Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Pracownia Ceramiki Kaszubskiej w Chmielnie

Chmielno
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.7

Pracownia Ceramiki Kaszubskiej Neclów w Chmielnie na Kaszubach działa od 1993 roku przy warsztacie garncarskim położonym nad Jeziorem Białym, przy drodze do Kartuz. Choć pracownia jako obiekt turystyczny jest stosunkowo młoda, to wyroby garncarskie w tym miejscu tworzy się już od dziesięciu pokoleń, bowiem warsztat należy do rodziny Neclów, której bogata historia już od 100 lat związana jest z Chmielnem.

W pracowni na pierwszym piętrze można obejrzeć prace garncarza na kole i samemu spróbować sztuki wykonania naczynia glinianego, a na drugim piętrze znajduje się ekspozycja ceramiki Neclów, zdobionej wzorami charakterystycznymi dla chmieleńskiej dynastii.

Muzeum Neclów w Chmielnie
Muzeum Neclów w Chmielnie

Na parterze zaś mieści się „serce" całego warsztatu garncarskiego czyli piec do wypalania ceramiki. Można tu również kupić piękne pamiątki ceramiczne.

Informacje praktyczne

  • pn-sb 09:00–15:00
  • niedziela: Zamknięte

Pracownia Ceramiki Kaszubskiej
ul. Gryfa Pomorskiego 65, Chmielno
tel. 58/ 684-22-89, 505-134-724
www.necel.pl

Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów
Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów

Noclegi w Chmielnie

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

Chmielno
(4.7 głosów: 15)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.7 głosów: 15)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Krzysztof Pukeutunut Susi Iho
Krzysztof Pukeutunut Susi Iho

Bardzo ciekawe miejsce ,zakład rodzinny od pokoleń . Na miejscu wspaniała kolekcja naczyń glinianych.  Można zobaczyć na miejscu proces tworzenia owych.bardzo miła pani Lucynka malująca tradycyjne kaszubskie wzory na naczyniach.

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024