Jezioro Karsińskie, Zbyszek Mat

Swornegacie

(4.4 głosów: 42)

Swornegacie to miejscowość turystyczna pięknie położona w województwie pomorskim, w południowej części Kaszub, w otulinie Parku Narodowego Bory Tucholskie, pomiędzy jeziorami Karsińskim i Witocznem, na szlaku kajakowym rzeki Brdy. Pierwsze zapiski o wsi Swornegacie pochodzą z 1272 roku.Atrakcje w Swornegaciach

Bogactwem wsi oraz całego regionu jest agroturystyka i niezwykle malowniczy krajobraz, wiele krystalicznie czystych jezior i rzek, po których prowadzą szlaki kajakowe i organizowane są spływy. Cenne są także tereny leśne bogate w zwierzynę, bogatą gatunkowo roślinność oraz jagody i grzyby.

, Zbyszek Mat
, Zbyszek Mat

Swornegacie znajdują się na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego o wyjątkowych, uzdrowiskowych walorach mikroklimatycznych. Tutejsze jeziora połączone są rzekami: Brdą, Zbrzycą, Chociną, a szlak kajakowy Zbrzycy nazywany bywa spływem "Polską Amazonią".Przy Jeziorze Karsińskim znajduje się strzeżone kąpielisko z długim płytkim brzegiem bezpiecznym dla dzieci, a przy plaży powstał Amfiteatr i wypożyczalnie sprzętu wodnego. W samej wsi stoi kościół Św. Barbary z 1916 roku oraz ciekawy Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego, w którym prezentuje się lokalną twórczość ludową, a można też nabyć rękodzielnicze wyroby miejscowych artystów.

sprzęt i rzeczy codziennego użytku..., Zbyszek Mat
, Zbyszek Mat
, Zbyszek Mat

Dzięki tym walorom Swornegacie to wymarzone miejsce na wypoczynek dla całej rodziny, również aktywny, możliwe jest tutaj uprawianie sportów wodnych, turystyki pieszej i rowerowej oraz udział w niezapomnianych spływach kajakowych. Niezmiernie atrakcyjne są także okolice Swornegaci, bowiem Bory Tucholskie to prawdziwy raj dla turystów lubiących rekreację na łonie natury, przy szumie drzew, szemrzących potoków i śpiewie ptaków.
www.pokojekajaki.pl, Zbyszek Mat
..Swornegacie - widok na kościół.., Zbyszek Mat
Jezioro Karsińskie..., Zbyszek Mat
 Jezioro Karsińskie, Zbyszek Mat
Swornegacie, Zbyszek Mat
Swornegacie, Zbyszek Mat
Swornegacie Jezioro Karsińskie, Zbyszek Mat
 Jezioro Karsińskie, Zbyszek Mat
 Jezioro Karsińskie, Zbyszek Mat
Spływ Brdą, Zbyszek Mat
, Zbyszek Mat

Swornegacie noclegi

Swornegacie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Swornegaciach. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
53°51'33N, 17°29'47E
02 styczeń 2017
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Bear
11 kwiecień 2021 20:31
Swornegacie to bardzo fajne miejsce. Byłam tam na wakacjach z rodziną i wszystkim się bardzo podobało. Błękitne jeziora i zielone lasy. Swornegacie bardzo polecam np. na wakacje. Jest to idealne miejsce dla kogoś kto szuka przygód i dla tych którzy chcą odpocząć od miejskich chałasów.
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację