Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
51°58'23" N, 17°30'15" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Gdzie miał stanąć pomnik glana jeśli nie w Jarocinie - stolicy polskiego rocka?! Nietypowy, ciekawy pomnik powstał tu w lipcu 2011 roku, wraz z 30-tym festiwalem rockowym.Pomnik ma 2 metry wysokości i ma kształt glana czyli solidnego buta, w którym chodzą fani rocka. Chodzą to za mało powiedziane, jak sami twierdzą, przyrastają one im do nogi, tworząc jedną całość, stąd niektórzy nie  ściągają ich nawet do garnituru, na plaży czy jak sądzę do spania 🙂Pomnik glana stoi na skwerku przy parku miejskim, niedaleko Spichlerza Polskiego Rocka, na skrzyżowaniu ulic Św. Ducha i Poznańskiej. Inicjatorką powstania pomnika była Felicja Pawlicka - miejscowa artystka i animatorka kultury. Niestety nie dożyła jego odsłonięcia, bowiem zginęła w wypadku samochodowym. Ale jej wyraźny ślad pozostał w pomniku, bowiem ogromne sznurówki pomnikowego glana powstały ze splecenia wielu różnych sznurówek, w tym sznurówek z glanów Felicji Pawlickiej.

Pomnik glana wykonany jest ze specjalnej żywicy, można więc na niego wchodzić i nic się z nim nie dzieje. To niecodzienny sposób pokazania klimatu tego miasta!

Pomnik glana
ul. Św. Ducha, JarocinJarocin noclegi

Jarocin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134075 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020