Stary Ratusz we Wrocławiu

Ratusz we Wrocławiu

(4.5 głosów: 229)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Symbol Wrocławia

Stary Ratusz we Wrocławiu to cudny obiekt będący symbolem tego miasta. To późnogotycka budowla stojąca pośrodku wrocławskiego Rynku - jeden z najlepiej zachowanych historycznych ratuszy w Polsce i zarazem jeden z najcenniejszych zabytków architektonicznych Wrocławia. Trudno nie zwrócić uwagi na wrocławski ratusz spacerując po Rynku. Jego misternie zdobiona fasada zachwyca swą urodą. Sama budowla jest dwukondygnacyjna, podpiwniczona i zaprojektowana na planie wydłużonego prostokąta, z wieżą i kilkoma przybudówkami. Ratusz powstawał w kilku etapach na przestrzeni około 250 lat, od końca XIII wieku aż po XVI stulecie.Stary Ratusz we Wrocławiu
Stary Ratusz we Wrocławiu

Ratusz we Wrocławiu - Muzeum Sztuki Mieszczańskiej

Obecnie okazały i piękny Ratusz mieści oddział wrocławskiego Muzeum Miejskiego - Muzeum Sztuki Mieszczańskiej, stanowiąc jego główny eksponat. Muzeum czynne jest przez cały rok, od środy do niedzieli. Wstęp na wystawy stałe jest bezpłatny.

Stary Ratusz we Wrocławiu i pręgierz
Stary Ratusz we Wrocławiu i pręgierz

Piwnica Świdnicka w Ratuszu

W piwnicach Starego Ratusza znajduje się natomiast słynna Piwnica Świdnicka - jedna z najstarszych restauracji w Europie, a może i najstarsza, działająca nieprzerwanie do dziś. Zasmakować tu można w miodach pitnych 🙂Przy Starym Ratuszu stoją też słynne krasnale wrocławskie - kolejny symbol miasta! Znajdziesz ich tutaj kilka, przy wszystkich fasadach budowli.

Piwnica Świdnicka
Piwnica Świdnicka

 Stary Ratusz we Wrocławiu
Stary Ratusz we Wrocławiu
Krasnal Franek
Cudny Ratusz
Ratusz we Wrocławiu
Ratusz Wrocław
wrocławskie krasnale przy Ratuszu

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

śr-sob 11:00-17:00
nd 11:00-17:00
Bilety: wystawy stałe:  wstęp wolny
wystawy czasowe: normalny 15 zł, ulgowy 10 zł

Adres

Stary Ratusz - Muzeum Sztuki Mieszczańskiej
Rynek 1, Wrocław
tel. 71/ 347-16-91

GPS: 51°6'34N, 17°1'56E

Wrocław noclegi

Wrocław to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
51°6'34N, 17°1'56E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

tomtur
Byłem we Wrocławiu kilkanaście razy i rzeczywiście Ratusz pozostawia bardzo dobre wrażenie. Ostatni raz byłem przed pojawieniem się krasnali to będzie dodatkowa motywacja do ponownego zobaczenia i Wrocławia i rynku
turystka
Polecam,super miejsce i warte zwiedzenia jeżeli już się jest we Wrocławiu
DominikPL
Polecam tam pojechać!
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021