Chmielno, toja1358

Pracownia Ceramiki Kaszubskiej w Chmielnie

(4.7 głosów: 14)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Pracownia Ceramiki Kaszubskiej Neclów w Chmielnie na Kaszubach działa od 1993 roku przy warsztacie garncarskim położonym nad Jeziorem Białym, przy drodze do Kartuz. Choć pracownia jako obiekt turystyczny jest stosunkowo młoda, to wyroby garncarskie w tym miejscu tworzy się już od dziesięciu pokoleń, bowiem warsztat należy do rodziny Neclów, której bogata historia już od 100 lat związana jest z Chmielnem.W pracowni na pierwszym piętrze można obejrzeć prace garncarza na kole i samemu spróbować sztuki wykonania naczynia glinianego, a na drugim piętrze znajduje się ekspozycja ceramiki Neclów, zdobionej wzorami charakterystycznymi dla chmieleńskiej dynastii.

Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów, toja1358
Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów, toja1358

Na parterze zaś mieści się „serce" całego warsztatu garncarskiego czyli piec do wypalania ceramiki. Można tu również kupić piękne pamiątki ceramiczne.Chmielno, toja1358

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • pn-sb 09:00–15:00
  • niedziela: Zamknięte

Adres

Pracownia Ceramiki Kaszubskiej
ul. Gryfa Pomorskiego 65, Chmielno
tel. 58/ 684-22-89, 505-134-724
www.necel.pl

GPS: 54°19'47N, 18°6'2E

Chmielno noclegi

Chmielno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Chmielno
Muzea i skanseny
Ważna
muzea pracownie
54°19'47N, 18°6'2E
17 grudzień 2014
03 lipiec 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Krzysztof Pukeutunut Susi Iho
05 sierpień 2016 18:23

Bardzo ciekawe miejsce ,zakład rodzinny od pokoleń . Na miejscu wspaniała kolekcja naczyń glinianych.  Można zobaczyć na miejscu proces tworzenia owych.bardzo miła pani Lucynka malująca tradycyjne kaszubskie wzory na naczyniach.

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację