Jezioro Wdzydzkie z wieży

Jezioro Wdzydzkie

(4.4 głosów: 25)
Oceń i napisz opinię

Jezioro Wdzydzkie na Kaszubach nazywane przez miejscowych Morzem Kaszubskim to najpopularniejsze i najpiękniejsze miejsce na Pojezierzu Kaszubskim. To potężne jezioro ma ponad 1450 ha i 68 m głębokości. Ze wględu na walory samego akwenu, jak i okolicy utworzono tu Wdzydzki Park Krajobrazowy kryjący rezerwaty przyrody.Wyspy na Jeziorze

Z Jeziora Wdzydzkiego wyłaniają się 4 wyspy, z których największa nosząca nazwę Wielki Ostrów jest zamieszkała. Wody całego kompleksu Jeziora Wdzydzkiego układają się w kształt gigantycznego krzyża, widocznego ze wzgórza stanicy PTTK we Wdzydzach Kiszewskich. Cztery ramiona tworzą jeziora rynnowe: Radolne, Jelenie, Gołuń i Słupinko.

W pobliżu, w otoczeniu wzgórz i sosnowych lasów, rozlewa się jeszcze kilkanaście mniejszych jezior, co w efekcie tworzy wyjątkowo malowniczy krajobraz.Raj dla wodniaków

Cała okolica to prawdziwy raj dla żeglarzy i kajakarzy, na których czeka szlak rzeki Wdy biegnący przez Jezioro Wdzydzkie. Również wędkarze będą zachwyceni, bowiem jest to jedyne miejsce w Polsce, gdzie żyje populacja wielkiej troci - odmiana łososia.

Wdzydze
Wdzydze - Kaszubskie Morze

Turyści przybywający nad Jezioro Wdzydze zatrzymują się zwykle w miejscowości Wdzydze Kiszewskie, słynącej z wielu atrakcji, ale w pobliżu znajdują się też inne ciekawe miejscowości: Gołuń, Borsk oraz Wiele (Kalwaria Wielewska).We wdzydzach warto też odwiedzić Kaszubski Park Etnograficzny - najstarszy skansen w Polsce oraz stojącą nad brzegiem jeziora wieżę widokową. Ma ona ponad 35 m wysokości, jest drewniana i oferuje wspaniałe widoki na Kaszubskie morze.

Jezioro Wdzydzkie
ul. Kościerska, Wdzydze Kiszewskie

Wdzydze Kiszewskie noclegi

Wdzydze Kiszewskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
54°0'44N, 17°55'4E
20 lipiec 2017
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację