Chelmno planty

Szlaki turystyczne w Chełmnie

(4.3 głosów: 4)
Przewodnik Pdf Noclegi

Szlak Czerwony "Zamków i Martyrologi": Chełmno - Kornatowo, 40 km.
Trasa: Chełmno - Klamry (mogiła Polaków zamordowanych przez Niemców w 1939 roku, fort twierdzy Chełmno z XX wieku) - Rybieniec (dwór z XIX/XX w) - Stolno (fort twierdzy Chełmno z XX w) - Małe Czyste (fort twierdzy Chełmno z XX w) - Wielkie Czyste (kościół gotycki z XIII w) - Storlus (dwór klasycystyczny z XIX w) - Papowo Biskupie (ruiny zamku krzyżackiego i kościół gotycki z XIII/XIV w) - Wrocławki (zespół parkowo-dworski z XVIII/XIX w) - Dubielno (dwór z XIX w) - Lipienek (relikty zamku krzyżackiego z XIV wieku, dwór późnoklasycystyczny i park z XIX w) - Kornatowo.Szlak Żółty "Rezerwatów": Chełmno - Wielka Kępa Ostromecka, 46 km.
Trasa: Chełmno - Góra Św. Wawrzyńca w Kałdusie (pierwsze Chełmno, grodzisko wczesnośredniowieczne z VII/XI wieku, rezerwat stepowy m.in. ostnicy Jana i ostnicy włosowatej) - Starogród (miejsce drugiej lokacji Chełmna, kościół z XIII wieku, wzgórze po zamku krzyżackim) - Kiełp (dworek z XIX w, fort twierdzy Chełmno z XX w) - Zbocza Płutowskie (rezerwat stepowy: kserotermiczne zbiorowiska murowowe zaroślowe, miłek wiosenny, ostnica włosowata, ostnica Jana, zawilec wielokwiatowy) - Parów Płutowski (pomnik w miejscu kaźni Polaków zamordowanych przez hitlerowców w 1939 r) - Płutowo (spichlerz z XIX w, dwór i park krajobrazowy z XIX w) - Szymborno (zespół dworsko-parkowy z XIX w) - Gołoty (stara karczma z XVIII wieku pod nr 14, aleja 113 drzew objętych ochroną m.in. dęby, klony, jawory, jesiony) - Unisław (grodzisko wyżynne koliste, kościół gotycki z początku XIII wieku, wzgórze po zamku krzyżackim) - Raciniewo (zespół dworsko-parkowy z XIX w, 21 gatunków drzew) - Gzin (grodzisko z okresu kultury łużyckiej)- Linie (rezerwat torfowiskowy z brzozą karłowatą i sosną karłowatą) - Dąbrowa Chełmińska (kościół i dawny zajazd z XIX w, "Gapie Góry" - mogiły pomordowanych mieszkańców wsi w II wojnie światowej) - Reptowo (rezerwat sosny i czapli siwej) - Mózgowina (grodzisko wczesnośredniowieczne) - Las Mariański (ochrona lasu grądowego) - Ostromecko (zespół 2 pałaców z XVI/VIII oraz z XIX wieku, park krajobrazowy w stylu angielskim ze starodrzewiem, kościół z XIV w, źródła wód alkalicznych, rezerwat przyrody dębowo-grabowy) - Wielka Kępa Ostromecka (rezerwat łęgu wierzbowo-topolowego).

Szlak Niebieski "Mestwina": Chełmno - Świecie, 10 km.
Trasa: Chełmno - Głogówko Królewskie (nieliczne pozostałości budownictwa mennonickiego) - Żurawia Kępa - Świecie Zamek (ruiny zamku pokrzyżackiego i kościół farny gotycki z XIV wieku).Szlak Zielony "Starego Chełmna", 16 km.
Trasa: Chełmno - Kępa Panieńska (rezerwat przyrody "Ostrów Panieński" łęgu wiązowo-jesionowego z klonem polnym zw. paklonem) - J. Starogrodzkie - Góra Św. Wawrzyńca - Starogród - Kałdus - Uść - Chełmno.

Szlak Czarny "Panoramy Chełmna", 8 km.
Trasa: Chełmno - Uść - Brzozowo - Osnowo - Dworzyska - Chełmno.Szlak Niebieski "Bierzgłowski", 20 km.
Trasa: Unisław - Zamek Bierzgłowski (zamek krzyżacki z XIV w)

Szlak Czarny "Historii Unisławia", 2 km

Szlak Żółty "Chełmińskich Ostów", 10 km
Trasa: Papowo Biskupie - Kucborek (dworek z pocz. XX w) - Bielczyny (grodzisko typu nizinnego z kapliczką XX w) - Chełmża (dawna siedziba biskupów chełmińskich, katedra z XIII/XIV w, brama gotycka).

Szlak Czarny "Pamięci Września 39", 2 km.
Trasa: Płutowo - Zbocza Płutowskie (rezerwat stepowy: kserotermiczne zbiorowiska murowowe zaroślowe, miłek wiosenny, ostnica włosowata, ostnica Jana, zawilec wielokwiatowy) - Parów Płutowski (pomnik w miejscu kaźni Polaków pomordowanych przez hitlerowców w 1939 r) - Płutowo (spichlerz z XIX w, dwór i park krajobrazowy z XIX w, 15 gatunków drzew, w tym 200-letni cis pospolity).

Szlak Czarny "Ofiar 1939", 3 km.
Trasa: Małe Czyste - Dorposz Szlachecki/żwirownia (pomnik ku czci mieszkańców okolic zamordowanych przez hitlerowców w 1939 r, dworek z XVIII/XIX wieku, fort twierdzy Chełmno z XX w).
Źródło: www.chelmno.pl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–19:00
  • wtorek: 10:00–19:00
  • środa: 10:00–19:00
  • czwartek: 10:00–19:00
  • piątek: 10:00–19:00
  • sobota: 10:00–19:00
  • niedziela: 11:00–19:00

Chełmno noclegi

Chełmno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Chełmno
Szlaki turystyczne
Mniej istotna
szlaki
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021