Boćki kościół

Kościół w Boćkach

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kościół Św. Józefa Oblubieńca i Antoniego Padewskiego w Boćkach na Podlasiu to barokowa świątynia z 1730 roku, ufundowana przez Józefa Franciszka Sapiehę. Przy świątyni działali Ojcowie Reformaci - Bracia Mniejsi Zakonu Św. Franciszka, ale ze zburzonego tu w czasie zaborów klasztoru zbudowano cerkiew Podniesienia Krzyża Chrystusowego w pobliskich Andryjnkach.

Kościół stojący nieco za centrum wioski dobrze zachował się do dzisiaj, choć w 2015 roku była remontowana zewnętrzna fasada. Świątynia posiada bardzo ciekawe i cenne zabytki - piękne ołtarze barokowe, jedyne w Polsce tabernakulum z zespołem plakiet, freski na kopule oraz relikwie Św. Antoniego z Padwy.

Boćki
Boćki


Dlatego też kościół w Boćkach w 2000 roku został przez ks. bp Antoniego Dydycza ogłoszony Sanktuarium Św. Antoniego Padewskiego. Przed świątynią stoi zabytkowa, XVIII-wieczna figura Św Jana Nepomucena.

W pobliżu warto też odwiedzić pięknie odremontowaną cerkiew w Boćkach - jedyną na Podlasiu dwuwieżową cerkiew murowaną.

Kościół Św. Józefa Oblubieńca i Antoniego Padewskiego
Sanktuarium Św. Antoniego Padewskiego
ul. Bielska 26 a, Boćki

Boćki noclegi

Boćki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023