Nadbużański Park Krajobrazowy utworzony w 1993 roku to jeden z największych parków krajobrazowych w całej Polsce! Park obejmuje lewobrzeżną część Doliny Dolnego Bugu, pomiędzy ujściami Tocznej i Liwca, mniej więcej w połowie trasy prowadzącej z Warszawy do Białegostoku.Nadbużański Park Krajobrazowy powstał głównie dla ochrony meandrującego Bugu z licznymi starorzeczami, które tworzą niezwykle malowniczy krajobraz, ale również dla ochrony obszarów leśnych - zwartych kompleksów i łęgów nadrzecznych, a także dla zachowania krajobrazu wiejskiego z zabudową, tradycją oraz obszarami rolniczymi.

Nadbużański Park Krajobrazowy
Nadbużański Park Krajobrazowy

Turystyka w NPK

Na terenie NPK istnieje kilkanaście rezerwatów przyrody, a kolejne planuje się utworzyć. Prowadzi tu kilka szlaków turystycznych oraz znakowanych ścieżek dydaktycznych, które pozwolą poznać najciekawsze zakątki Parku. Spośród zabytków warto wymienić piekny zamek w Liwie, wspaniale odrestaurowany pałac w Starejwsi czy Bazylikę w Węgrowie.

Szlaki w NPK

- niebieski Szlak Doliną Bugu: Knychówek - Korczew - Skrzeszew - Gródek - Rytele - Treblinka - Orzełek - Gwizdały - Łochów

Nadbużański Park Krajobrazowy
Nadbużański Park Krajobrazowy


- zielony szlak: Łochów PKP - Gwizdały - Łochów Wieś - Paplin - Turna - Liw

- czerwony szlak: Kamieńczyk - rezerwat Jegiel - rezerwat Czaplowizna - Krupińskie - Węgrowskie PKP - Stare Lipki - rezerwat Moczydło - Starawieś - Węgrów

Nadbużański Park Krajobrazowy
Nadbużański Park Krajobrazowy


- czarny szlak: Kamieńczyk - Jerzyska - Łochów PKP

Węgrów noclegi

Węgrów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145583 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021