Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Na pięknych Kaszubach, terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego nad jeziorem Sianowskim, w miejscowości Sianowo mieści się Sanktuarium Matki Boskiej Sianowskiej.Obecny kościół o konstrukcji szkieletowej z drewnianą dzwonnicą powstał w 1816 roku, w miejscu wcześniejszego kościoła. We wnętrzu kryją się trzy XVIII-wieczne ołtarze i co najważniejsze figura Madonny z XV wieku, słynąca łaskami.

Sianowo
Sianowo

Figurę tę ukoronowano w Roku Milenijnym 1966 na "Królową Kaszub". W 2002 roku podczas próby kradzieży, figura została uszkodzona. 

Sanktuarium Matki Bożej Królowej Kaszub w Sianowie to jedno z najważniejszych sanktuariów na Kaszubach, odpusty odbywają się tutaj 2 razy do roku - około 16 lipca oraz około 8 września.

Sianowo
Sianowo


Kościół Narodzenia NMP - Sanktuarium Matki Bożej Królowej Kaszub
Sianowo 16, Sianowo
tel. 58/ 685-57-76
http://sanktuarium-sianowo.pl

 Kaszuby noclegi

Kaszuby to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136465 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020