Planetarium we Fromborku

Planetarium i Obserwatorium we Fromborku

(4.2 głosów: 45)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Planetarium we Fromborku

Planetarium we Fromborku znajduje się od 1973 roku w dawnej Dzwonnicy katedralnej, zwanej też Wieżą Radziejowskiego. Wyposażone w aparaturę firmy Carl Zeiss wyświetla na kopule o średnicy 8 m obrazy nieba widoczne z dowolnego miejsca na Ziemi, pory dnia i roku. Przedstawia na sztucznym niebie drogę Słońca, planet, komet i sztucznych satelitów oraz obrazy ponad 6000 gwiazd. Uzupełnieniem seansów w Planetarium jest niewielka wystawa meteorytów.Obserwatorium we Fromborku

Obserwatorium Astronomiczne Mikołaja Kopernika powstało około 2 km na południowy-zachód od Fromborka, na najwyższym okolicznym wzniesieniu o wysokości 47 m n.p.m. Znajdują się tu trzy pawilony z instrumentami do obserwacji nieba - teleskopy i lunety, taras obserwacyjny oraz budynek mieszczący pracownie i podręczną bibliotekę. Obserwatorium służy głównie celom dydaktycznym, latem gości miłośników astronomii zebranych w ramach akcji oświatowej Wakacje w Planetarium i Obserwatorium.

Zwiedzanie obserwatorium możliwe jest tylko po uprzedniej rezerwacji w kasie planetarium, jeśli pozwala na to pogoda. Poza podziwianiem teleskopów można popatrzeć przez nie, w zależności od pory dnia, na plamy słoneczne, Księżyc, planety i gwiazdy. Największy teleskop w Obserwatorium mieści się na wieży z obrotową kopułą, w której na czas obserwacji otwiera się szczelina. Obiektywem jest w nim zwierciadło wklęsłe o średnicy 65 cm, a optymalne powiększenie tego teleskopu to aż 650 razy.Planetarium
Wzgórze Katedralne, przyziemie Dzwonnicy, Wieża Radziejowskiego
tel. 55/ 244-00-83
planet@frombork.art.pl
http://frombork.art.pl
Seanse stałe: 9.50, 11.30, 12.20, 14.00, 15.40, 16.30, seanse dodatkowe: 10.40, 13.10,  14.50
Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 6 zł

Obserwatorium
Góra Żurawia, 2 km od centrum Fromborka
Zwiedzanie po rezerwacji w kasie PlanetariumGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 09:30–16:30
  • środa: 09:30–16:30
  • czwartek: 09:30–16:30
  • piątek: 09:30–16:30
  • sobota: 09:30–16:30
  • niedziela: 09:30–16:30

Planetarium i Obserwatorium we Fromborku na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Fromborka wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Frombork noclegi

Frombork to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Frombork
Centra nauki
Ważna
planetaria
54°21'22N, 19°40'52E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021