Wieża widokowa we Wdzydzach Kiszewskich

Wieża widokowa we Wdzydzach
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
5

Wieża widokowa we Wdzydzach to ciekawa atrakcja turystyczna, z której roztacza się wspaniały widok na Jeziora Wdzydzkie. Stoi ona nad samym brzegiem Kaszubskiego Morza, a dokładniej nad Jeziorem Gołuń, na terenie stanicy Wodnej PTTK we Wdzydzach Kiszewskich. Dobrze stąd widać krzyż tworzony przez jeziora z licznymi półwyspami i największą wyspą jeziora Wdzydze - Ostrowem Wielkim.

Wieża ma wysokość ponad 35 m i jest zbudowana z drewna modrzewiowego. Wchodząc po schodach natrafiamy na 3 platformy widokowe, kolejne usytuowane na wysokości: 10, 20 i 30 m. Na ostatniej platformie widokowej na wieży zainstalowano lunetę, która przybliża teren obserwatorom.

Jezioro Wdzydzkie z wieży
Jezioro Wdzydzkie z wieży

Wieża widokowa we Wdzydzach Kiszewskich obecnie dostępna jest odpłatnie. Przy niej stoi też wiata edukacyjna, z wieloma tablicami informacyjnymi. To wspaniałe miejsce nie tylko na edukację, ale i rekreację. Na brzegu jeziora dostępna jest też wypożyczalnia sprzętu wodnego, są wiaty piknikowe i plaża. A wszystko to w sercu pięknych Kaszub, na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, obok Kaszubskiego Parku Etnograficznego - najstarszego skansenu w Polsce!

Informacje praktyczne

8.00-20.00
Bilety: normalny 5 zł, ulgowy 2,5 zł
Parking: bezpłatny w stanicy

Wieża widokowa
ul. Gulgowskich, Stanica PTTK, Wdzydze Kiszewskie

Noclegi w Kaszubach

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

Wdzydzki Park Krajbrazowy
(5 głosów: 3)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(5 głosów: 3)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk
Śliczne widoki na Kaszubskie Morze czyli Jezioro Wdzydzkie, polecam 🙂 A blisko stąd również do Kaszubskiego Parku Etnograficznego, który też warty jest odwiedzenia 🙂
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024