Pracownia Ceramiki Kaszubskiej w Chmielnie

Pracownia Ceramiki Kaszubskiej w Chmielnie
Chmielno
Muzea i skanseny
muzea, pracownie
Ważna
Pomorskie
2014-12-17
2020-07-03 08:19

Pracownia Ceramiki Kaszubskiej
ul. Gryfa Pomorskiego 65, Chmielno
tel. 58/ 684-22-89, 505-134-724
www.necel.pl

54°19'47" N, 18°6'2" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • pn-sb 09:00–15:00
  • niedziela: Zamknięte

Pracownia Ceramiki Kaszubskiej Neclów w Chmielnie na Kaszubach działa od 1993 roku przy warsztacie garncarskim położonym nad Jeziorem Białym, przy drodze do Kartuz. Choć pracownia jako obiekt turystyczny jest stosunkowo młoda, to wyroby garncarskie w tym miejscu tworzy się już od dziesięciu pokoleń, bowiem warsztat należy do rodziny Neclów, której bogata historia już od 100 lat związana jest z Chmielnem.W pracowni na pierwszym piętrze można obejrzeć prace garncarza na kole i samemu spróbować sztuki wykonania naczynia glinianego, a na drugim piętrze znajduje się ekspozycja ceramiki Neclów, zdobionej wzorami charakterystycznymi dla chmieleńskiej dynastii.

Muzeum Neclów w Chmielnie
Muzeum Neclów w Chmielnie

Na parterze zaś mieści się „serce" całego warsztatu garncarskiego czyli piec do wypalania ceramiki. Można tu również kupić piękne pamiątki ceramiczne.

Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów Chmielno

Chmielno noclegi

Chmielno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Krzysztof Pukeutunut Susi Iho Domator 11 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-08-05 na

Bardzo ciekawe miejsce ,zakład rodzinny od pokoleń . Na miejscu wspaniała kolekcja naczyń glinianych.  Można zobaczyć na miejscu proces tworzenia owych.bardzo miła pani Lucynka malująca tradycyjne kaszubskie wzory na naczyniach.

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021