53°51'33" N, 17°29'47" E
Pomorskie
2017-01-02
2020-02-03 02:00

Opis Swornegaci

Swornegacie to miejscowość turystyczna pięknie położona w województwie pomorskim, w południowej części Kaszub, w otulinie Parku Narodowego Bory Tucholskie, pomiędzy jeziorami Karsińskim i Witocznem, na szlaku kajakowym rzeki Brdy. Pierwsze zapiski o wsi Swornegacie pochodzą z 1272 roku.Atrakcje w Swornegaciach

Bogactwem wsi oraz całego regionu jest agroturystyka i niezwykle malowniczy krajobraz, wiele krystalicznie czystych jezior i rzek, po których prowadzą szlaki kajakowe i organizowane są spływy. Cenne są także tereny leśne bogate w zwierzynę, bogatą gatunkowo roślinność oraz jagody i grzyby.

Swornegacie Dom Ludowy
Swornegacie Dom Ludowy

Swornegacie znajdują się na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego o wyjątkowych, uzdrowiskowych walorach mikroklimatycznych. Tutejsze jeziora połączone są rzekami: Brdą, Zbrzycą, Chociną, a szlak kajakowy Zbrzycy nazywany bywa spływem "Polską Amazonią".

Przy Jeziorze Karsińskim znajduje się strzeżone kąpielisko z długim płytkim brzegiem bezpiecznym dla dzieci, a przy plaży powstał Amfiteatr i wypożyczalnie sprzętu wodnego. W samej wsi stoi kościół Św. Barbary z 1916 roku oraz ciekawy Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego, w którym prezentuje się lokalną twórczość ludową, a można też nabyć rękodzielnicze wyroby miejscowych artystów.

sprzęt i rzeczy codziennego użytku...


Dzięki tym walorom Swornegacie to wymarzone miejsce na wypoczynek dla całej rodziny, również aktywny, możliwe jest tutaj uprawianie sportów wodnych, turystyki pieszej i rowerowej oraz udział w niezapomnianych spływach kajakowych. Niezmiernie atrakcyjne są także okolice Swornegaci, bowiem Bory Tucholskie to prawdziwy raj dla turystów lubiących rekreację na łonie natury, przy szumie drzew, szemrzących potoków i śpiewie ptaków.
www.pokojekajaki.pl

..Swornegacie - widok na kościół.. Jezioro Karsińskie...  Jezioro Karsińskie Swornegacie Swornegacie Swornegacie Jezioro Karsińskie  Jezioro Karsińskie  Jezioro Karsińskie Spływ Brdą

Swornegacie noclegi

Swornegacie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Swornegaciach. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1168352 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021