Brama Seklerska - symbol przyjaźni polsko-węgierskiej w <a href="https://www.polskieszlaki.pl/tarnow-atrakcje/">Tarnowie</a>

Promenada nad Grajcarkiem w Szczawnicy
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.5

Szczawnica to piękne uzdrowisko w cudnych Pieninach, malowniczo położone w dolinie Grajcarka - górskiego potoku o uregulowanych brzegach. Jedną z głównych atrakcji w tym mieście jest piękna promenada właśnie nad tym potokiem, licznie przyciągająca spacerowiczów, choć nie jest nazbyt tłoczno, bo promenada jest szeroka i można nią podążać po obu stronach rzeki.

Promenada w Szczawnicy
Promenada w Szczawnicy

Najdłuższy deptak w Polsce

Promenada w Szczawnicy to obecnie najdłuższy deptak w Polsce mający aż 1800 metrów długości. Deptak rozpoczyna się pod dolną stacją kolejki linowej na Palenicę i łączy się ze ścieżką pieszo - rowerową prowadzącą na Słowację wzdłuż Dunajca.

Promenada w Szczawnicy
Promenada w Szczawnicy

Na Promenadzie nad Gajcarkiem są ławeczki, na których można odpocząć oraz mosty prowadzące na drugą stronę potoku, m.in. Most Zakochanych. Jest też wiele elementów małej architektury, ażurowe altanki, ozdobne palisady, klomby z ciekawą roślinnością. Oświetlenie promenady czyni ją piękną i użyteczną także po zmroku. Jest tu zwykle cicho, malowniczo, słychać szum płynącej wody.

Promenada w Szczawnicy
Promenada w Szczawnicy

Cenne jest to, że cały praktycznie deptak jest na płaskim terenie, co jest ważne dla kuracjuszy ze schorzeniami narządu ruchu. Jest on dopełnieniem funkcji turystyczno-uzdrowiskowej, którą pełni Szczawnica. A ponadto dzięki temu Promenada nad Grajcarkiem w Szczawnicy idealnie nadaje się też dla rodzin z małymi dziećmi, bo spacer z wózkiem promenadą to sama przyjemność 🙂

Informacje praktyczne

Cały rok całą dobę
Bilety: wstęp bezpłatny
Parking: płatne parkingi miejskie i prywatne

Promenada
ul. Zawodzie, Szczawnica

Noclegi w Szczawnicy

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

Promenada w Szczawnicy
(4.5 głosów: 113)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.5 głosów: 113)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Dariusz żólkowski
Dariusz żólkowski
To że jest cicho i spokojnie to chyba lekka przesada. Proszę tam być w sezonie: tłumy wczasowiczów i kąpiących się w Grajcarku!
Avatar użytkownika Lutodar
Lutodar

Witam. Zgadza się. Promenada tuż nad Grajcarkiem. Jest tam też sporo ławeczek na których omżna podziwiać pływające kaczki w Grajcarku.

Avatar użytkownika Wojtek
Wojtek

Wspaniałe miejsce na spacery i odpoczynek po górskich wędrówkach.

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024