Planetarium we Fromborku

Planetarium i Obserwatorium we Fromborku

(4.2 głosów: 45)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Planetarium we Fromborku

Planetarium we Fromborku znajduje się od 1973 roku w dawnej Dzwonnicy katedralnej, zwanej też Wieżą Radziejowskiego. Wyposażone w aparaturę firmy Carl Zeiss wyświetla na kopule o średnicy 8 m obrazy nieba widoczne z dowolnego miejsca na Ziemi, pory dnia i roku. Przedstawia na sztucznym niebie drogę Słońca, planet, komet i sztucznych satelitów oraz obrazy ponad 6000 gwiazd. Uzupełnieniem seansów w Planetarium jest niewielka wystawa meteorytów.Obserwatorium we Fromborku

Obserwatorium Astronomiczne Mikołaja Kopernika powstało około 2 km na południowy-zachód od Fromborka, na najwyższym okolicznym wzniesieniu o wysokości 47 m n.p.m. Znajdują się tu trzy pawilony z instrumentami do obserwacji nieba - teleskopy i lunety, taras obserwacyjny oraz budynek mieszczący pracownie i podręczną bibliotekę. Obserwatorium służy głównie celom dydaktycznym, latem gości miłośników astronomii zebranych w ramach akcji oświatowej Wakacje w Planetarium i Obserwatorium.

Zwiedzanie obserwatorium możliwe jest tylko po uprzedniej rezerwacji w kasie planetarium, jeśli pozwala na to pogoda. Poza podziwianiem teleskopów można popatrzeć przez nie, w zależności od pory dnia, na plamy słoneczne, Księżyc, planety i gwiazdy. Największy teleskop w Obserwatorium mieści się na wieży z obrotową kopułą, w której na czas obserwacji otwiera się szczelina. Obiektywem jest w nim zwierciadło wklęsłe o średnicy 65 cm, a optymalne powiększenie tego teleskopu to aż 650 razy.Planetarium
Wzgórze Katedralne, przyziemie Dzwonnicy, Wieża Radziejowskiego
tel. 55/ 244-00-83
planet@frombork.art.pl
http://frombork.art.pl
Seanse stałe: 9.50, 11.30, 12.20, 14.00, 15.40, 16.30, seanse dodatkowe: 10.40, 13.10,  14.50
Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 6 zł

Obserwatorium
Góra Żurawia, 2 km od centrum Fromborka
Zwiedzanie po rezerwacji w kasie PlanetariumGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 09:30–16:30
  • środa: 09:30–16:30
  • czwartek: 09:30–16:30
  • piątek: 09:30–16:30
  • sobota: 09:30–16:30
  • niedziela: 09:30–16:30

Frombork noclegi

Frombork to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Frombork
Centra nauki
Ważna
planetaria
54°21'22N, 19°40'52E
22 maj 2014
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację