Spływ Dunajcem, autor Port Pienin

Spływ Dunajcem - Port Pienin

(5 głosów: 6)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Port Pienin to idealne miejsce, by spędzić aktywnie wakacje w Pieninach. Dunajec jest piękną i niepowtarzalną rzeką, po której można spłynąć kajakiem oraz pontonem, aby spędzić wesoły i ekscytujący dzień. Spływ Dunajcem kajakiem to świetny sposób na spędzenie dnia i poświęcenie czasu sobie i rodzinie.  Podczas spływu można podziwiać panoramiczne widoki na góry i wspaniałe krajobrazy. Jest to również doskonała okazja, aby doświadczyć wyjątkowych wrażeń i poznać ludzi z tego obszaru. 

To idealne miejsce dla początkujących i doświadczonych kajakarzy. Osoby mniej doświadczone mogą skorzystać z pomocy instruktorów, którzy zadbają o bezpieczne dotarcie do końca trasy. Początek trasy wzdłuż rzeki Pieniny rozpoczyna się w Sromowce Niżne i ciągnie się przez 15 km do miejscowości Szczawnicy. W ofercie są też dostępne takie trasy jak:  • Sromowce Niżne – Tylmanowa (30 km)
  • Szczawnica – Tylmanowa (15 km)
  • Nowy Targ – Czorsztyn (14 km)
Spływ Dunajcem, autor Port Pienin
Spływ Dunajcem, autor Port Pienin
Spływ Dunajcem, autor Port Pienin
Spływ Dunajcem, autor Port Pienin

Port Pienin oferuje kajaki jednoosobowe, dwuosobowe i trzyosobowe, a w przypadku pontonów od 3 do 12-osobowych. Wypożyczalnia dostarcza niezbędny sprzęt do spływu. W skład podstawowego sprzętu wchodzi:

  • kapok
  • kask
  • wiosło
  • opakowanie wodoszczelne
  • fartuch kajakowy

Po dopłynięciu do końca trasy można skorzystać z roweru lub busa, by powrócić na początek trasy - oczywiście można też i pieszo. Osoby, które zdecydują się wrócić pieszo, otrzymują mapkę trasy przez Pieniny. Warto dodać, iż firma oferuje darmowy parking, ale także grilowisko nad rzeką.

Spływ Dunajcem, autor Port Pienin
Spływ Dunajcem, autor Port Pienin

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Czynne: codziennie, spływy: 9.30, 11.30, 14.00, 16.00
Aktualne informacje znajdziesz na stronie: www.portpienin.pl 

Adres

Port Pienin
ul. Główna 149, Szczawnica
tel. 721 977 632

GPS: 49°25'36N, 20°26'36E

Szczawnica noclegi

Szczawnica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Port Pienin, autor Port Pienin
Szczawnica Pieniny
Normalna
spływy kajakowe
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023