Sanktuarium Sianowo, toja1358

Sanktuarium w Sianowie

(4.4 głosów: 7)

Na pięknych Kaszubach, terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego nad jeziorem Sianowskim, w miejscowości Sianowo mieści się Sanktuarium Matki Boskiej Sianowskiej.Obecny kościół o konstrukcji szkieletowej z drewnianą dzwonnicą powstał w 1816 roku, w miejscu wcześniejszego kościoła. We wnętrzu kryją się trzy XVIII-wieczne ołtarze i co najważniejsze figura Madonny z XV wieku, słynąca łaskami.

Sianowo, toja1358
Sianowo, toja1358

Figurę tę ukoronowano w Roku Milenijnym 1966 na "Królową Kaszub". W 2002 roku podczas próby kradzieży, figura została uszkodzona. Sanktuarium Matki Bożej Królowej Kaszub w Sianowie to jedno z najważniejszych sanktuariów na Kaszubach, odpusty odbywają się tutaj 2 razy do roku - około 16 lipca oraz około 8 września.

Kościół Narodzenia NMP - Sanktuarium Matki Bożej Królowej Kaszub
Sianowo 16, Sianowo
tel. 58/ 685-57-76
http://sanktuarium-sianowo.pl 

Kaszuby noclegi

Kaszuby to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kaszuby
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły sanktuaria
54°23'16N, 18°5'23E
07 styczeń 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację