O nas

Rodzinna pasja

PolskieSzlaki.pl to rodzinny portal turystyczny, który od 2005 roku z maleńkiej strony hobbystycznej stał się jednym z najlepszych i najpełniejszych przewodników po Polsce! Główną osią są w nim opisy atrakcji turystycznych, miast i regionów, wszystkie opatrzone pięknymi zdjęciami.

Ale portal to nie blog tworzony przez jedną osobę, to miejsce żyje i przyciąga Krajtroterów z całej Polski. Mnóstwo tu fotorelacji Internautów, a niezwykle przyjazne Forum sprawia, że posty i przeżycia nie pozostają bez echa, tylko zbliżają turystów.

Cenne jest również to, że fotografie są w dużej mierze autorstwa redaktorki oraz Użytkowników portalu, nie ma tu miejsca na fotografię stockową, bo Polskie Szlaki tworzą ludzie z pasją!

Kiedy rozpoczynaliśmy przygodę z Polskimi Szlakami w 2005 roku, byliśmy młodziutkim małżeństwem. Było to piękne połączenie naszych pasji - tworzenia stron internetowych i zapędów podróżniczych

wspomina redaktorka Anna Piernikarczyk.

Śmialiśmy się z mężem, że to nasze pierwsze dziecko. Później na świecie pojawiły się nasze córki, które od urodzenia chłoną atmosferę i połykają bakcyla turystycznego. Teraz całą rodziną zwiedzamy Polskę, nie tylko podczas wakacji. Dołączył do nas nawet nasz młody labrador.

Nowinki technologiczne

Co ciekawe, portal ciągle jest wzbogacany, nie tylko o nowe treści, ale i możliwości oraz technologie. Polskie Szlaki są jak najbardziej społecznościowym serwisem, można tu poszerzać grono swoich znajomych, wysyłać do nich wiadomości prywatne, każdy jest też powiadamiany o nowych treściach.

Serwis ma swoje kanały w Social Media, jak Facebook, Instagram czy Youtube. Turyści mogą skorzystać bezpłatnie z aplikacji mobilnej, coraz chętniej wykorzystywanej przez młodych. To przeciwwaga dla tradycyjnych Polskich Szlaków, które skupiają nieco starszych Krajtroterów, a nawet seniorów.

Statystyki

Jeszcze słów kilka o statystykach portalu PolskieSzlaki.pl, które przedstawiają się imponująco. 1 Maja 2018 roku liczba Unikalnych Użytkowników na dzień sięgnęła 50 tys. W tym wysokim sezonie pomiędzy majem a sierpniem 2018 roku portal odnotował ponad 7 mln odsłon. W sezonie zimowym 2018/2019 liczba UU/dzień była bliska 15 tys.

Top Atrakcje i Akcja Atrakcja

Plebiscyt Top Atrakcje oraz konkurs Akcja Atrakcja to autorskie, coroczne projekty prowadzone przez portal Polskie Szlaki. W 2019 roku odbędzie się już 8. edycja Top Atrakcji oraz 6. edycja Akcji Atrakcja.

W plebiscycie Krajtroterzy wybierają hity turystyczne na dany sezon, a w konkursie dodają opisy atrakcji do portalu. Wydarzeniom towarzyszą nagrody i upominki oraz informacje prasowe. W głosowaniu finałowym plebiscytu Top Atrakcje w ostatnich latach głosowało ponad 12 tys. Krajtroterów!

National Geographic o nas!

W październiku 2016 roku zauważył nas National Geographic, który zamieścił w portalu wywiad z redaktorką Polskich Szlaków oraz jej "uroczą galerię zdjęć". Jesteśmy również zapraszani jako dziennikarze na wydarzenia turystyczne, np. na otwarcie Parku Nauki i Ewolucji w Krasiejowie czy do Szczebrzeszyna na wyjazd studyjny w ramach akcji promocyjnej "W Szczebrzeszynie chrząszcz..."

Pozdrawiamy
Anna i Łukasz Piernikarczyk