Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Swornegacie. Atrakcje, które warto zwiedzić

 Jezioro Karsińskie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Swornegacie to miejscowość turystyczna pięknie położona w województwie pomorskim, w południowej części Kaszub, w otulinie Parku Narodowego Bory Tucholskie, pomiędzy jeziorami Karsińskim i Witocznem, na szlaku kajakowym rzeki Brdy. Pierwsze zapiski o wsi Swornegacie pochodzą z 1272 roku.

Atrakcje w Swornegaciach

Bogactwem wsi oraz całego regionu jest agroturystyka i niezwykle malowniczy krajobraz, wiele krystalicznie czystych jezior i rzek, po których prowadzą szlaki kajakowe i organizowane są spływy. Cenne są także tereny leśne bogate w zwierzynę, bogatą gatunkowo roślinność oraz jagody i grzyby.

Swornegacie Dom Ludowy
Swornegacie Dom Ludowy

Swornegacie znajdują się na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego o wyjątkowych, uzdrowiskowych walorach mikroklimatycznych. Tutejsze jeziora połączone są rzekami: Brdą, Zbrzycą, Chociną, a szlak kajakowy Zbrzycy nazywany bywa spływem "Polską Amazonią".

Przy Jeziorze Karsińskim znajduje się strzeżone kąpielisko z długim płytkim brzegiem bezpiecznym dla dzieci, a przy plaży powstał Amfiteatr i wypożyczalnie sprzętu wodnego. W samej wsi stoi kościół Św. Barbary z 1916 roku oraz ciekawy Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego, w którym prezentuje się lokalną twórczość ludową, a można też nabyć rękodzielnicze wyroby miejscowych artystów.

Dzięki tym walorom Swornegacie to wymarzone miejsce na wypoczynek dla całej rodziny, również aktywny, możliwe jest tutaj uprawianie sportów wodnych, turystyki pieszej i rowerowej oraz udział w niezapomnianych spływach kajakowych. Niezmiernie atrakcyjne są także okolice Swornegaci, bowiem Bory Tucholskie to prawdziwy raj dla turystów lubiących rekreację na łonie natury, przy szumie drzew, szemrzących potoków i śpiewie ptaków.
www.pokojekajaki.pl

Noclegi w Swornegaciach

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

sprzęt i rzeczy codziennego użytku...
 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

..Swornegacie - widok na kościół..
Jezioro Karsińskie...
 Jezioro Karsińskie
Swornegacie
Swornegacie
Swornegacie Jezioro Karsińskie
 Jezioro Karsińskie
 Jezioro Karsińskie
Spływ Brdą
(4.4 głosów: 44)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 44)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Ms. Gospo
Ms. Gospo
Warto zajrzeć na plażę - bardzo ładne widoki i ciekawy bar 🙂
Avatar użytkownika Bear
Bear
Swornegacie to bardzo fajne miejsce. Byłam tam na wakacjach z rodziną i wszystkim się bardzo podobało. Błękitne jeziora i zielone lasy. Swornegacie bardzo polecam np. na wakacje. Jest to idealne miejsce dla kogoś kto szuka przygód i dla tych którzy chcą odpocząć od miejskich chałasów.
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024