Zagłosuj na nas!
Kościół w Baranowie Sandomierskim

Kościół w Baranowie Sandomierskim

(4.3 głosów: 8)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Parafia baranowska istnieje najprawdopodobniej już od XII wieku, kiedy powstała osada. Drewniany kościół Św. Jana Chrzciciela w Baranowie Sandomierskim, o którym istnieją pisemne wzmianki, wzniesiono w 1440 roku, za sprawą Jana Baranowskiego. Pod koniec XVI wieku rodzina Leszczyńskich przekształciła świątynię w zbór kalwiński p.w. Św. Jakuba.


Trwa głosowanie w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
Oddaj na nas głos (można głosować codziennie) - będzie nam niezmiernie miło!

Obecny kościół Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela w Baranowie Sandomierskim to późnorenesansowa, murowana budowla wzniesiona w 1607 roku przez Jana Leszczyńskiego - ówczesnego właściciela zamku w Baranowie. W 1660 roku świątynia przeszła w ręce katolików i wtedy to zyskała dzisiejsze wezwanie.

Wewnątrz baranowskiego kościoła uwagę przykuwają: późnorenesansowa chrzcielnica i portale, barokowe ołtarze oraz XVIII-wieczna kopia obrazu Rafaela "Święta Rodzina". Co ciekawe, prezbiterium i nawy posiadają sklepienia kolebkowe z lunetami, pokrytymi siecią dekoracyjnych żeber stiukowych.Adres

Kościół Ścięcia Św. Jana Chrzciciela
ul. Kościuszki 3, Baranów Sandomierski
tel. 15/ 811-80-24
http://parafiabs.pl

GPS: 50°29'54N, 21°32'26E

Kościół w Baranowie Sandomierskim na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Baranowa Sandomierskiego wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Baranów Sandomierski noclegi

Baranów Sandomierski to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Baranów Sandomierski
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
50°29'54N, 21°32'26E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021