O nas

Rodzinna pasja

PolskieSzlaki.pl to rodzinny portal turystyczny, który od 2005 roku z maleńkiej strony hobbystycznej stał się jednym z najlepszych i najpełniejszych przewodników po Polsce! Główną osią są w nim opisy atrakcji turystycznych, miast i regionów, wszystkie opatrzone pięknymi zdjęciami.

Ale portal to nie blog tworzony przez jedną osobę, to miejsce żyje i przyciąga Krajtroterów z całej Polski. Mnóstwo tu fotorelacji Internautów, a niezwykle przyjazne Forum sprawia, że posty i przeżycia nie pozostają bez echa, tylko zbliżają turystów.

Cenne jest również to, że fotografie są w dużej mierze autorstwa redaktorki oraz Użytkowników portalu, nie ma tu miejsca na fotografię stockową, bo Polskie Szlaki tworzą ludzie z pasją!

Kiedy rozpoczynaliśmy przygodę z Polskimi Szlakami w 2005 roku, byliśmy młodziutkim małżeństwem. Było to piękne połączenie naszych pasji - tworzenia stron internetowych i zapędów podróżniczych

wspomina redaktorka Anna Piernikarczyk.

Śmialiśmy się z mężem, że to nasze pierwsze dziecko. Później na świecie pojawiły się nasze córki, które od urodzenia chłoną atmosferę i połykają bakcyla turystycznego. Teraz całą rodziną zwiedzamy Polskę, nie tylko podczas wakacji. Dołączył do nas nawet nasz młody labrador.

Nowinki technologiczne

Co ciekawe, portal ciągle jest wzbogacany, nie tylko o nowe treści, ale i możliwości oraz technologie. Polskie Szlaki są jak najbardziej społecznościowym serwisem, można tu poszerzać grono swoich znajomych, wysyłać do nich wiadomości prywatne, każdy jest też powiadamiany o nowych treściach.

Serwis ma swoje kanały w Social Media, jak Facebook, Instagram czy Youtube. Turyści mogą skorzystać bezpłatnie z aplikacji mobilnej, coraz chętniej wykorzystywanej przez młodych. To przeciwwaga dla tradycyjnych Polskich Szlaków, które skupiają nieco starszych Krajtroterów, a nawet seniorów.

Statystyki

Jeszcze słów kilka o statystykach portalu PolskieSzlaki.pl, które przedstawiają się imponująco. 1 Maja 2018 roku liczba Unikalnych Użytkowników na dzień sięgnęła 50 tys. W tym wysokim sezonie pomiędzy majem a sierpniem 2018 roku portal odnotował ponad 7 mln odsłon. W sezonie zimowym 2018/2019 liczba UU/dzień była bliska 15 tys.

Top Atrakcje i Akcja Atrakcja

Plebiscyt Top Atrakcje oraz konkurs Akcja Atrakcja to autorskie, coroczne projekty prowadzone przez portal Polskie Szlaki. W 2019 roku odbędzie się już 8. edycja Top Atrakcji oraz 6. edycja Akcji Atrakcja.

W plebiscycie Krajtroterzy wybierają hity turystyczne na dany sezon, a w konkursie dodają opisy atrakcji do portalu. Wydarzeniom towarzyszą nagrody i upominki oraz informacje prasowe. W głosowaniu finałowym plebiscytu Top Atrakcje w ostatnich latach głosowało ponad 12 tys. Krajtroterów!

National Geographic o nas!

W październiku 2016 roku zauważył nas National Geographic, który zamieścił w portalu wywiad z redaktorką Polskich Szlaków oraz jej "uroczą galerię zdjęć". Jesteśmy również zapraszani jako dziennikarze na wydarzenia turystyczne, np. na otwarcie Parku Nauki i Ewolucji w Krasiejowie czy do Szczebrzeszyna na wyjazd studyjny w ramach akcji promocyjnej "W Szczebrzeszynie chrząszcz..."

Polskie Radio Czwórka - wywiad do programu Hotspot

W październiku 2017 roku zostaliśmy zaproszeni do Polskiego Radia, gdzie udzieliliśmy wywiadu do programu Hotspot. Opowiadaliśmy o naszej pięknej Polsce, jak uwielbiamy ją zwiedzać i pokazywać innym. Skupiliśmy się wtedy na Kaszubach i Podlasiu, bo te wyjazdy mieliśmy akurat "na świeżo", ale nie zapomnieliśmy też o Jurze, która jest naszym szczególnym konikiem. Tam też wyjaśniliśmy znaczenie naszego autorskiego słowa - Krajtroter, które oznacza miłośników podróży po Polsce czyli tak naprawdę nas :)

Obecność w badaniu Gemius/PBI

Przynajmniej dwukrotnie nasz portal znalazł się w niezależnym badaniu Gemius/PBI aktywności internautów dla kategorii turystyka. Być może portal pojawił się więcej razy, ale niestety dostęp do wyników badania nie jest powszechny.

Pierwszy raz portal PolskieSzlaki.pl pojawił się w lipcu 2018 roku i z wynikiem 995 tys. użytkowników znalazł się na 11. miejscu, jako jedyny nie związany z noclegami i liniami lotniczymi - źródło.

Kolejny raz portal PolskieSzlaki.pl pojawił się w maju 2019. Tym raz nie posiadamy dokładnego wyniku - oscyluje on w okolicach 350 tys. użytkowników co dało nam 14. miejsce. Rownież i tym razem PolskieSzlaki.pl to jedyny portal nie będący wyszukiwarką noclegów lub lotów - źródło.

Wybrane patronaty medialne

  • Cykl książek Groch i kapusta, aut. Elżbieta Dzikowska
  • Ksiązka Polskie Instrumenty ludowe, aut. Aneta I. Oborny
  • Ksiązka Nasz folklor ocalony, aut. Marek Borucki
  • Ksiązka Jura. Od Częstochowy do Krakowa, aut. Anna Piernikarczyk
  • Ogólnopolski Festiwal Questingu na Ziemi Lubaczowskiej

Pozdrawiamy
Anna i Łukasz Piernikarczyk

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020