Glan :)

Pomnik Glana w Jarocinie

(4.2 głosów: 9)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Gdzie miał stanąć pomnik glana jeśli nie w Jarocinie - stolicy polskiego rocka?! Nietypowy, ciekawy pomnik powstał tu w lipcu 2011 roku, wraz z 30-tym festiwalem rockowym.Pomnik ma 2 metry wysokości i ma kształt glana czyli solidnego buta, w którym chodzą fani rocka. Chodzą to za mało powiedziane, jak sami twierdzą, przyrastają one im do nogi, tworząc jedną całość, stąd niektórzy nie  ściągają ich nawet do garnituru, na plaży czy jak sądzę do spania 🙂

Pomnik glana stoi na skwerku przy parku miejskim, niedaleko Spichlerza Polskiego Rocka, na skrzyżowaniu ulic Św. Ducha i Poznańskiej. Inicjatorką powstania pomnika była Felicja Pawlicka - miejscowa artystka i animatorka kultury. Niestety nie dożyła jego odsłonięcia, bowiem zginęła w wypadku samochodowym. Ale jej wyraźny ślad pozostał w pomniku, bowiem ogromne sznurówki pomnikowego glana powstały ze splecenia wielu różnych sznurówek, w tym sznurówek z glanów Felicji Pawlickiej.Pomnik glana wykonany jest ze specjalnej żywicy, można więc na niego wchodzić i nic się z nim nie dzieje. To niecodzienny sposób pokazania klimatu tego miasta!

Pomnik glana
ul. Św. Ducha, JarocinGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Jarocin noclegi

Jarocin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Jarocin
Pomniki i rzeźby
Normalna
pomniki
51°58'23N, 17°30'15E
13 listopad 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację