Kościół w Goręczynie

Kościół Św. Trójcy i Wszystkich Świętych w Goręczynie na Kaszubach to niewielki, ale bardzo ładny obiekt sakralny, zbudowany z czerwonej cegły. Otoczony murem, wśród zadbanej zieleni, sprawia bardzo pozytywne wrażenie. Długie są dzieje świątyni w Goręczynie, pierwszy kościół został ufundowany już w XIII wieku, a był to wówczas drewniany obiekt pod wezwaniem Św. Agaty.Dzisiejszy kościół Świętej Trójcy i Wszystkich Świętych powstał jako barokowa budowla w 1639 roku, wzniesiona przez Kartuzów. Miała wtedy nieco skromniejszą formę, bowiem dopiero w 1905 roku został dobudowany transept, przez co świątynia uformowała się na kształt krzyża.

We wnętrzu kościółka w Goręczynie podziwiać można barokowe ołtarze. Ołtarz główny nosi wezwanie Wszystkich Świętych, zaś boczne - Św. Trójcy i Matki Bożej. Cennym zabytkiem jest tutaj figura Matki Bożej Miłosierdzia, widoczna w ołtarzu głównym. Na wysokiej, ceglanej wieży wisi natomiast zabytkowy dzwon pochodzący jeszcze z 1400 roku.Kościół Trójcy Świętej i Wszystkich Świętych
ul. Kasztelańska 60, Goręczyno
tel. 58/ 684-17-22

Kaszuby noclegi

Kaszuby to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kaszuby
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
54°15'56N, 18°9'43E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021