Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie

50°23'56" N
21°2'37" W
Świętokrzyskie
2017-09-07 08:49:04
187m npm
Ważna
Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, Anna Piernikarczyk
, Anna Piernikarczyk
, Anna Piernikarczyk
Centrum Bajki, Anna Piernikarczyk
, Anna Piernikarczyk
, Anna Piernikarczyk
, Anna Piernikarczyk
, Anna Piernikarczyk
Europejskie Centrum Bajki, Anna Piernikarczyk
budynek Centrum Bajki, mokunka
Centrum Bajki Pacanów, mokunka
Europejskie Centrum Bajki, mokunka
, mokunka
Centrum Bajki w Pacanowie, mokunka
Europejskie Centrum Bajki, mokunka
Centrum Bajki w Pacanowie, mokunka
Zdjęcia (18)

Koziołek Matołek w Pacanowie

"W Pacanowie kozy kują, więc koziołek mądra głowa, błąka się po ziemi, aby dojść do Pacanowa" - Kornel Makuszyński.Właśnie w Pacanowie, niedaleko Buska-Zdroju, z plenerem wybudowano Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka. Już na Rynku spotkać się wszędzie koziołką - symbol Pacanowa. Widać go jako pamiątkę w sklepie, na murze, szyldach, nawet na Ratuszu.A skąd się dziesięć koziołek w Pacanowie zawodowym? Rozsławił go Kornel Makuszyński "Przygodami Koziołka Matołka", ale wszystko zaczęło się jeszcze wcześniej. Dawniej, gdy jeszcze nie znasz zegarków w domu, ogłaszano porcje na różne sposoby. W porównaniu z poprzednimi miesiącami i budzono ludność, a na wsi częściej wybierane są porcje i porcje wstawania. W Pacanowie natomiast byłą Znana rodzina kowali o nazwisku Kozy , którzy Bardzo wcześnie wstawali i zaczynali prace, A Ich stukanie budziło pozostałych Mieszkańców i oznaczało Początek Dnia. Mówiono potem "wstawajcie bo już Koń kują" i stąd się wzięło się w Pacanowie koży kują.

Stolica Bajki

W Pacanowie najlepszym wyborem jest Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka. Choć to specjalkie miasteczko, do dziesiętnego parku przyjemność przyciąga dzieci z całego kraju, co nie jest słyszał o koziołku Matołku? Dziesięć wita osobiście gości przy wejściu.

Do prawdziwego, kolorowego raju dla dzieci, gdzie oczekuje się zagubień otoczenia, całości zieleni, oczekujących wodnych, kwiatów, postaci z cytatów i bajek. Są też żywe kozy. W środku odpoczynku czekają animatorzy z różnorodnymi warsztatami edukacyjnymi i zabawami. Dziecko zachwycone tym miejscu!Na terenie Centrum Bajki można wejść w dowolną stronę, bezpłatnie, tylko zwiedzanie wnętrz i zarezerwować rezerwację lub czekać na niedostępną godzinę.

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka
ul. Kornela Makuszyńskiego 1, Pacanów
tel. 41 / 376-50-79
ecb@pacanow.eu
www.stolica-bajek.pl
Godziny zwiedzania WT-ND 9.00-17.00

Widok z ulicy

Atrakcje w okolicy

Powiązane miejsca

Noclegi

W okolicy zobacz koniecznie

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2017
Znajdziesz nas na: