Boćki kościół

Kościół w Boćkach

(5 głosów: 1)

Kościół Św. Józefa Oblubieńca i Antoniego Padewskiego w Boćkach na Podlasiu to barokowa świątynia z 1730 roku, ufundowana przez Józefa Franciszka Sapiehę. Przy świątyni działali Ojcowie Reformaci - Bracia Mniejsi Zakonu Św. Franciszka, ale ze zburzonego tu w czasie zaborów klasztoru zbudowano cerkiew Podniesienia Krzyża Chrystusowego w pobliskich Andryjnkach.Kościół stojący nieco za centrum wioski dobrze zachował się do dzisiaj, choć w 2015 roku była remontowana zewnętrzna fasada. Świątynia posiada bardzo ciekawe i cenne zabytki - piękne ołtarze barokowe, jedyne w Polsce tabernakulum z zespołem plakiet, freski na kopule oraz relikwie Św. Antoniego z Padwy.

Dlatego też kościół w Boćkach w 2000 roku został przez ks. bp Antoniego Dydycza ogłoszony Sanktuarium Św. Antoniego Padewskiego. Przed świątynią stoi zabytkowa, XVIII-wieczna figura Św Jana Nepomucena.W pobliżu warto też odwiedzić pięknie odremontowaną cerkiew w Boćkach - jedyną na Podlasiu dwuwieżową cerkiew murowaną.

Kościół Św. Józefa Oblubieńca i Antoniego Padewskiego
Sanktuarium Św. Antoniego Padewskiego
ul. Bielska 26 a, BoćkiBoćki noclegi

Boćki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Boćki Podlasie
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły sanktuaria
52°39'12N, 23°2'57E
03 listopad 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację