Jezioro Gaudy
Rudniki, Kamieniec

53°45'43" N, 19°23'54" E

Rezerwat Gaudy utworzono w 1957 roku i obejmuje on Jezioro Gaudy oraz przylegające do niego od wschodu bagna. Jezioro, a zarazem rezerwat leży na Mazurach, na północny zachód od Iławy. To cenny obszar pod względem przyrodniczym.Ostoja ptaków

Chroni się tutaj miejsca lęgowe ptactwa wodno-błotnego oraz zespoły roślinności torfowiskowej. Można tu spotkać ciekawe gatunki ptaków: bąk, podgorzałka, krakwa, cyranka, żuraw, kropiatka, wodnik, strumieniówka, świerszczak czy podróżniczek. Jesienią na jeziorze Gaudy gromadzi się nawet kilka tysięcy ptaków wodnych, które znajdują tu bezpieczne miejsce żerowania i odpoczynku. Na bagnach bytują żurawie, których stada aktualnie zmniejszyły się i nie przekraczają kilkuset osobników.

Bobry

W 1998 roku w rezerwacie Gaudy introdukowano bobry, które osiedliły się nie tylko na obszarze rezerwatu, ale i na jego obrzeżach, tworząc niewielkie rozlewiska. Jezioro można zobaczyć jedynie od strony wsi Rudniki i Kamieniec ze względu na rozlewające się tu bagna.

Iława noclegi

Iława to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021