Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
51°41'31" N, 21°33'13" E
Mazowieckie
2016-10-08
2020-02-03 02:00

Opis Maciejowic

Maciejowice to historyczna miejscowość w województwie mazowieckim, malowniczo położona nad Wisłą, niedaleko Kozienic, Dęblina i Garwolina. Choć to wioska, odznacza się zabudową małomiasteczkową.Maciejowice słyną z faktu, że w ich okolicy, dnia 10 października 1794 roku miała miejsce bitwa pod Maciejowicami - ostatnia bitwa Tadeusza Kościuszki podczas insurekcji kościuszkowskiej. To tutaj, pod pałacem na Podzamczu opatrywano jego rany. Co ciekawe, Kościuszko z chłopami na regularne wojsko ruszył z kosami, które do dziś są symbolem wioski i widnieją tu jako wymowny pomnik.

Maciejowice ratusz
Maciejowice ratusz

Zabytki w Maciejowicach

- Pałac w Podzamczu - zespół pałacowy powstały w miejscu zamku z XVI wieku, z ciekawymi stajniami w parku pałacowym

- Pomnik z kosami - pomnik wita turystów przy drodze do Podzamcza, kosy stoją na sztorc i symboizują walkę prostych chłopów z regularnym wojskiem, pomnik jest projektu Macieja Krysiaka

Kosy w Maciejowicach
Pałac w Maciejowicach


- Rynek w Maciejowicach - brukowany plac z ciekawym Ratuszem z halami targowymi, mieszczącym Muzeum

- Kościół Wniebowzięcia NMP - budowla z lat 1772-80 fundacji Ignacego Potockiego, stoi w miejscu drewnianego kościółka przeniesionego z Kochowa w 1681 roku, na tyłach kościoła znajduje się grobowiec Zamoyskich z 1908 roku

Park w Maciejowicach
Park w Maciejowicach


- Pomnik poświęcony Tadeuszowi Kościuszce, Rynek - odsłonięty w 1976 roku, projektu Mieczysława Weltera

- Cmentarz żydowski

Maciejowice
Maciejowice
Maciejowice baszta Park w Maciejowicach Pomnik Kościuszce w Maciejowicach

Maciejowice noclegi

Maciejowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Maciejowicach. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136465 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020