Spływ Piaśnicą prosto do Morza Bałtyckiego. Tak uatrakcyjnisz wakacje nad morzem

Aktualizacja: 2024-05-06

Dębki to nieduża, ale bardzo modna miejscowość na Bałtykiem. Rokrocznie odwiedzają ją prawdziwe tłumy turystów, ale… nie ma tłoku. Jak to możliwe? Plaża w Dębkach jest tak szeroka, że każdy znajdzie miejsce dla siebie. Jednak sama plaża to nie wszystko. Jak uatrakcyjnić pobyt? Jedną z popularniejszych atrakcji jest spływ Piaśnicą.

Dlaczego warto jechać do Dębek?

Dębki to miejscowość nadmorska, co w zasadzie jest koronnym argumentem przemawiającym za wakacjami w tym regionie. Dodajmy do tego bardzo szeroką plażę i wszystko będzie jasne. Same Dębki są dość kameralne, przyjeżdżają tu osoby szukające spokojnego wypoczynku.

W Dębkach znajduje się ujście Piaśnicy – bardzo krętej, malowniczej i spokojnej rzeki. W tym regionie można zobaczyć najwięcej turystów i… kajakarzy. To tu bowiem kończy się trasa spływu, któremu początek daje Jezioro Żarnowieckie.

Jak przygotować się na spływ kajakowy?

Na pewno trzeba zabrać optymizm i dobry humor, to się zawsze przydaje na tego typu wyprawach. A poza tym? Warto być przygotowanym na każdą okazję: może się przydać zarówno kostium kąpielowy, jak i kurtka przeciwdeszczowa. Obowiązkowo do ekwipunku powinny trafić okulary przeciwsłoneczne i nakrycie głowy. Spływ Piaśnicą nie trwa długo, ale warto zabrać małe co nieco i wodę do picia.

Jak wygląda spływ Piaśnicą?

Na miejscu warto być już kwadrans wcześniej, by przejść szybkie szkolenie i sprawdzić sprzęt. Piaśnica jest dość kręta, więc na nudę nie ma miejsca, za każdym zakrętem może czekać niespodzianka. Trasa wiedzie zarówno przez pola i łąki, jak i las.

Ujście Piaśnicy w Dębkach to okazja do wpłynięcia kajakiem prosto do morza. Nie trzeba się bać, Bałtyk w tym miejscu ma dość łagodne zejście do wody. Jest bezpiecznie nawet dla dzieci.

Kto może wziąć udział w spływie Piaśnicą?

Spływ Piaśnicą to propozycja dla wszystkich. Sama rzeka ma bardzo łagodny nurt i jest przyjazna nawet dzieciom, które także mogą zająć miejsce w kajakach.

Organizatorzy zapraszają rodziny, przyjaciół i grupy zorganizowane. Spływ Piaśnicą może być np. elementem wyjazdu integracyjnego lub firmowego eventu.

W spływie Piaśnicą jak najbardziej mogą brać udział osoby początkujące, a nawet takie, dla których będzie to pierwsza wyprawa na kajaki. Spływ w tym rejonie jest naprawdę łatwy i bezpieczny. Wystarczy zauważyć, że do przepłynięcia jest 7 km, a czas trwania spływu to ponad dwie godziny. Gdyby chcieć przyrównać to do wędrówki pieszej, byłoby to tempo powolnego spaceru.

Dlaczego warto wybrać się na spływ Piaśnicą?

Pokonywanie kolejnych zakrętów rzeki to okazja do obcowania z dziką przyrodą, której w tej okolicy jest naprawdę dużo. Warto rozglądać się na boki, warto też zerkać w pobliże brzegu lub kajaka. Piaśnica jest bowiem tak czystą rzeką, że dostrzeżenie tu raka nie jest niczym niezwykłym.

Niewiele jest w Polsce rzek, które mogą się czymś takim pochwalić.

Pływanie kajakiem po rzece to przygoda, ale też fenomenalny relaks. Nie da się przecenić korzyści płynących (nomen omen) z pływania kajakiem, szczególnie w dobie tak szybkiego tempa życia i powszechnego przebodźcowania.

Z Dębek do Żarnowca można przyjechać samochodem. Taka podróż zajmie maksymalnie kwadrans. Po zakończeniu spływu kierowca zostanie podwieziony do auta, które zostawi w przystani Kajakami po horyzont.

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024