Spływ Dunajcem - Port Pienin

Spływ Dunajcem, autor Port Pienin
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
5

Port Pienin to idealne miejsce, by spędzić aktywnie wakacje w Pieninach. Dunajec jest piękną i niepowtarzalną rzeką, po której można spłynąć kajakiem oraz pontonem, aby spędzić wesoły i ekscytujący dzień. Spływ Dunajcem kajakiem to świetny sposób na spędzenie dnia i poświęcenie czasu sobie i rodzinie.  Podczas spływu można podziwiać panoramiczne widoki na góry i wspaniałe krajobrazy. Jest to również doskonała okazja, aby doświadczyć wyjątkowych wrażeń i poznać ludzi z tego obszaru. 

To idealne miejsce dla początkujących i doświadczonych kajakarzy. Osoby mniej doświadczone mogą skorzystać z pomocy instruktorów, którzy zadbają o bezpieczne dotarcie do końca trasy. Początek trasy wzdłuż rzeki Pieniny rozpoczyna się w Sromowce Niżne i ciągnie się przez 15 km do miejscowości Szczawnicy. W ofercie są też dostępne takie trasy jak:  • Sromowce Niżne – Tylmanowa (30 km)
  • Szczawnica – Tylmanowa (15 km)
  • Nowy Targ – Czorsztyn (14 km)
Spływ Dunajcem, autor Port Pienin
Spływ Dunajcem, autor Port Pienin
Spływ Dunajcem, autor Port Pienin
Spływ Dunajcem, autor Port Pienin

Port Pienin oferuje kajaki jednoosobowe, dwuosobowe i trzyosobowe, a w przypadku pontonów od 3 do 12-osobowych. Wypożyczalnia dostarcza niezbędny sprzęt do spływu. W skład podstawowego sprzętu wchodzi:

  • kapok
  • kask
  • wiosło
  • opakowanie wodoszczelne
  • fartuch kajakowy

Po dopłynięciu do końca trasy można skorzystać z roweru lub busa, by powrócić na początek trasy - oczywiście można też i pieszo. Osoby, które zdecydują się wrócić pieszo, otrzymują mapkę trasy przez Pieniny. Warto dodać, iż firma oferuje darmowy parking, ale także grilowisko nad rzeką.

Spływ Dunajcem, autor Port Pienin
Spływ Dunajcem, autor Port Pienin

Informacje praktyczne

Czynne: codziennie, spływy: 9.30, 11.30, 14.00, 16.00
Aktualne informacje znajdziesz na stronie: www.portpienin.pl 

Port Pienin
ul. Główna 149, Szczawnica
tel. 721 977 632Noclegi w Szczawnicy

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Port Pienin, autor Port Pienin
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(5 głosów: 6)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024