Ratusz we Wrocławiu

Stary Ratusz we Wrocławiu
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.6

Symbol Wrocławia

Stary Ratusz we Wrocławiu to cudny obiekt będący symbolem tego miasta. To późnogotycka budowla stojąca pośrodku wrocławskiego Rynku - jeden z najlepiej zachowanych historycznych ratuszy w Polsce i zarazem jeden z najcenniejszych zabytków architektonicznych Wrocławia. Trudno nie zwrócić uwagi na wrocławski ratusz spacerując po Rynku. Jego misternie zdobiona fasada zachwyca swą urodą. Sama budowla jest dwukondygnacyjna, podpiwniczona i zaprojektowana na planie wydłużonego prostokąta, z wieżą i kilkoma przybudówkami. Ratusz powstawał w kilku etapach na przestrzeni około 250 lat, od końca XIII wieku aż po XVI stulecie.

Stary Ratusz we Wrocławiu
Stary Ratusz we Wrocławiu

Ratusz we Wrocławiu - Muzeum Sztuki Mieszczańskiej

Obecnie okazały i piękny Ratusz mieści oddział wrocławskiego Muzeum Miejskiego - Muzeum Sztuki Mieszczańskiej, stanowiąc jego główny eksponat. Muzeum czynne jest przez cały rok, od środy do niedzieli. Wstęp na wystawy stałe jest bezpłatny.

Stary Ratusz we Wrocławiu i pręgierz
Stary Ratusz we Wrocławiu i pręgierz

Piwnica Świdnicka w Ratuszu

W piwnicach Starego Ratusza znajduje się natomiast słynna Piwnica Świdnicka - jedna z najstarszych restauracji w Europie, a może i najstarsza, działająca nieprzerwanie do dziś. Zasmakować tu można w miodach pitnych 🙂

Przy Starym Ratuszu stoją też słynne krasnale wrocławskie - kolejny symbol miasta! Znajdziesz ich tutaj kilka, przy wszystkich fasadach budowli.

Piwnica Świdnicka
Piwnica Świdnicka

 

Informacje praktyczne

śr-sob 11:00-17:00
nd 11:00-17:00
Bilety: wystawy stałe:  wstęp wolny
wystawy czasowe: normalny 15 zł, ulgowy 10 zł

Stary Ratusz - Muzeum Sztuki Mieszczańskiej
Rynek 1, Wrocław
tel. 71/ 347-16-91

Noclegi w Wrocławiu

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

Stary Ratusz we Wrocławiu
Stary Ratusz we Wrocławiu
Krasnal Franek
Cudny Ratusz
Ratusz we Wrocławiu
Ratusz Wrocław
wrocławskie krasnale przy Ratuszu
(4.6 głosów: 233)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.6 głosów: 233)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika tomtur
tomtur
Byłem we Wrocławiu kilkanaście razy i rzeczywiście Ratusz pozostawia bardzo dobre wrażenie. Ostatni raz byłem przed pojawieniem się krasnali to będzie dodatkowa motywacja do ponownego zobaczenia i Wrocławia i rynku
Avatar użytkownika turystka
turystka
Polecam,super miejsce i warte zwiedzenia jeżeli już się jest we Wrocławiu
Avatar użytkownika DominikPL
DominikPL
Polecam tam pojechać!
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024