Sierpc. Atrakcje, które warto zwiedzić

Chałupy w MWM w Sierpcu
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.5

Sierpc leży w zachodniej części województwa mazowieckiego, 125 km od Warszawy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Warszawa - Toruń i Łódź - Olsztyn. Miasto położone jest w dolinie rzeki Sierpienicy, nieopodal jej ujścia do Skrwy.

Zabytki w Sierpcu

W Sierpcu zachował się zabytkowy układ urbanistyczny z dwoma placami głównymi (Stary i Nowy Rynek) i kamieniczkami z XVIII i XIX wieku. Wśród zabytków na uwagę zasługuje Ratusz, kościół Św. Wita oraz zespół klasztorny Benedyktynek z kościołem Wniebowzięcia NMP.

Ratusz w Sierpcu
Ratusz w Sierpcu


Skansen w Sierpcu

Ostatnio jednak najbardziej popularne i atrakcyjne staje się przede wszystkim Muzeum Wsi Mazowieckiej - znacznych rozmiarów skansen zlokalizowany kilka km za miastem, w którym organizowane są bardzo ciekawe imprezy plenerowe związane z tradycją ludową i życiem codziennym okolicznych mieszkańców na przełomie XIX i XX wieku.

Noclegi w Sierpcu

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Garncarstwo w Muzeum Wsi Mazowieckiej
Kwiatowy ogródek w skansenie w Sierpcu
Romantyczny skansen w Sierpcu
Przygotowanie strawy w skansenie
Studnia w Muzeum Wsi Mazowieckiej
Tańce ludowe w skansenie w Sierpcu
Wyplatanie z wikliny w MWM w Sierpcu
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.5 głosów: 37)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024