Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Kościół Wniebowzięcia NMP w Bolesławcu

Sanktuarium w Bolesławcu
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
5

Kościół Wniebowzięcia NMP i Św. Mikołaja w Bolesławcu na Dolnym Śląsku to najstarsza istniejąca dziś świątynia w mieście. Została wzniesiona w stylu gotyckim pod koniec XV wieku, a dokładniej w latach 1482-92. W XVI stuleciu od strony południowej dobudowano do niej kilka kaplic. Obecnie jest to Sanktuarium Maryjne w Bolesławcu. Piękna fara stoi praktycznie na bolesławieckim Rynku, górując ponad nim, gdyż prowadzą do niej wysokie schody. Roztacza się stąd ładny widok na obszerny, główny plac miasta.

W roku 1642 kościół nawiedził pożar, po którym wnętrze przebudowano i wyposażono w stylu barokowym. W prezbiterium podziwiać można ołtarz główny autorstwa Webera, ukończony w 1725 roku, obraz "Ukrzyżowanie" z 1736 roku oraz ambonę z 1722 roku.

Widok na Rynek spod fary
Widok na Rynek spod fary

Kościół NMP i Św. Mikołaja
ul. Koscielna 3, Bolesławiec
tel. 75/ 646-63-50
www.sanktuarium.boleslawiec.pl

Noclegi w

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

Sanktuarium w Bolesławcu
Sanktuarium w Bolesławcu
 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

Sanktuarium w Bolesławcu
Kościół Wniebowzięcia NMP w Bolesławcu
(5 głosów: 2)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(5 głosów: 2)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024