Chmielno, toja1358

Pracownia Ceramiki Kaszubskiej w Chmielnie

(4.7 głosów: 14)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Pracownia Ceramiki Kaszubskiej Neclów w Chmielnie na Kaszubach działa od 1993 roku przy warsztacie garncarskim położonym nad Jeziorem Białym, przy drodze do Kartuz. Choć pracownia jako obiekt turystyczny jest stosunkowo młoda, to wyroby garncarskie w tym miejscu tworzy się już od dziesięciu pokoleń, bowiem warsztat należy do rodziny Neclów, której bogata historia już od 100 lat związana jest z Chmielnem.

W pracowni na pierwszym piętrze można obejrzeć prace garncarza na kole i samemu spróbować sztuki wykonania naczynia glinianego, a na drugim piętrze znajduje się ekspozycja ceramiki Neclów, zdobionej wzorami charakterystycznymi dla chmieleńskiej dynastii.

Muzeum Neclów w Chmielnie, toja1358
Muzeum Neclów w Chmielnie, toja1358


Na parterze zaś mieści się „serce" całego warsztatu garncarskiego czyli piec do wypalania ceramiki. Można tu również kupić piękne pamiątki ceramiczne.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • pn-sb 09:00–15:00
  • niedziela: Zamknięte

Adres

Pracownia Ceramiki Kaszubskiej
ul. Gryfa Pomorskiego 65, Chmielno
tel. 58/ 684-22-89, 505-134-724
www.necel.pl

GPS: 54°19'47N, 18°6'2E

Pracownia Ceramiki Kaszubskiej w Chmielnie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Chmielna wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Chmielno noclegi

Chmielno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów, toja1358
Chmielno, toja1358
Chmielno
Muzea i skanseny
Ważna
muzea pracownie
54°19'47N, 18°6'2E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Krzysztof Pukeutunut Susi Iho

Bardzo ciekawe miejsce ,zakład rodzinny od pokoleń . Na miejscu wspaniała kolekcja naczyń glinianych.  Można zobaczyć na miejscu proces tworzenia owych.bardzo miła pani Lucynka malująca tradycyjne kaszubskie wzory na naczyniach.

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022