Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kajaki - rafting na Dunajcu
ul. Główna 240, Szczawnica
tel. 721-450-850
https://www.rivent.pl/

49°25'34" N, 20°26'42" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 08:00–19:00
  • wtorek: 08:00–19:00
  • środa: 08:00–19:00
  • czwartek: 08:00–19:00
  • piątek: 08:00–19:00
  • sobota: 08:00–20:00
  • niedziela: 08:00–20:00

Spływy Dunajcem to niezawodna atrakcja w Pieninach, kusząca turystów z całej Polski i zagranicy. Ma już 200 lat tradycji, kiedy wszystko zaczęło się od flisaków spławiających rzeką drewno. Dziś niemal takimi samymi dłubankami połączonymi w tratwy przewozi się turystów przez serce Pienińskiego Parku Narodowego, cudnym przełomem Dunajca. To najlepszy sposób na poznanie uroków tego miejsca! Rafting i kajaki

Jeśli chcesz przeżyć nieco większy dreszczyk emocji, skorzystaj ze spływów kajakowych i raftingu (spływ pontonem). To bardzo fajna alternatywa dla tradycyjnego spływu Dunajcem tratwami. Uczestnicy biorą aktywny udział w spływie, ponieważ samodzielnie wiosłują. Wypróbuj, a na pewno spodoba Ci się ta przygoda!

Spływ Dunajcem
Spływ Dunajcem

Na pontonie płynie 6-8 osób, a wraz z nimi doświadczony sternik opiekujący się całą grupą. Podczas spływu każdy ma kamizelkę asekuracyjną i kask. Tak samo jak w kajakach, w przypadku których masz do wyboru 2 opcje - spływ kajakiem pojedynczym lub 2-osobowym.

Zarówno Rafting, jak i spływy kajakowe są bardzo bezpieczne. W przypadku pontonów praktycznie nie ma ograniczeń wiekowych, nawet 2-letnie dzieci mogą w nim brać udział, jeśli są w stanie wysiedzieć spokojnie podczas spływu i podziwiać otaczające piękno 🙂 Jeśli chodzi zaś o kajaki, preferowany wiek to 10-11 lat. Warto zabrać rodzinę czy znajomych na Spływ Dunajcem i na własnej skórze przekonać się, jaka to fajna sprawa.

Przełom Dunajca
Przełom Dunajca


Trasy spływów

Rafting
Sromowce Niżne - Szczawnica, czas trwania spływu około 2 godziny

Spływ Kajakowy
Niedzica - Szczawnica, czas trwania około 3 godziny
Sromowce Niżne - Szczawnica , czas trwania około 2 godziny

Przełom Dunajca
Przełom Dunajca


Lokalizacje

Przystań w Szczawnicy: ul. Główna 240, Szczawnica (naprzeciwko Karczmy Pienińskiej)
Przystań Sromowce Niżne: ul. Pienińska 2, Sromowce Niżne
Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wietrznice”: Zabrzeż 415A, Łącko

 

Szczawnica noclegi

Szczawnica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138494 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Turysta Nowicjusz 4 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-03-12 na
co roku wraz ze znajomymi uczestniczymy w spływie kajakowym przełomem Dunajca. Spływ nie jest nudny a miejscami serce bije szybciej . Spływ Dunajcem odbywa się w asyście instruktora kajakarstwa górskiego co zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo . Polecam !
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020