52°51'8" N, 19°40'8" E
Mazowieckie
2016-10-15
2020-02-03 02:00

Opis Sierpca

Sierpc leży w zachodniej części województwa mazowieckiego, 125 km od Warszawy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Warszawa - Toruń i Łódź - Olsztyn. Miasto położone jest w dolinie rzeki Sierpienicy, nieopodal jej ujścia do Skrwy.Zabytki w Sierpcu

W Sierpcu zachował się zabytkowy układ urbanistyczny z dwoma placami głównymi (Stary i Nowy Rynek) i kamieniczkami z XVIII i XIX wieku. Wśród zabytków na uwagę zasługuje Ratusz, kościół Św. Wita oraz zespół klasztorny Benedyktynek z kościołem Wniebowzięcia NMP.

Ratusz w Sierpcu
Ratusz w Sierpcu

Skansen w Sierpcu

Ostatnio jednak najbardziej popularne i atrakcyjne staje się przede wszystkim Muzeum Wsi Mazowieckiej - znacznych rozmiarów skansen zlokalizowany kilka km za miastem, w którym organizowane są bardzo ciekawe imprezy plenerowe związane z tradycją ludową i życiem codziennym okolicznych mieszkańców na przełomie XIX i XX wieku.

Garncarstwo w Muzeum Wsi Mazowieckiej Wyplatanie z wikliny w MWM w Sierpcu Kwiatowy ogródek w skansenie w Sierpcu Romantyczny skansen w Sierpcu Przygotowanie strawy w skansenie Studnia w Muzeum Wsi Mazowieckiej Tańce ludowe w skansenie w Sierpcu

Sierpc noclegi

Sierpc to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Sierpcu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021