Kościół Wniebowzięcia NMP w Bolesławcu

Sanktuarium w Bolesławcu
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
5

Kościół Wniebowzięcia NMP i Św. Mikołaja w Bolesławcu na Dolnym Śląsku to najstarsza istniejąca dziś świątynia w mieście. Została wzniesiona w stylu gotyckim pod koniec XV wieku, a dokładniej w latach 1482-92. W XVI stuleciu od strony południowej dobudowano do niej kilka kaplic. Obecnie jest to Sanktuarium Maryjne w Bolesławcu. Piękna fara stoi praktycznie na bolesławieckim Rynku, górując ponad nim, gdyż prowadzą do niej wysokie schody. Roztacza się stąd ładny widok na obszerny, główny plac miasta.

W roku 1642 kościół nawiedził pożar, po którym wnętrze przebudowano i wyposażono w stylu barokowym. W prezbiterium podziwiać można ołtarz główny autorstwa Webera, ukończony w 1725 roku, obraz "Ukrzyżowanie" z 1736 roku oraz ambonę z 1722 roku.

Widok na Rynek spod fary
Widok na Rynek spod fary


Kościół NMP i Św. Mikołaja
ul. Koscielna 3, Bolesławiec
tel. 75/ 646-63-50
www.sanktuarium.boleslawiec.pl

Noclegi w

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sanktuarium w Bolesławcu
Sanktuarium w Bolesławcu
Kościół Wniebowzięcia NMP w Bolesławcu
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(5 głosów: 2)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024