Spichlerz

Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu Dolnym

(4.2 głosów: 35)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą powstało w 1982 roku, jako jeden z oddziałów Muzeum Nadwiślańskiego. Główną siedzibę Muzeum Przyrodniczego stanowi zabytkowy, piękny spichlerz zbożowy z końca XVI wieku. W Spichlerzu tym mieści się sześć sal ekspozycyjnych, z niezmiernie ciekawymi wystawami.

W pobliżu Spichlerza stoi tzw. dom wójtowski z Modliborzyc, z II połowy XIX wieku. Ten budynek również należy do Muzeum Przyrodniczego. Wokół obiektów założono ogród.Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu Dolnym gromadzi zbiory przyrodnicze z zakresu geologii, paleontologii, botaniki oraz zoologii. Okazy pochodzą głównie z obszaru pobliskiego Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Kolekcja Muzeum liczy obecnie ponad 12 000 okazów i stanowią one coraz pełniejszą dokumentację przyrodniczą tego terenu.

Muzeum Przyrodnicze - Spichlerz
ul. Puławska 54, Kazimierz Dolny
tel. 81/ 881-03-26
www.muzeumnadwislanskie.pl
Czynne: codziennie 9.00-16.00
Bilety: normalny 8 zł, ulgowy 5 zł

Kazimierz Dolny noclegi

Kazimierz Dolny to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Kazimierz Dolny
Normalna
muzea muzea przyrodnicze
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023