Kościół w Goręczynie

Kościół Św. Trójcy i Wszystkich Świętych w Goręczynie na Kaszubach to niewielki, ale bardzo ładny obiekt sakralny, zbudowany z czerwonej cegły. Otoczony murem, wśród zadbanej zieleni, sprawia bardzo pozytywne wrażenie. Długie są dzieje świątyni w Goręczynie, pierwszy kościół został ufundowany już w XIII wieku, a był to wówczas drewniany obiekt pod wezwaniem Św. Agaty.Dzisiejszy kościół Świętej Trójcy i Wszystkich Świętych powstał jako barokowa budowla w 1639 roku, wzniesiona przez Kartuzów. Miała wtedy nieco skromniejszą formę, bowiem dopiero w 1905 roku został dobudowany transept, przez co świątynia uformowała się na kształt krzyża.

We wnętrzu kościółka w Goręczynie podziwiać można barokowe ołtarze. Ołtarz główny nosi wezwanie Wszystkich Świętych, zaś boczne - Św. Trójcy i Matki Bożej. Cennym zabytkiem jest tutaj figura Matki Bożej Miłosierdzia, widoczna w ołtarzu głównym. Na wysokiej, ceglanej wieży wisi natomiast zabytkowy dzwon pochodzący jeszcze z 1400 roku.Kościół Trójcy Świętej i Wszystkich Świętych
ul. Kasztelańska 60, Goręczyno
tel. 58/ 684-17-22

Kaszuby noclegi

Kaszuby to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kaszuby
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
54°15'56N, 18°9'43E
07 wrzesień 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację