Chelmno planty

Szlaki turystyczne w Chełmnie

(4.3 głosów: 4)

Szlak Czerwony "Zamków i Martyrologi": Chełmno - Kornatowo, 40 km.
Trasa: Chełmno - Klamry (mogiła Polaków zamordowanych przez Niemców w 1939 roku, fort twierdzy Chełmno z XX wieku) - Rybieniec (dwór z XIX/XX w) - Stolno (fort twierdzy Chełmno z XX w) - Małe Czyste (fort twierdzy Chełmno z XX w) - Wielkie Czyste (kościół gotycki z XIII w) - Storlus (dwór klasycystyczny z XIX w) - Papowo Biskupie (ruiny zamku krzyżackiego i kościół gotycki z XIII/XIV w) - Wrocławki (zespół parkowo-dworski z XVIII/XIX w) - Dubielno (dwór z XIX w) - Lipienek (relikty zamku krzyżackiego z XIV wieku, dwór późnoklasycystyczny i park z XIX w) - Kornatowo.

Szlak Żółty "Rezerwatów": Chełmno - Wielka Kępa Ostromecka, 46 km.
Trasa: Chełmno - Góra Św. Wawrzyńca w Kałdusie (pierwsze Chełmno, grodzisko wczesnośredniowieczne z VII/XI wieku, rezerwat stepowy m.in. ostnicy Jana i ostnicy włosowatej) - Starogród (miejsce drugiej lokacji Chełmna, kościół z XIII wieku, wzgórze po zamku krzyżackim) - Kiełp (dworek z XIX w, fort twierdzy Chełmno z XX w) - Zbocza Płutowskie (rezerwat stepowy: kserotermiczne zbiorowiska murowowe zaroślowe, miłek wiosenny, ostnica włosowata, ostnica Jana, zawilec wielokwiatowy) - Parów Płutowski (pomnik w miejscu kaźni Polaków zamordowanych przez hitlerowców w 1939 r) - Płutowo (spichlerz z XIX w, dwór i park krajobrazowy z XIX w) - Szymborno (zespół dworsko-parkowy z XIX w) - Gołoty (stara karczma z XVIII wieku pod nr 14, aleja 113 drzew objętych ochroną m.in. dęby, klony, jawory, jesiony) - Unisław (grodzisko wyżynne koliste, kościół gotycki z początku XIII wieku, wzgórze po zamku krzyżackim) - Raciniewo (zespół dworsko-parkowy z XIX w, 21 gatunków drzew) - Gzin (grodzisko z okresu kultury łużyckiej)- Linie (rezerwat torfowiskowy z brzozą karłowatą i sosną karłowatą) - Dąbrowa Chełmińska (kościół i dawny zajazd z XIX w, "Gapie Góry" - mogiły pomordowanych mieszkańców wsi w II wojnie światowej) - Reptowo (rezerwat sosny i czapli siwej) - Mózgowina (grodzisko wczesnośredniowieczne) - Las Mariański (ochrona lasu grądowego) - Ostromecko (zespół 2 pałaców z XVI/VIII oraz z XIX wieku, park krajobrazowy w stylu angielskim ze starodrzewiem, kościół z XIV w, źródła wód alkalicznych, rezerwat przyrody dębowo-grabowy) - Wielka Kępa Ostromecka (rezerwat łęgu wierzbowo-topolowego).Szlak Niebieski "Mestwina": Chełmno - Świecie, 10 km.
Trasa: Chełmno - Głogówko Królewskie (nieliczne pozostałości budownictwa mennonickiego) - Żurawia Kępa - Świecie Zamek (ruiny zamku pokrzyżackiego i kościół farny gotycki z XIV wieku).

Szlak Zielony "Starego Chełmna", 16 km.
Trasa: Chełmno - Kępa Panieńska (rezerwat przyrody "Ostrów Panieński" łęgu wiązowo-jesionowego z klonem polnym zw. paklonem) - J. Starogrodzkie - Góra Św. Wawrzyńca - Starogród - Kałdus - Uść - Chełmno.

Szlak Czarny "Panoramy Chełmna", 8 km.
Trasa: Chełmno - Uść - Brzozowo - Osnowo - Dworzyska - Chełmno.

Szlak Niebieski "Bierzgłowski", 20 km.
Trasa: Unisław - Zamek Bierzgłowski (zamek krzyżacki z XIV w)Szlak Czarny "Historii Unisławia", 2 km

Szlak Żółty "Chełmińskich Ostów", 10 km
Trasa: Papowo Biskupie - Kucborek (dworek z pocz. XX w) - Bielczyny (grodzisko typu nizinnego z kapliczką XX w) - Chełmża (dawna siedziba biskupów chełmińskich, katedra z XIII/XIV w, brama gotycka).

Szlak Czarny "Pamięci Września 39", 2 km.
Trasa: Płutowo - Zbocza Płutowskie (rezerwat stepowy: kserotermiczne zbiorowiska murowowe zaroślowe, miłek wiosenny, ostnica włosowata, ostnica Jana, zawilec wielokwiatowy) - Parów Płutowski (pomnik w miejscu kaźni Polaków pomordowanych przez hitlerowców w 1939 r) - Płutowo (spichlerz z XIX w, dwór i park krajobrazowy z XIX w, 15 gatunków drzew, w tym 200-letni cis pospolity).

Szlak Czarny "Ofiar 1939", 3 km.
Trasa: Małe Czyste - Dorposz Szlachecki/żwirownia (pomnik ku czci mieszkańców okolic zamordowanych przez hitlerowców w 1939 r, dworek z XVIII/XIX wieku, fort twierdzy Chełmno z XX w).
Źródło: www.chelmno.plGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–19:00
  • wtorek: 10:00–19:00
  • środa: 10:00–19:00
  • czwartek: 10:00–19:00
  • piątek: 10:00–19:00
  • sobota: 10:00–19:00
  • niedziela: 11:00–19:00

Chełmno noclegi

Chełmno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Przewodnik Pdf Noclegi

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023