Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
 Jezioro Karsińskie, Zbyszek Mat

Swornegacie

(4.4 głosów: 42)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Swornegacie to miejscowość turystyczna pięknie położona w województwie pomorskim, w południowej części Kaszub, w otulinie Parku Narodowego Bory Tucholskie, pomiędzy jeziorami Karsińskim i Witocznem, na szlaku kajakowym rzeki Brdy. Pierwsze zapiski o wsi Swornegacie pochodzą z 1272 roku.Atrakcje w Swornegaciach

Bogactwem wsi oraz całego regionu jest agroturystyka i niezwykle malowniczy krajobraz, wiele krystalicznie czystych jezior i rzek, po których prowadzą szlaki kajakowe i organizowane są spływy. Cenne są także tereny leśne bogate w zwierzynę, bogatą gatunkowo roślinność oraz jagody i grzyby.

Swornegacie Dom Ludowy, Zbyszek Mat
Swornegacie Dom Ludowy, Zbyszek Mat

Swornegacie znajdują się na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego o wyjątkowych, uzdrowiskowych walorach mikroklimatycznych. Tutejsze jeziora połączone są rzekami: Brdą, Zbrzycą, Chociną, a szlak kajakowy Zbrzycy nazywany bywa spływem "Polską Amazonią".Przy Jeziorze Karsińskim znajduje się strzeżone kąpielisko z długim płytkim brzegiem bezpiecznym dla dzieci, a przy plaży powstał Amfiteatr i wypożyczalnie sprzętu wodnego. W samej wsi stoi kościół Św. Barbary z 1916 roku oraz ciekawy Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego, w którym prezentuje się lokalną twórczość ludową, a można też nabyć rękodzielnicze wyroby miejscowych artystów.

, Zbyszek Mat
, Zbyszek Mat

Dzięki tym walorom Swornegacie to wymarzone miejsce na wypoczynek dla całej rodziny, również aktywny, możliwe jest tutaj uprawianie sportów wodnych, turystyki pieszej i rowerowej oraz udział w niezapomnianych spływach kajakowych. Niezmiernie atrakcyjne są także okolice Swornegaci, bowiem Bory Tucholskie to prawdziwy raj dla turystów lubiących rekreację na łonie natury, przy szumie drzew, szemrzących potoków i śpiewie ptaków.
www.pokojekajaki.plMapa Swornegaci z zaznaczonymi atrakcjami

Poniżej znajdziesz mapę z zaznaczonymi atrakcjami, które możesz zobaczyć i zwiedzić w Swornegaciach. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Swornegacie noclegi

Swornegacie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Swornegaciach. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
sprzęt i rzeczy codziennego użytku..., Zbyszek Mat
, Zbyszek Mat
, Zbyszek Mat
, Zbyszek Mat
..Swornegacie - widok na kościół.., Zbyszek Mat
Jezioro Karsińskie..., Zbyszek Mat
 Jezioro Karsińskie, Zbyszek Mat
Swornegacie, Zbyszek Mat
Swornegacie, Zbyszek Mat
Swornegacie Jezioro Karsińskie, Zbyszek Mat
 Jezioro Karsińskie, Zbyszek Mat
 Jezioro Karsińskie, Zbyszek Mat
Spływ Brdą, Zbyszek Mat
, Zbyszek Mat
53°51'33N, 17°29'47E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Bear
Swornegacie to bardzo fajne miejsce. Byłam tam na wakacjach z rodziną i wszystkim się bardzo podobało. Błękitne jeziora i zielone lasy. Swornegacie bardzo polecam np. na wakacje. Jest to idealne miejsce dla kogoś kto szuka przygód i dla tych którzy chcą odpocząć od miejskich chałasów.
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021