Chałupy w MWM w Sierpcu

Sierpc

(4.5 głosów: 37)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Sierpc leży w zachodniej części województwa mazowieckiego, 125 km od Warszawy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Warszawa - Toruń i Łódź - Olsztyn. Miasto położone jest w dolinie rzeki Sierpienicy, nieopodal jej ujścia do Skrwy.

Zabytki w Sierpcu

W Sierpcu zachował się zabytkowy układ urbanistyczny z dwoma placami głównymi (Stary i Nowy Rynek) i kamieniczkami z XVIII i XIX wieku. Wśród zabytków na uwagę zasługuje Ratusz, kościół Św. Wita oraz zespół klasztorny Benedyktynek z kościołem Wniebowzięcia NMP.

Ratusz w Sierpcu
Ratusz w Sierpcu


Skansen w Sierpcu

Ostatnio jednak najbardziej popularne i atrakcyjne staje się przede wszystkim Muzeum Wsi Mazowieckiej - znacznych rozmiarów skansen zlokalizowany kilka km za miastem, w którym organizowane są bardzo ciekawe imprezy plenerowe związane z tradycją ludową i życiem codziennym okolicznych mieszkańców na przełomie XIX i XX wieku.

Atrakcje Sierpca

Noclegi w Sierpcu

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Sierpc - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Częste pytania i odpowiedzi dotyczące Sierpca

Turyści najczęściej odwiedzają: Skansen w Sierpcu, a potem Ratusz w Sierpcu i Kościół Św. Wita w Sierpcu.

Garncarstwo w Muzeum Wsi Mazowieckiej
Tańce ludowe w skansenie w Sierpcu
Wyplatanie z wikliny w MWM w Sierpcu
Kwiatowy ogródek w skansenie w Sierpcu
Romantyczny skansen w Sierpcu
Przygotowanie strawy w skansenie
Studnia w Muzeum Wsi Mazowieckiej
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022