Jezioro Wdzydzkie z wieży

Wieża widokowa we Wdzydzach Kiszewskich

(5 głosów: 2)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Wieża widokowa we Wdzydzach to ciekawa atrakcja turystyczna, z której roztacza się wspaniały widok na Jeziora Wdzydzkie. Stoi ona nad samym brzegiem Kaszubskiego Morza, a dokładniej nad Jeziorem Gołuń, na terenie stanicy Wodnej PTTK we Wdzydzach Kiszewskich. Dobrze stąd widać krzyż tworzony przez jeziora z licznymi półwyspami i największą wyspą jeziora Wdzydze - Ostrowem Wielkim.Wieża ma wysokość ponad 35 m i jest zbudowana z drewna modrzewiowego. Wchodząc po schodach natrafiamy na 3 platformy widokowe, kolejne usytuowane na wysokości: 10, 20 i 30 m. Na ostatniej platformie widokowej na wieży zainstalowano lunetę, która przybliża teren obserwatorom.

Wieża widokowa we Wdzydzach Kiszewskich obecnie dostępna jest odpłatnie. Przy niej stoi też wiata edukacyjna, z wieloma tablicami informacyjnymi. To wspaniałe miejsce nie tylko na edukację, ale i rekreację. Na brzegu jeziora dostępna jest też wypożyczalnia sprzętu wodnego, są wiaty piknikowe i plaża. A wszystko to w sercu pięknych Kaszub, na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, obok Kaszubskiego Parku Etnograficznego - najstarszego skansenu w Polsce!Wdzydzki Park Krajbrazowy
Wieża widokowa we Wdzydzach

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

8.00-20.00
Bilety: normalny 5 zł, ulgowy 2,5 zł
Parking: bezpłatny w stanicy

Adres

Wieża widokowa
ul. Gulgowskich, Stanica PTTK, Wdzydze Kiszewskie

GPS: 54°0'47N, 17°55'16E

Wdzydze Kiszewskie noclegi

Wdzydze Kiszewskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
54°0'47N, 17°55'16E
20 lipiec 2017
30 kwiecień 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
07 maj 2020 12:41
Śliczne widoki na Kaszubskie Morze czyli Jezioro Wdzydzkie, polecam :) A blisko stąd również do Kaszubskiego Parku Etnograficznego, który też warty jest odwiedzenia :)

Wieża widokowa we Wdzydzach Kiszewskich na blogu

Kaszuby idealne na Majówkę i wakacje

Kaszuby - cudowna kraina lasów i błyszczących w słońcu jezior okolic Wieżycy i Kartuz to wspaniały pomysł na relaks i wypoczynek w stylu slow. Jeśli dodać do tego niesamowite atrakcje wybrzeża - plażę Orłowską, Stare Miasto Gdańska czy Molo Południowe z żaglowcami w Gdyni, to po prostu rob się szał!

Zobacz nasz przewodnik po najlepszych atrakcjach Kaszub i już dzisiaj zacznij planować podróż w ten niezwykły region, który powstał z okruchów po stworzeniu świata i dlatego kryje wszystkiego po trochu 🙂

20 kwiecień 2021 12:43
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację