Zagłosuj na Top Atrakcje 2021!
Spływ Dunajcem

Rafting i kajaki w Pieninach

(5 głosów: 1)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Spływy Dunajcem to niezawodna atrakcja w Pieninach, kusząca turystów z całej Polski i zagranicy. Ma już 200 lat tradycji, kiedy wszystko zaczęło się od flisaków spławiających rzeką drewno. Dziś niemal takimi samymi dłubankami połączonymi w tratwy przewozi się turystów przez serce Pienińskiego Parku Narodowego, cudnym przełomem Dunajca. To najlepszy sposób na poznanie uroków tego miejsca! Rafting i kajaki

Jeśli chcesz przeżyć nieco większy dreszczyk emocji, skorzystaj ze spływów kajakowych i raftingu (spływ pontonem). To bardzo fajna alternatywa dla tradycyjnego spływu Dunajcem tratwami. Uczestnicy biorą aktywny udział w spływie, ponieważ samodzielnie wiosłują. Wypróbuj, a na pewno spodoba Ci się ta przygoda!

Przełom Dunajca
Przełom Dunajca

Na pontonie płynie 6-8 osób, a wraz z nimi doświadczony sternik opiekujący się całą grupą. Podczas spływu każdy ma kamizelkę asekuracyjną i kask. Tak samo jak w kajakach, w przypadku których masz do wyboru 2 opcje - spływ kajakiem pojedynczym lub 2-osobowym.Zarówno Rafting, jak i spływy kajakowe są bardzo bezpieczne. W przypadku pontonów praktycznie nie ma ograniczeń wiekowych, nawet 2-letnie dzieci mogą w nim brać udział, jeśli są w stanie wysiedzieć spokojnie podczas spływu i podziwiać otaczające piękno 🙂 Jeśli chodzi zaś o kajaki, preferowany wiek to 10-11 lat. Warto zabrać rodzinę czy znajomych na Spływ Dunajcem i na własnej skórze przekonać się, jaka to fajna sprawa.

Przełom Dunajca
Przełom Dunajca

Trasy spływów

Rafting
Sromowce Niżne - Szczawnica, czas trwania spływu około 2 godzinySpływ Kajakowy
Niedzica - Szczawnica, czas trwania około 3 godziny
Sromowce Niżne - Szczawnica , czas trwania około 2 godziny

Lokalizacje

Przystań w Szczawnicy: ul. Główna 240, Szczawnica (naprzeciwko Karczmy Pienińskiej)
Przystań Sromowce Niżne: ul. Pienińska 2, Sromowce Niżne
Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wietrznice”: Zabrzeż 415A, Łącko

 

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–19:00
  • wtorek: 08:00–19:00
  • środa: 08:00–19:00
  • czwartek: 08:00–19:00
  • piątek: 08:00–19:00
  • sobota: 08:00–20:00
  • niedziela: 08:00–20:00

Adres

Kajaki - rafting na Dunajcu
ul. Główna 240, Szczawnica
tel. 721-450-850
https://www.rivent.pl/

GPS: 49°25'34N, 20°26'42E

Szczawnica noclegi

Szczawnica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°25'34N, 20°26'42E
04 marzec 2020
05 marzec 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Top Atrakcje 2021
Wybierz najpiękniejsze atrakcje w Polsce!
Top Atrakcje 2021

Wasze opinie

Turysta
12 marzec 2020 10:34
co roku wraz ze znajomymi uczestniczymy w spływie kajakowym przełomem Dunajca. Spływ nie jest nudny a miejscami serce bije szybciej . Spływ Dunajcem odbywa się w asyście instruktora kajakarstwa górskiego co zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo . Polecam !
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację