Kościół w Goręczynie

Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
5

Kościół Św. Trójcy i Wszystkich Świętych w Goręczynie na Kaszubach to niewielki, ale bardzo ładny obiekt sakralny, zbudowany z czerwonej cegły. Otoczony murem, wśród zadbanej zieleni, sprawia bardzo pozytywne wrażenie. Długie są dzieje świątyni w Goręczynie, pierwszy kościół został ufundowany już w XIII wieku, a był to wówczas drewniany obiekt pod wezwaniem Św. Agaty.

Dzisiejszy kościół Świętej Trójcy i Wszystkich Świętych powstał jako barokowa budowla w 1639 roku, wzniesiona przez Kartuzów. Miała wtedy nieco skromniejszą formę, bowiem dopiero w 1905 roku został dobudowany transept, przez co świątynia uformowała się na kształt krzyża.We wnętrzu kościółka w Goręczynie podziwiać można barokowe ołtarze. Ołtarz główny nosi wezwanie Wszystkich Świętych, zaś boczne - Św. Trójcy i Matki Bożej. Cennym zabytkiem jest tutaj figura Matki Bożej Miłosierdzia, widoczna w ołtarzu głównym. Na wysokiej, ceglanej wieży wisi natomiast zabytkowy dzwon pochodzący jeszcze z 1400 roku.

Kościół Trójcy Świętej i Wszystkich Świętych
ul. Kasztelańska 60, Goręczyno
tel. 58/ 684-17-22

Noclegi w Kaszubach

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(5 głosów: 3)
Twoja ocena
apka
ytfiu]jotljhl]tho]-p[y
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024