Jezioro Gaudy w Iławie

Gaudy, autor: Walter Siegmind, Wikipedia
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.3

Rezerwat Gaudy utworzono w 1957 roku i obejmuje on Jezioro Gaudy oraz przylegające do niego od wschodu bagna. Jezioro, a zarazem rezerwat leży na Mazurach Zachodnich, na północny zachód od Iławy. To cenny obszar pod względem przyrodniczym.

Ostoja ptaków

Chroni się tutaj miejsca lęgowe ptactwa wodno-błotnego oraz zespoły roślinności torfowiskowej. Można tu spotkać ciekawe gatunki ptaków: bąk, podgorzałka, krakwa, cyranka, żuraw, kropiatka, wodnik, strumieniówka, świerszczak czy podróżniczek. Jesienią na jeziorze Gaudy gromadzi się nawet kilka tysięcy ptaków wodnych, które znajdują tu bezpieczne miejsce żerowania i odpoczynku. Na bagnach bytują żurawie, których stada aktualnie zmniejszyły się i nie przekraczają kilkuset osobników.Bobry

W 1998 roku w rezerwacie Gaudy introdukowano bobry, które osiedliły się nie tylko na obszarze rezerwatu, ale i na jego obrzeżach, tworząc niewielkie rozlewiska. Jezioro można zobaczyć jedynie od strony wsi Rudniki i Kamieniec ze względu na rozlewające się tu bagna.

Informacje praktyczne

Jezioro Gaudy
Rudniki, Kamieniec

Noclegi w Mazurach

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

(4.3 głosów: 4)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 4)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024