się 4 wyspy, z których największa nosząca nazwę Wielki Ostrów jest zamieszkała. Wody całego kompleksu Jeziora Wdzydzkiego układają się w kształt gigantycznego krzyża, widocznego ze wzgórza stanicy PTTK we Wdzydzach Kiszewskich. Cztery ramiona tworzą jeziora rynnowe: Radolne, Jelenie, Gołuń i Słupinko.

Kaszubskie Morze
Kaszubskie Morze


W pobliżu, w otoczeniu wzgórz i sosnowych lasów, rozlewa się jeszcze kilkanaście mniejszych jezior, co w efekcie tworzy wyjątkowo malowniczy krajobraz.

Raj dla wodniaków

Cała okolica to prawdziwy raj dla żeglarzy i kajakarzy, na których czeka szlak rzeki Wdy biegnący przez Jezioro Wdzydzkie. Również wędkarze będą zachwyceni, bowiem jest to jedyne miejsce w Polsce, gdzie żyje populacja wielkiej troci - odmiana łososia.

Wdzydze
Wdzydze - Kaszubskie Morze

Turyści przybywający nad Jezioro Wdzydze zatrzymują się zwykle w miejscowości Wdzydze Kiszewskie, słynącej z wielu atrakcji, ale w pobliżu znajdują się też inne ciekawe miejscowości: Gołuń, Borsk oraz Wiele (Kalwaria Wielewska).We wdzydzach warto też odwiedzić Kaszubski Park Etnograficzny - najstarszy skansen w Polsce oraz stojącą nad brzegiem jeziora wieżę widokową. Ma ona ponad 35 m wysokości, jest drewniana i oferuje wspaniałe widoki na Kaszubskie morze.

Jezioro Wdzydzkie
ul. Kościerska, Wdzydze Kiszewskie

Wdzydze Kiszewskie noclegi

Wdzydze Kiszewskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125895 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020