Muzeum Historii Miasta Łodzi

Muzeum Historii Miasta Łodzi

(4.3 głosów: 26)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Muzeum Historii Miasta Łodzi to obszerne i niezwykle interesujące Muzeum, które siedzibę ma w jednej z najbardziej efektownych budowli miasta - dawnym Pałacu Izraela Poznańskiego - wybitnego łódzkiego fabrykanta przemysłu włókienniczego. Pałac nawiązujący do renesansu francuskiego, a zaprojektowany został jako budowla reprezentacyjno-handlowa i mieszkalna. Obecny wygląd pałacu jest efektem późniejszych prac prowadzonych na przełomie XIX i XX stulecia przez wybitnych architektów.Wystrój wnętrza pałacu jest eklektyczny i nawiązuje do stylów II połowy XIX wieku, z dekoracją secesyjną. W korpusie głównym poza ogromną jadalnią i salą balową, znajdowały się saloniki i pomieszczenia giełdowe. W skrzydle bocznym natomiast znajdowały się magazyny, apartament mieszkalny, pokoje gościnne oraz przeszklony ogród zimowy.

Muzeum Historii Miasta Łodzi
Muzeum Historii Miasta Łodzi

Od 1975 roku Muzeum Historii Miasta Łodzi prowadzi renowację Pałacu, by przywrócić mu dawny blask. Sale pałacu odzyskały atmosferę dawnego wnętrza, wyposażono je zabytkowymi meblami i udekorowano XIX-wiecznymi tkaninami, a ściany ozdobiono dziełami wybitnych malarzy łódzkich. Pojawiły się też: piękna zastawa, szkło artystyczne i wszystko to, czym dawniej otaczali się w swych rezydencjach łódzcy przemysłowcy.Muzeum Historii posiada największy w mieście zbiór obrazujący lokalne tradycje, przekrój narodowościowy i wyznaniowy oraz przejawy niepodległościowych tradycji miejscowej ludności. W Muzeum powstał również specjalistyczny zbiór liczący ponad 7 tys. druków związanych z Łodzią, znajdujący się w muzealnej bibliotece.

Muzeum Historii Miasta Łodzi, Tomek
Muzeum Historii Miasta Łodzi, Tomek

Obok Pałacu i Muzeum znajduje się słynna łódzka Manufaktura, powstała na obszarze dawnej fabryki Poznańskiego.Muzeum Historii Miasta Łodzi - Pałac Poznańskiego
ul. Ogrodowa 15, Łódź
tel. 42/ 654-03-23
www.muzeum-lodz.pl

Muzeum Historii Miasta Łodzi, Tomek
Muzeum Historii Miasta Łodzi, Tomek

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 10:00–16:00
  • środa: 10:00–16:00
  • czwartek: 10:00–16:00
  • piątek: 12:00–18:00
  • sobota: 12:00–18:00
  • niedziela: 12:00–18:00

Łódź noclegi

Łódź to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Łódź
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
51°46'43N, 19°27'3E
29 marzec 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Karolina
19 styczeń 2017 23:23

Piekny Pałac. Niestety zagospodarowany pod wzgledem wystawy - fatalnie. Szereg jakiś pokoików pamięci z ktorych niestety nic nie wynika.

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację