Pomnik Piotra Skargi - słynnego kaznodziei i teologa, a zarazem jezuity, znajduje się na placu Marii Magdaleny w Krakowie, nieopodal Rynku. Postać Piotra Skargi, który kojarzy się ze słynnymi kazaniami, pojawił się w Krakowie stosunkowo niedawno, bo w 2011 roku. Wtedy nastąpiło uroczyste odsłonięcie pomnika.
Postać Piotr Skarga umiejscowiona jest na wysokiej kolumnie, na słynnym placu pomiędzy zawsze tłumną ulicą Grodzką, a urokliwą i zaciszną ulicą Kanoniczą. Twarzą postać zwrócona jest w stronę Grodzkiej, pomnik można podziwiać przemierzając Drogę Królewską.
Pomnik Piotra Skargi
pl. Marii Magdaleny, ul. Grodzka, Kraków
Kraków noclegi
Kraków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!