Promenada w Szczawnicy

Zdjęcia (6)

Szczawnica to piękne uzdrowisko w cudnych Pieninach, malowniczo położone w dolinie Grajcarka - górskiego potoku o uregulowanych brzegach.Najdłuższy deptak w Polsce

Powstała tu, właśnie nad Grajcarkiem wspaniała Promenada - obecnie najdłuższy deptak w Polsce mający aż 1800 metrów długości. Deptak rozpoczyna się pod dolną stacją kolejki linowej na Palenicę i łączy się ze ścieżką pieszo – rowerową prowadzącą na Słowację wzdłuż Dunajca.

Na Promenadzie nad Gajcarkiem są ławeczki, na których można odpocząć oraz mostki prowadzące na drugą stronę potoku. Jest też wiele elementów małej architektury, ażurowe altanki, ozdobne palisady, klomby z ciekawą roślinnością. Oświetlenie promenady czyni ją piękną i użyteczną także po zmroku. Jest tu zwykle cicho, malowniczo, słychać szum płynącej wody.Cenne jest to, że cały praktycznie deptak jest na płaskim terenie, co jest ważne dla kuracjuszy ze schorzeniami narządu ruchu. Jest on dopełnieniem funkcji turystyczno-uzdrowiskowej, którą pełni Szczawnica.

Promenada
ul. Zawodzie, Szczawnica

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

WySpa Mszanka

Powiązane miejsca

Komentarze

2015-02-15 15:35:28

[cytuj autor=' Wojtek']Wspaniałe miejsce na spacery i odpoczynek po górskich wędrówkach. [/cytuj]

Tak jak Ania pisze - najdłuszu deptak w Kraju, wspaniałe miejsce na spacer i odpoczynek po górskich wdrówkach to prawda.

2015-02-15 11:36:29

Witam. Zgadza się. Promenada tuż nad Grajcarkiem. Jest tam też sporo ławeczek na których omżna podziwiać pływające kaczki w Grajcarku.

2015-02-14 22:16:33

Wspaniałe miejsce na spacery i odpoczynek po górskich wędrówkach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: