Kościół Św. Józefa Oblubieńca i Antoniego Padewskiego w Boćkach na Podlasiu to barokowa świątynia z 1730 roku, ufundowana przez Józefa Franciszka Sapiehę. Przy świątyni działali Ojcowie Reformaci - Bracia Mniejsi Zakonu Św. Franciszka, ale ze zburzonego tu w czasie zaborów klasztoru zbudowano cerkiew Podniesienia Krzyża Chrystusowego w pobliskich Andryjnkach.Kościół stojący nieco za centrum wioski dobrze zachował się do dzisiaj, choć w 2015 roku była remontowana zewnętrzna fasada. Świątynia posiada bardzo ciekawe i cenne zabytki - piękne ołtarze barokowe, jedyne w Polsce tabernakulum z zespołem plakiet, freski na kopule oraz relikwie Św. Antoniego z Padwy.

Boćki
Boćki

Dlatego też kościół w Boćkach w 2000 roku został przez ks. bp Antoniego Dydycza ogłoszony Sanktuarium Św. Antoniego Padewskiego. Przed świątynią stoi zabytkowa, XVIII-wieczna figura Św Jana Nepomucena.

W pobliżu warto też odwiedzić pięknie odremontowaną cerkiew w Boćkach - jedyną na Podlasiu dwuwieżową cerkiew murowaną.Kościół Św. Józefa Oblubieńca i Antoniego Padewskiego
Sanktuarium Św. Antoniego Padewskiego
ul. Bielska 26 a, Boćki

Boćki noclegi

Boćki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021