Pałac w Borzęciczkach

Borzęciczki pałac
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
5

Historia pałacu

Dzieje wioski Borzęciczki sięgają XV wieku, a pierwszy pałac stanął tu w połowie XVIII stulecia dla rodziny Gajewskich - ówczesnych właścicieli majątku. Później Borzęciczki przeszły w ręce Radolińskich, aż do 1865 roku, kiedy Juliusz Radoliński sprzedał majątek Stolbergom.

Obecny pałac na fundamentach budowli Gajewskich wzniósł hr. Otton von Stolberg-Wernigerode w 1898 roku. Niemiecka rodzina Stolbergów rezydowała tu do 1939 roku czyli do wybuchu II wojny światowej.

Borzęciczki pałac
Borzęciczki pałac


Po wojnie pałac został upaństwowiony, a od 1961 roku mieści się w nim Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Janusza Korczaka.

Pałac w Borzęciczkach to ładna budowla eklektyczna, ale nosi też cechy renesansu północnego. Pałac otacza zabytkowy park krajobrazowy z XVIII wieku, ze stawami i pomnikowymi drzewami. Znajduje się tu również szkoła podstawowa. To przyjemny teren spacerowy.

W pobliżu, tuż za ogrodzeniem pałacowym stoi późnobarokowy kościół Św. Marcina.

Pałac - SOSW im. Janusza Korczaka
Borzęciczki 11, Koźmin Wielkopolski
tel. 62/ 721-69-93



Noclegi w Borzęciczkach

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

(5 głosów: 3)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(5 głosów: 3)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024