Rafting i kajaki w Pieninach

Spływ Dunajcem
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
5

Spływy Dunajcem to niezawodna atrakcja w Pieninach, kusząca turystów z całej Polski i zagranicy. Ma już 200 lat tradycji, kiedy wszystko zaczęło się od flisaków spławiających rzeką drewno. Dziś niemal takimi samymi dłubankami połączonymi w tratwy przewozi się turystów przez serce Pienińskiego Parku Narodowego, cudnym przełomem Dunajca. To najlepszy sposób na poznanie uroków tego miejsca! 

Rafting i kajaki

Jeśli chcesz przeżyć nieco większy dreszczyk emocji, skorzystaj ze spływów kajakowych i raftingu (spływ pontonem). To bardzo fajna alternatywa dla tradycyjnego spływu Dunajcem tratwami. Uczestnicy biorą aktywny udział w spływie, ponieważ samodzielnie wiosłują. Wypróbuj, a na pewno spodoba Ci się ta przygoda!

Spływ Dunajcem
Spływ Dunajcem

Na pontonie płynie 6-8 osób, a wraz z nimi doświadczony sternik opiekujący się całą grupą. Podczas spływu każdy ma kamizelkę asekuracyjną i kask. Tak samo jak w kajakach, w przypadku których masz do wyboru 2 opcje - spływ kajakiem pojedynczym lub 2-osobowym.

Zarówno Rafting, jak i spływy kajakowe są bardzo bezpieczne. W przypadku pontonów praktycznie nie ma ograniczeń wiekowych, nawet 2-letnie dzieci mogą w nim brać udział, jeśli są w stanie wysiedzieć spokojnie podczas spływu i podziwiać otaczające piękno 🙂 Jeśli chodzi zaś o kajaki, preferowany wiek to 10-11 lat. Warto zabrać rodzinę czy znajomych na Spływ Dunajcem i na własnej skórze przekonać się, jaka to fajna sprawa.

Przełom Dunajca
Przełom Dunajca

Trasy spływów

Rafting
Sromowce Niżne - Szczawnica, czas trwania spływu około 2 godziny

Spływ Kajakowy
Niedzica - Szczawnica, czas trwania około 3 godziny
Sromowce Niżne - Szczawnica , czas trwania około 2 godziny

Przełom Dunajca
Przełom Dunajca

Lokalizacje

Przystań w Szczawnicy: ul. Główna 240, Szczawnica (naprzeciwko Karczmy Pienińskiej)
Przystań Sromowce Niżne: ul. Pienińska 2, Sromowce Niżne
Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wietrznice”: Zabrzeż 415A, Łącko

 

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–19:00
  • wtorek: 08:00–19:00
  • środa: 08:00–19:00
  • czwartek: 08:00–19:00
  • piątek: 08:00–19:00
  • sobota: 08:00–20:00
  • niedziela: 08:00–20:00

Kajaki - rafting na Dunajcu
ul. Główna 240, Szczawnica
tel. 721-450-850
https://www.rivent.pl/

Noclegi w Pieninach

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

(5 głosów: 1)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(5 głosów: 1)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Turysta
co roku wraz ze znajomymi uczestniczymy w spływie kajakowym przełomem Dunajca. Spływ nie jest nudny a miejscami serce bije szybciej . Spływ Dunajcem odbywa się w asyście instruktora kajakarstwa górskiego co zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo . Polecam !
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024