Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Rynek w Maciejowicach

Maciejowice

(4.1 głosów: 14)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Maciejowice to historyczna miejscowość w województwie mazowieckim, malowniczo położona nad Wisłą, niedaleko Kozienic, Dęblina i Garwolina. Choć to wioska, odznacza się zabudową małomiasteczkową.Maciejowice słyną z faktu, że w ich okolicy, dnia 10 października 1794 roku miała miejsce bitwa pod Maciejowicami - ostatnia bitwa Tadeusza Kościuszki podczas insurekcji kościuszkowskiej. To tutaj, pod pałacem na Podzamczu opatrywano jego rany. Co ciekawe, Kościuszko z chłopami na regularne wojsko ruszył z kosami, które do dziś są symbolem wioski i widnieją tu jako wymowny pomnik.

Maciejowice ratusz
Maciejowice ratusz

Zabytki w Maciejowicach

- Pałac w Podzamczu - zespół pałacowy powstały w miejscu zamku z XVI wieku, z ciekawymi stajniami w parku pałacowym- Pomnik z kosami - pomnik wita turystów przy drodze do Podzamcza, kosy stoją na sztorc i symboizują walkę prostych chłopów z regularnym wojskiem, pomnik jest projektu Macieja Krysiaka

Kosy w Maciejowicach
Kosy w Maciejowicach

- Rynek w Maciejowicach - brukowany plac z ciekawym Ratuszem z halami targowymi, mieszczącym Muzeum- Kościół Wniebowzięcia NMP - budowla z lat 1772-80 fundacji Ignacego Potockiego, stoi w miejscu drewnianego kościółka przeniesionego z Kochowa w 1681 roku, na tyłach kościoła znajduje się grobowiec Zamoyskich z 1908 roku

Pałac w Maciejowicach
Park w Maciejowicach

- Pomnik poświęcony Tadeuszowi Kościuszce, Rynek - odsłonięty w 1976 roku, projektu Mieczysława Weltera

- Cmentarz żydowski

Maciejowice
Maciejowice

Mapa Maciejowic z zaznaczonymi atrakcjami

Poniżej znajdziesz mapę z zaznaczonymi atrakcjami, które możesz zobaczyć i zwiedzić w Maciejowicach. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Maciejowice noclegi

Maciejowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Maciejowicach. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Maciejowice baszta
Park w Maciejowicach
Pomnik Kościuszce w Maciejowicach
51°41'31N, 21°33'13E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021