Gaudy, autor: Walter Siegmind, Wikipedia

Jezioro Gaudy w Iławie

(4.3 głosów: 4)

Rezerwat Gaudy utworzono w 1957 roku i obejmuje on Jezioro Gaudy oraz przylegające do niego od wschodu bagna. Jezioro, a zarazem rezerwat leży na Mazurach, na północny zachód od Iławy. To cenny obszar pod względem przyrodniczym.Ostoja ptaków

Chroni się tutaj miejsca lęgowe ptactwa wodno-błotnego oraz zespoły roślinności torfowiskowej. Można tu spotkać ciekawe gatunki ptaków: bąk, podgorzałka, krakwa, cyranka, żuraw, kropiatka, wodnik, strumieniówka, świerszczak czy podróżniczek. Jesienią na jeziorze Gaudy gromadzi się nawet kilka tysięcy ptaków wodnych, które znajdują tu bezpieczne miejsce żerowania i odpoczynku. Na bagnach bytują żurawie, których stada aktualnie zmniejszyły się i nie przekraczają kilkuset osobników.

Bobry

W 1998 roku w rezerwacie Gaudy introdukowano bobry, które osiedliły się nie tylko na obszarze rezerwatu, ale i na jego obrzeżach, tworząc niewielkie rozlewiska. Jezioro można zobaczyć jedynie od strony wsi Rudniki i Kamieniec ze względu na rozlewające się tu bagna.Adres

Jezioro Gaudy
Rudniki, Kamieniec

GPS: 53°45'43N, 19°23'54E

Iława noclegi

Iława to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
53°45'43N, 19°23'54E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021