Sanktuarium w Sianowie

Sanktuarium Sianowo
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.1

Na pięknych Kaszubach, terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego nad jeziorem Sianowskim, w miejscowości Sianowo mieści się Sanktuarium Matki Boskiej Sianowskiej.

Obecny kościół o konstrukcji szkieletowej z drewnianą dzwonnicą powstał w 1816 roku, w miejscu wcześniejszego kościoła. We wnętrzu kryją się trzy XVIII-wieczne ołtarze i co najważniejsze figura Madonny z XV wieku, słynąca łaskami.

Sianowo
Sianowo

Figurę tę ukoronowano w Roku Milenijnym 1966 na "Królową Kaszub". W 2002 roku podczas próby kradzieży, figura została uszkodzona. 

Sanktuarium Matki Bożej Królowej Kaszub w Sianowie to jedno z najważniejszych sanktuariów na Kaszubach, odpusty odbywają się tutaj 2 razy do roku - około 16 lipca oraz około 8 września.

Sianowo
Sianowo

Kościół Narodzenia NMP - Sanktuarium Matki Bożej Królowej Kaszub
Sianowo 16, Sianowo
tel. 58/ 685-57-76
http://sanktuarium-sianowo.pl

 

Noclegi w Kaszubach

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

(4.1 głosów: 7)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.1 głosów: 7)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024