Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
51°20'12" N, 15°26'1" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Zamek Kliczków to fascynujący, zabytkowy obiekt znajdujący się we wsi Kliczków, nad rzeką Kwisą, w pobliżu trasy A4, 12 km od Bolesławca, z którego trzeba jechać trasą nr 350 w kierunku Gozdnicy i wg drogowskazu skręcić z niej w prawo. Zacny to zamek, w progach którego mieści się hotel, ale każdy turysta jest tu mile widziany i może zwiedzać wnętrza zamku, z przewodnikiem.Historia zamku Kliczków

Zamek Kliczków został zbudowany pod koniec XIII wieku przez księcia świdnicko - jaworskiego Bolka I. Później warownia stała się własnością prywatną, wielokrotnie zmieniając właściciela. Za czasów Rechenbergów zamek został przebudowany na piękny renesansowy pałac. Przez pewien czas należał też do Promnitzów. Zamek był stale zamieszkany aż do końca II wojny światowej i przetrwał ją w całkiem dobrym stanie, dopiero po jej zakończeniu został poważnie ograbiony przez wojska radzieckie.

Zamek Kliczków
Zamek Kliczków

Później przeszedł w ręce państwa i z upływem czasu podupadał. Dopiero w latach 90. XX wieku pałac wykupił prywatny inwestor i pięknie go odrestaurował, a we wnętrzach urządził luksusowy hotel i SPA. Zamek Kliczków otacza ładny park, na terenie którego znajduje się pozostałość cmentarza koni wierzchowych i wyścigowych. Wcześniej istniał tu nawet cmentarz psów. Aby podtrzymać tradycję, w 2009 roku pochowano tutaj piękną klacz.

Kliczków słynie z pięknych koni, stadnina przy zamku pozwala poznawać te okolice z siodła, ale i na piesze wędrówki warto się tutaj wybrać. Zamek Kliczków znajduje się na Europejskim Szlaku Zamków i Pałaców, to jeden z ciekawszych obiektów Dolnego Śląska.

Zamek Kliczków
Zamek Kliczków
Zamek Kliczków


Zamek Kliczków
Kliczków 8, Osiecznica
tel. 75/ 734-07-17
www.kliczkow.com.pl

Zamek Kliczków Zamek Kliczków Zamek Kliczków Zamek Kliczków Zamek Kliczków Zamek Kliczków Zamek Kliczków zamek kliczków zamek kliczków zamek kliczków Lipowa aleja Kliczków Kliczków

Kliczków noclegi

Kliczków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138293 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
TOTALNA Domator 17 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-05-04 na

wadą tego miejsca jest brak mozliwosci obejrzenia obiektu w  inne dni niz weekendowe.

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020