Pomnik Glana w Jarocinie

Glan :)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.2

Gdzie miał stanąć pomnik glana jeśli nie w Jarocinie - stolicy polskiego rocka?! Nietypowy, ciekawy pomnik powstał tu w lipcu 2011 roku, wraz z 30-tym festiwalem rockowym.

Pomnik ma 2 metry wysokości i ma kształt glana czyli solidnego buta, w którym chodzą fani rocka. Chodzą to za mało powiedziane, jak sami twierdzą, przyrastają one im do nogi, tworząc jedną całość, stąd niektórzy nie  ściągają ich nawet do garnituru, na plaży czy jak sądzę do spania 🙂Pomnik glana stoi na skwerku przy parku miejskim, niedaleko Spichlerza Polskiego Rocka, na skrzyżowaniu ulic Św. Ducha i Poznańskiej. Inicjatorką powstania pomnika była Felicja Pawlicka - miejscowa artystka i animatorka kultury. Niestety nie dożyła jego odsłonięcia, bowiem zginęła w wypadku samochodowym. Ale jej wyraźny ślad pozostał w pomniku, bowiem ogromne sznurówki pomnikowego glana powstały ze splecenia wielu różnych sznurówek, w tym sznurówek z glanów Felicji Pawlickiej.

Pomnik glana wykonany jest ze specjalnej żywicy, można więc na niego wchodzić i nic się z nim nie dzieje. To niecodzienny sposób pokazania klimatu tego miasta!

Pomnik glana
ul. Św. Ducha, Jarocin

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Noclegi w Jarocinie

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.2 głosów: 9)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024