Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
49°32'22" N, 18°52'8" E
Śląskie
2017-01-09
2020-02-03 02:00

Opis Jaworzynki

Jaworzynka to przepięknie położona miejscowość w województwie śląskim, w południowych krańcach Beskidu Śląskiego, obok Istebnej i Koniakowa, z którymi tworzy popularną Beskidzką Trójwieś.Jaworzynka, podobnie jak pobliskie miejscowości, to region, w którym żywo kultywuje się tradycję i zwyczaje góralskie. Do dzisiaj przemierzając wieś można spotkać nie tylko staruszki, ale i dzieci w tradycyjny ludowych strojach.

Jaworzynka
Jaworzynka

Trójstyk w Jaworzynce

Wspaniałe, malownicze położenie to znaczący atut Jaworzynki, tym bardziej, że to tutaj ulokował się słynny Trójstyk, czyli miejsce, w którym spotykają się granice trzech państw - Polski, Czech i Słowacji.

W 2007 roku Trójstyk zyskał nowy ładniejszy wygląd. Pod sam Trójstyk od strony polskiej prowadzi droga asfaltowa. Znajdują się tu trzy grafitowe obeliski, które łączy drewniany mostek. Po słowackiej i czeskiej stronie powstały drewniane wiaty dla turystów.

Trójstyk
Trójstyk w Jaworzynce
Kościół w Jaworzynce


Muzeum w Jaworzynce

Niemal w centrum Jaworzynki istnieje ciekawe Muzeum regionalne Na Grapie (Jaworzynka Gorzołki 720) prezentujące życie dawnych Górali śląskich i obejrzeć ich rękodzieło.

Kościół w Jaworzynce

Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła pochodzi z XX wieku i stoi w centrum Jaworzynki, z charakterystyczną wolnostojącą dzwonnicą.

Trójstyk - Słowacja
Trójstyk - Słowacja


 

Trójstyk w Jaworzynce Złoty Groń a w tle Skrzyczne Trójstyk Czechy Muzeum w Jaworzynce

Jaworzynka noclegi

Jaworzynka to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Jaworzynce. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138293 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Jaworzynka na blogu

Zdjęcie Jaworzynka
Jaworzynka
Czy odwiedziliście już piękną Jawrzynkę? Z pewnością jesienią powita Was ferią barw na okolicznych szczytach, bowiem lasy to ogromne bogactwo tego miejsca. Koniecznie też w Jaworzynce trzeba zobaczyć Trójstyk - miejsce zbiegu granic trzech państw, polecam tez Muzeum Na Grapie pokazujące życie dawnych miejscowych Górali. …
Wokół turystyki · 2013-09-19 14:00:04

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020