Turystyczne Mistrzostwa Blogerów

W 2021 roku pierwszy raz postanowiliśmy wziąć udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów. Od początku chcieliśmy reprezentować województwo Śląskie. I tak też się stało. Kapituła wybrała nas jako reprezentant tego województwa. Poza nami w finale było 15 interesujących blogerów - każdy miał opisać przydzielone województwo.

Od razu mieliśmy ogromny problem jak pokazać tak bogate w atrakcje województwo? Wybrać zabytki industrialne, z których Śląsk słynie? A może wybrać bardzo popularny ostatnio urbex - czyli pokazać architekturę miast? A może Beskidy? Jak stworzyć z tego bogactwa zaledwie dwa wpisy blogowe, bo takie były warunki konkursu?

Pierwszy wpis

Pierwszy wpis był dla nas dość naturalny. Nasza ukochana Jura Krakowsko-Częstochowska. Uwielbiamy tę krainę, więc musieliśmy ją pokazać naszym fanom. Nie chcieliśmy jednak pokazać Jury standardowo czyli skałki i zamki, choć oczywiście to jej najważniejsze atuty. Chcieliśmy pokazać ją holistycznie, jako miejsce, do którego można przyjechać na wakacje - tydzień, albo i dłużej. Bo przecież prócz historycznych i przyrodniczych atrakcji można tutaj spędzić całą rodziną wspaniały czas na zabawie, poznawaniu ciekawych ludzi z historią i naturą w tle.

Tak powstał wpis Złota Jura - niejedno ma imię. Jesteśmy z niego bardzo dumni, bo pokazaliśmy w nim bogactwo tego regionu - zamki, ostańce, spacery, unikaty i ciekawych ludzi z ogromną pasją. Stworzyliśmy też bardzo ciekawy film.

Złota Jura - niejedno ma imię

Drugi wpis

Z wyborem tematu do drugiego wpisu mieliśmy więcej problemów. Z jednej strony chcieliśmy pokazać Krainę Górnej Odry z jej pięknymi meandrami Odry czy rezerwatami, ale chcieliśmy też pokazać niezwykle interesujące miasto Pszczyna z jej wspaniałym pałacem, parkiem i żubrami :) Tylko jak to spiąć w jedną całość? Tak dotarliśmy do Zielone Śląskie - piękna, miejscami dzika przyroda województwa śląskiego!

Sami byliśmy zaskoczeni jak wiele ptasich enklaw i przepięknych jezior z fragmentami dzikich linii brzegowych ma nasze województwo. Zauroczyło nas Jezioro Goczałkowickie, niemal dzikie żubry Jankowickie czy pięknie meandrujące rzeki - Odra i Ruda. A do tego fantastyczna Pszczyna ze wspaniałym zamkiem i niezwykle urokliwym parkiem - musieliśmy to pokazać! Nie zabrakło też naszego "Wkoło komina" czyli parku w Świerklańcu i Żabich Dołów.

Zielone Śląskie

Podziękowania

Dziękujemy Polskiej Organizacji Turystycznej, że nas wybrała do Turystycznych Mistrzostw Blogerów oraz Śląskiej Organizacji Turystycznej za wsparcie. Ale przede wszystkim serdeczne dziękujemy naszym fanom, że tak dzielnie nas wspierali na Facebooku, Instagramie i YouTubie. Wasze zaangażowanie było ogromne i przerosło nasze oczekiwania. Poniżej niektóre z postów.

Kto lubi spacery na łonie natury❓ W naszym nowym Wpisie Zielone Śląskie znajdziesz wiele propozycji na piękne spacerki...

Opublikowany przez Polskie Szlaki Piątek, 12 listopada 2021Magiczny to był weekend na Jurze. Na dłużej osiedliśmy w Olsztynie, gdzie przywitał nas mglisty wschód słońca. Zamek w...

Opublikowany przez Polskie Szlaki Środa, 27 października 2021
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację