Wieża widokowa we Wdzydzach Kiszewskich

Wieża widokowa we Wdzydzach Kiszewskich

Wieża widokowa
ul. Gulgowskich, Wdzydze Kiszewskie

54°0'47" N, 17°55'16" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 08:00–20:00
  • wtorek: 08:00–20:00
  • środa: 08:00–20:00
  • czwartek: 08:00–20:00
  • piątek: 08:00–20:00
  • sobota: 08:00–20:00
  • niedziela: 08:00–20:00

Nad brzegiem Kaszubskiego Morza, a dokładniej nad Jeziorem Gołuń, na terenie stanicy Wodnej PTTK we Wdzydzach Kiszewskich, stoi ciekawa atrakcja turystyczna - wieża widokowa, z której roztacza się wspaniały widok na Jeziora Wdzydzkie. Dobrze stąd widać krzyż tworzony przez jeziora z licznymi półwyspami i największą wyspą jeziora Wdzydze - Ostrowem Wielkim.Wieża ma wysokość ponad 35 m i jest zbudowana z drewna modrzewiowego. Wchodząc po schodach natrafiamy na 3 platformy widokowe, kolejne usytuowane na wysokości: 10, 20 i 30 m. Na ostatniej platformie widokowej na wieży zainstalowano lunetę, która przybliża teren obserwatorom.

Jezioro Wdzydzkie z wieży
Jezioro Wdzydzkie z wieży

Wieża widokowa we Wdzydzach Kiszewskich dostępna jest bezpłatnie. Przy niej stoi też wiata edukacyjna, z wieloma tablicami informacyjnymi. To wspaniałe miejsce nie tylko na edukację, ale i rekreację. Na brzegu jeziora dostępna jest też wypożyczalnia sprzętu wodnego, są wiaty piknikowe i plaża. A wszystko to w sercu pięknych Kaszub, na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, obok Kaszubskiego Parku Etnograficznego - najstarszego skansenu w Polsce!

Wdzydzki Park Krajbrazowy Wieża widokowa we Wdzydzach

Wdzydze Kiszewskie noclegi

Wdzydze Kiszewskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zobacz inne szczyty i punkty widokowe
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-05-07 na
Śliczne widoki na Kaszubskie Morze czyli Jezioro Wdzydzkie, polecam :) A blisko stąd również do Kaszubskiego Parku Etnograficznego, który też warty jest odwiedzenia :)
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021