Serce WOŚP. W Łodzi bije serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Aktualizacja: 2024-01-30
Serce WOŚP w Łodzi
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Czy wiesz, że w centrum Polski bije serce Orkiestry? Serce WOŚP w Łodzi to nowy symbol miasta, odsłonięty w lipcu 2022 roku. Stoi na placu przy hotelu PURO, naprzeciw pałacu Poznańskiego, koło Manufaktury. Odsłonił je sam Jurek Owsiak, ze Sztabami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Serce jest wysokie na 3,5 metra i można się w nim przejrzeć jak w lustrze. Przybyło z chińskiego Tianjin pod Pekinem. Najpierw do Gdańska, a dalej do Łodzi! Pokonało 12 tys. mil morskich!

Serce WOŚP w Łodzi
Serce WOŚP w Łodzi

Serce WOŚP jak lustro!

Serce wyrasta pod Muzeum Miasta Łodzi jakby z ziemi. Nowoczesna i szlachetna blacha polerowana bez spoin sprawia, że wszyscy wykonują sobie tu zdjęcia nie z sercem, a "w sercu". Bowiem pomnik działa jak lustro! To celowy zabieg, bo ten niecodzienny pomnik odzwierciedla hojność, dobroć i wspólne działanie, jakim wszyscy wykazujemy się każdego roku w ramach Finałów Orkiestry. Co ciekawe, to druga w Polsce wielkoformatowa rzeźba wolnostojąca, wykonana w tym materiale. Została wykonana przez kolektyw Sino Sculpture Group, który realizuje projekty w Nowym Jorku i Los Angeles.

Serce WOŚP w Łodzi
Serce WOŚP w Łodzi
Serce WOŚP w Łodzi
Serce WOŚP w Łodzi

 

WOŚP w Łodzi

Szybko serce w Łodzi stało się kultowym sercem Orkiestry i każdego roku w dniu Finału gromadzą się tutaj tłumy. A sama Łódź jest niezwykle ważna dla działań Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy.

Dlatego serce to nie jedyny symbol Orkiestry w tym mieście. Znajduje się tu również Mural WOŚP, na Domu Studenta nr 7 Uniwersytetu Łódzkiego (ul. Strajku Łódzkich Studentów w 1981r.) oraz Centralne Laboratorium Badań Genetycznych w Onkologii Dziecięcej ONCOLAB im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Klinika Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego (ul. Sporna).

Informacje praktyczne

Cały rok przez całą dobę

Serce WOŚP
Plac Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ul. Ogrodowa, Łódź

Noclegi w Łodzi

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

Serce WOŚP w Łodzi
Nie ma jeszcze ocen. Dodaj jako pierwszy!
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

Nie ma jeszcze ocen. Dodaj jako pierwszy!
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024