Skarbczyk

Skarbczyk w Jarocinie

(4.8 głosów: 4)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Skarbczyk w Jarocinie znajduje się w parku miejskim, dawnym Parku Radolińskich, nad stawem, blisko głównej ulicy wiodącej do Poznania.Skarbczyk stoi w miejscu dawnej, średniowiecznej siedziby właścicieli miasta, prawdopodobnie rodu Zarembów, która była drewnianą budowlą obronną, otoczoną fosą. Na przełomie XIV i XV stulecia drewniana budowla spłonęła, a na jej miejscu na początku XVI wieku stanęła murowana wieża mieszkalna.

Skarbczyk w Jarocinie
Skarbczyk w Jarocinie

Przez jakiś czas Skarbczyk był też siedzibą Radolińskich, zanim wybudowali pobliski pałac, potem mieścił się tu skarbiec i archiwum tego wielkopolskiego rodu (najpewniej stąd nazwa).W 1958 roku odnowiony Skarbczyk stał się pierwszą siedzibą Muzeum Regionalnego w Jarocinie. Dziś jest to jego oddział, a główna siedziba mieści się w Ratuszu. Skarbczyk pełni funkcję galerii dla wystaw czasowych. Ponadto działa tu Uniwersytet Trzeciego Wieku. Obok skarbczyka znajduje się grób hr. Alfreda Bernarda Radolina, który został tu pochowany zgodnie z jego ostatnią wolą.

Niemal naprzeciw Skarbczyka, po drugiej stronie głównej drogi znajduje się drugi oddział Muzeum Regionalnego - Spichlerz Polskiego Rocka.Skarbczyk
ul. Park 1, Jarocin
ul. Park 1
tel. 62/ 747-88-03
skarbczyk@muzeumjarocin.pl
http://www.muzeumjarocin.pl
Zwiedzanie: wt-pt 12.00-16.00, I nd miesiąca 14.00-18.00, pn nieczynne
Bilety: normalne 2 zł, ulgowe 1 zł

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 12:00–18:00
  • środa: 12:00–18:00
  • czwartek: 12:00–18:00
  • piątek: 12:00–18:00
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: 14:00–18:00

Jarocin noclegi

Jarocin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Jarocin
Zamki
Normalna
zamki
51°58'25N, 17°30'10E
13 listopad 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację