Skarbczyk

Skarbczyk w Jarocinie

(4.8 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Skarbczyk w Jarocinie znajduje się w parku miejskim, dawnym Parku Radolińskich, nad stawem, blisko głównej ulicy wiodącej do Poznania.

Skarbczyk stoi w miejscu dawnej, średniowiecznej siedziby właścicieli miasta, prawdopodobnie rodu Zarembów, która była drewnianą budowlą obronną, otoczoną fosą. Na przełomie XIV i XV stulecia drewniana budowla spłonęła, a na jej miejscu na początku XVI wieku stanęła murowana wieża mieszkalna.

Skarbczyk
Skarbczyk


Przez jakiś czas Skarbczyk był też siedzibą Radolińskich, zanim wybudowali pobliski pałac, potem mieścił się tu skarbiec i archiwum tego wielkopolskiego rodu (najpewniej stąd nazwa).

W 1958 roku odnowiony Skarbczyk stał się pierwszą siedzibą Muzeum Regionalnego w Jarocinie. Dziś jest to jego oddział, a główna siedziba mieści się w Ratuszu. Skarbczyk pełni funkcję galerii dla wystaw czasowych. Ponadto działa tu Uniwersytet Trzeciego Wieku. Obok skarbczyka znajduje się grób hr. Alfreda Bernarda Radolina, który został tu pochowany zgodnie z jego ostatnią wolą.

Skarbczyk w Jarocinie
Skarbczyk w Jarocinie


Niemal naprzeciw Skarbczyka, po drugiej stronie głównej drogi znajduje się drugi oddział Muzeum Regionalnego - Spichlerz Polskiego Rocka.

Skarbczyk
ul. Park 1, Jarocin
ul. Park 1
tel. 62/ 747-88-03
skarbczyk@muzeumjarocin.pl
http://www.muzeumjarocin.pl
Zwiedzanie: wt-pt 12.00-16.00, I nd miesiąca 14.00-18.00, pn nieczynne
Bilety: normalne 2 zł, ulgowe 1 złGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 12:00–18:00
  • środa: 12:00–18:00
  • czwartek: 12:00–18:00
  • piątek: 12:00–18:00
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: 14:00–18:00

Jarocin noclegi

Jarocin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022