Zamek Kliczków

Zamek Kliczków
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.5

Zamek Kliczków to fascynujący, zabytkowy obiekt znajdujący się we wsi Kliczków, nad rzeką Kwisą, w pobliżu trasy A4, 12 km od Bolesławca, z którego trzeba jechać trasą nr 350 w kierunku Gozdnicy i wg drogowskazu skręcić z niej w prawo. Zacny to zamek, w progach którego mieści się hotel, ale każdy turysta jest tu mile widziany i może zwiedzać wnętrza zamku, z przewodnikiem.

Historia zamku Kliczków

Zamek Kliczków został zbudowany pod koniec XIII wieku przez księcia świdnicko - jaworskiego Bolka I. Później warownia stała się własnością prywatną, wielokrotnie zmieniając właściciela. Za czasów Rechenbergów zamek został przebudowany na piękny renesansowy pałac. Przez pewien czas należał też do Promnitzów. Zamek był stale zamieszkany aż do końca II wojny światowej i przetrwał ją w całkiem dobrym stanie, dopiero po jej zakończeniu został poważnie ograbiony przez wojska radzieckie.

Zamek Kliczków
Zamek Kliczków


Później przeszedł w ręce państwa i z upływem czasu podupadał. Dopiero w latach 90. XX wieku pałac wykupił prywatny inwestor i pięknie go odrestaurował, a we wnętrzach urządził luksusowy hotel i SPA. Zamek Kliczków otacza ładny park, na terenie którego znajduje się pozostałość cmentarza koni wierzchowych i wyścigowych. Wcześniej istniał tu nawet cmentarz psów. Aby podtrzymać tradycję, w 2009 roku pochowano tutaj piękną klacz.

Kliczków słynie z pięknych koni, stadnina przy zamku pozwala poznawać te okolice z siodła, ale i na piesze wędrówki warto się tutaj wybrać. Zamek Kliczków znajduje się na Europejskim Szlaku Zamków i Pałaców, to jeden z ciekawszych obiektów Dolnego Śląska.

Zamek Kliczków
Zamek Kliczków

Zamek Kliczków
Kliczków 8, Osiecznica
tel. 75/ 734-07-17
www.kliczkow.com.pl

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Noclegi w Kliczkowie

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Zamek Kliczków
Zamek Kliczków
Zamek Kliczków
Zamek Kliczków
Zamek Kliczków
Zamek Kliczków
Zamek Kliczków
Zamek Kliczków
Zamek Kliczków
zamek kliczków
zamek kliczków
zamek kliczków
Lipowa aleja Kliczków
Kliczków
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.5 głosów: 35)
Twoja ocena
sylwerg
Przepiękne wnętrza , cudownie spędzony czas . Pomimo tego ,że zamek pełni funkcję komercyjna można zwiedzać z przewodnikiem . Organizowane są także nocne zwiedzania .Polecam
Avatar użytkownika Sylvester
Sylvester
Zwiedzanie wnętrz możliwe tylko w weekend i tylko z przewodnikiem ale warto podjechać i dać 15 zł za bilet . Miejsce niesamowite , zdobienia zrobiły na mnie ogromne wrażenie .
Avatar użytkownika TOTALNA
TOTALNA

wadą tego miejsca jest brak mozliwosci obejrzenia obiektu w  inne dni niz weekendowe.

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024