Zagłosuj na nas!
Jezioro Wdzydzkie z wieży

Wieża widokowa we Wdzydzach Kiszewskich

(5 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Wieża widokowa we Wdzydzach to ciekawa atrakcja turystyczna, z której roztacza się wspaniały widok na Jeziora Wdzydzkie. Stoi ona nad samym brzegiem Kaszubskiego Morza, a dokładniej nad Jeziorem Gołuń, na terenie stanicy Wodnej PTTK we Wdzydzach Kiszewskich. Dobrze stąd widać krzyż tworzony przez jeziora z licznymi półwyspami i największą wyspą jeziora Wdzydze - Ostrowem Wielkim.


Trwa głosowanie w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
Oddaj na nas głos (można głosować codziennie) - będzie nam niezmiernie miło!

Wieża ma wysokość ponad 35 m i jest zbudowana z drewna modrzewiowego. Wchodząc po schodach natrafiamy na 3 platformy widokowe, kolejne usytuowane na wysokości: 10, 20 i 30 m. Na ostatniej platformie widokowej na wieży zainstalowano lunetę, która przybliża teren obserwatorom.

Wieża widokowa we Wdzydzach Kiszewskich obecnie dostępna jest odpłatnie. Przy niej stoi też wiata edukacyjna, z wieloma tablicami informacyjnymi. To wspaniałe miejsce nie tylko na edukację, ale i rekreację. Na brzegu jeziora dostępna jest też wypożyczalnia sprzętu wodnego, są wiaty piknikowe i plaża. A wszystko to w sercu pięknych Kaszub, na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, obok Kaszubskiego Parku Etnograficznego - najstarszego skansenu w Polsce!Godziny otwarcia i informacje praktyczne

8.00-20.00
Bilety: normalny 5 zł, ulgowy 2,5 zł
Parking: bezpłatny w stanicy

Adres

Wieża widokowa
ul. Gulgowskich, Stanica PTTK, Wdzydze Kiszewskie

GPS: 54°0'47N, 17°55'16E

Wieża widokowa we Wdzydzach Kiszewskich na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Kaszub wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Wdzydze Kiszewskie noclegi

Wdzydze Kiszewskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wdzydzki Park Krajbrazowy
Wieża widokowa we Wdzydzach
54°0'47N, 17°55'16E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
Śliczne widoki na Kaszubskie Morze czyli Jezioro Wdzydzkie, polecam 🙂 A blisko stąd również do Kaszubskiego Parku Etnograficznego, który też warty jest odwiedzenia 🙂

Wieża widokowa we Wdzydzach Kiszewskich na blogu

Kaszuby idealne na Majówkę i wakacje

Kaszuby - cudowna kraina lasów i błyszczących w słońcu jezior okolic Wieżycy i Kartuz to wspaniały pomysł na relaks i wypoczynek w stylu slow. Jeśli dodać do tego niesamowite atrakcje wybrzeża - plażę Orłowską, Stare Miasto Gdańska czy Molo Południowe z żaglowcami w Gdyni, to po prostu rob się szał!

Zobacz nasz przewodnik po najlepszych atrakcjach Kaszub i już dzisiaj zacznij planować podróż w ten niezwykły region, który powstał z okruchów po stworzeniu świata i dlatego kryje wszystkiego po trochu 🙂

20 kwiecień 2021 12:43
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021