Pasaż Róży w Łodzi. Artystyczne podwórko na Piotrkowskiej

Pasaż Róży w Łodzi
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Pasaż Róży w Łodzi skrył się w jednym z podwórek słynnej ulicy Piotrkowskiej, blisko Placu Wolności. Ta niecodzienna wizja artystyczna wiąże się z tragicznymi przeżyciami artystki, Joanny Rajkowskiej i jej córki Róży. Wkrótce po jej urodzeniu wykryto u niej nowotwór oka, a te szkiełka w elewacji przypominają, jak cenny i ważny jest dla nas wzrok. Turyści chętnie tu zaglądają, bo to popularny punkt na mapie Łodzi

Pasaż Róży w Łodzi
Pasaż Róży w Łodzi
Pasaż Róży w Łodzi
Pasaż Róży w Łodzi

 Pasaż Róży - imponujące dzieło

Rozmach dzieła robi spore wrażenie! Myślałam, że jest dużo skromniejsze, a obejmuje naprawdę dużą powierzchnię. Realizacja projektu była bardzo pracochłonna. Całą kamienicę w podwórku wyklejono małymi kawałkami pociętych luster. Efekt jest imponujący. Gra światła wprowadziło życie w ten ciemny zaułek.

Symboliczny wymiar Pasażu Róży

Rozbite lustra symbolizują chorą siatkówkę oka dziewczynki. Każdy może próbować "poukładać" te kawałki na swój własny sposób, według własnej wizji.  Właściwie powinniśmy to zrobić, bo to symboliczny gest, by pomóc odbudować siatkówkę oka Róży po chemioterapii. Dziewczyna widzi szczątkowo i sama każdego dnia musi zmagać się z tym problemem.

Informacje praktyczne

Codziennie przez cały rok
8.00-22.00. 
Wstęp bezpłatny

Pasaż Róży
ul. Piotrkowska 3, ŁódźNoclegi w Łodzi

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

Nie ma jeszcze ocen. Dodaj jako pierwszy!
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024