Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu Dolnym

Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu Dolnym
51°19'39" N, 21°57'15" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą powstało w 1982 roku, jako jeden z oddziałów Muzeum Nadwiślańskiego. Główną siedzibę Muzeum Przyrodniczego stanowi zabytkowy, piękny spichlerz zbożowy z końca XVI wieku. W Spichlerzu tym mieści się sześć sal ekspozycyjnych, z niezmiernie ciekawymi wystawami.W pobliżu Spichlerza stoi tzw. dom wójtowski z Modliborzyc, z II połowy XIX wieku. Ten budynek również należy do Muzeum Przyrodniczego. Wokół obiektów założono ogród.

Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu Dolnym gromadzi zbiory przyrodnicze z zakresu geologii, paleontologii, botaniki oraz zoologii. Okazy pochodzą głównie z obszaru pobliskiego Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Kolekcja Muzeum liczy obecnie ponad 12 000 okazów i stanowią one coraz pełniejszą dokumentację przyrodniczą tego terenu.

Muzeum Przyrodnicze - Spichlerz
ul. Puławska 54, Kazimierz Dolny
tel. 81/ 881-03-26
www.muzeumnadwislanskie.pl
Czynne: codziennie 9.00-16.00
Bilety: normalny 8 zł, ulgowy 5 złKazimierz Dolny noclegi

Kazimierz Dolny to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zajazd Przystocze

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021