Sanktuarium Sianowo, toja1358

Sanktuarium w Sianowie

(4.1 głosów: 7)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Na pięknych Kaszubach, terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego nad jeziorem Sianowskim, w miejscowości Sianowo mieści się Sanktuarium Matki Boskiej Sianowskiej.

Obecny kościół o konstrukcji szkieletowej z drewnianą dzwonnicą powstał w 1816 roku, w miejscu wcześniejszego kościoła. We wnętrzu kryją się trzy XVIII-wieczne ołtarze i co najważniejsze figura Madonny z XV wieku, słynąca łaskami.

Sianowo, toja1358
Sianowo, toja1358


Figurę tę ukoronowano w Roku Milenijnym 1966 na "Królową Kaszub". W 2002 roku podczas próby kradzieży, figura została uszkodzona. 

Sanktuarium Matki Bożej Królowej Kaszub w Sianowie to jedno z najważniejszych sanktuariów na Kaszubach, odpusty odbywają się tutaj 2 razy do roku - około 16 lipca oraz około 8 września.

Sianowo, toja1358
Sianowo, toja1358

Kościół Narodzenia NMP - Sanktuarium Matki Bożej Królowej Kaszub
Sianowo 16, Sianowo
tel. 58/ 685-57-76
http://sanktuarium-sianowo.pl

 Kaszuby noclegi

Kaszuby to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Kaszuby
Normalna
kościoły sanktuaria
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023