Jezioro Karsińskie, Zbyszek Mat

Swornegacie

(4.4 głosów: 44)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Swornegacie to miejscowość turystyczna pięknie położona w województwie pomorskim, w południowej części Kaszub, w otulinie Parku Narodowego Bory Tucholskie, pomiędzy jeziorami Karsińskim i Witocznem, na szlaku kajakowym rzeki Brdy. Pierwsze zapiski o wsi Swornegacie pochodzą z 1272 roku.

Atrakcje w Swornegaciach

Bogactwem wsi oraz całego regionu jest agroturystyka i niezwykle malowniczy krajobraz, wiele krystalicznie czystych jezior i rzek, po których prowadzą szlaki kajakowe i organizowane są spływy. Cenne są także tereny leśne bogate w zwierzynę, bogatą gatunkowo roślinność oraz jagody i grzyby.

Swornegacie Dom Ludowy, Zbyszek Mat
Swornegacie Dom Ludowy, Zbyszek Mat


Swornegacie znajdują się na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego o wyjątkowych, uzdrowiskowych walorach mikroklimatycznych. Tutejsze jeziora połączone są rzekami: Brdą, Zbrzycą, Chociną, a szlak kajakowy Zbrzycy nazywany bywa spływem "Polską Amazonią".

Przy Jeziorze Karsińskim znajduje się strzeżone kąpielisko z długim płytkim brzegiem bezpiecznym dla dzieci, a przy plaży powstał Amfiteatr i wypożyczalnie sprzętu wodnego. W samej wsi stoi kościół Św. Barbary z 1916 roku oraz ciekawy Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego, w którym prezentuje się lokalną twórczość ludową, a można też nabyć rękodzielnicze wyroby miejscowych artystów.

, Zbyszek Mat
, Zbyszek Mat

Dzięki tym walorom Swornegacie to wymarzone miejsce na wypoczynek dla całej rodziny, również aktywny, możliwe jest tutaj uprawianie sportów wodnych, turystyki pieszej i rowerowej oraz udział w niezapomnianych spływach kajakowych. Niezmiernie atrakcyjne są także okolice Swornegaci, bowiem Bory Tucholskie to prawdziwy raj dla turystów lubiących rekreację na łonie natury, przy szumie drzew, szemrzących potoków i śpiewie ptaków.
www.pokojekajaki.pl

Noclegi w Swornegaciach

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Swornegacie - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Częste pytania i odpowiedzi dotyczące Swornegaci

Turyści najczęściej odwiedzają: Szlak kajakowy Brdy, a potem Jezioro Karsińskie i Dom Rękodzieła w Swornegaciach.

sprzęt i rzeczy codziennego użytku..., Zbyszek Mat
, Zbyszek Mat
, Zbyszek Mat
, Zbyszek Mat
..Swornegacie - widok na kościół.., Zbyszek Mat
Jezioro Karsińskie..., Zbyszek Mat
 Jezioro Karsińskie, Zbyszek Mat
Swornegacie, Zbyszek Mat
Swornegacie, Zbyszek Mat
Swornegacie Jezioro Karsińskie, Zbyszek Mat
 Jezioro Karsińskie, Zbyszek Mat
 Jezioro Karsińskie, Zbyszek Mat
Spływ Brdą, Zbyszek Mat
, Zbyszek Mat
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Ms. Gospo
Warto zajrzeć na plażę - bardzo ładne widoki i ciekawy bar 🙂
Bear
Swornegacie to bardzo fajne miejsce. Byłam tam na wakacjach z rodziną i wszystkim się bardzo podobało. Błękitne jeziora i zielone lasy. Swornegacie bardzo polecam np. na wakacje. Jest to idealne miejsce dla kogoś kto szuka przygód i dla tych którzy chcą odpocząć od miejskich chałasów.
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023