Drewniany kościół w Kasinie Wielkiej

Drewniany kościół w Kasinie Wielkiej

(5 głosów: 1)
Drewniany kościół w Kasinie Wielkiej to stoi naprzeciw nowego murowanego, przy drodze prowadzącej do Wiśniowej. Oba noszą wezwanie Św. Marii Magdaleny. Drewniany kościółek został wybudowany w 1624 roku, nieco później, bo w 1678 roku powstała wieża i część nawy i w tej formie świątynia stoi do dziś. Mimo remontów, widać na niej upływający czas, choć to piękny zabytek i warto tutaj podjechać będąc w okolicy. Kościółek leży na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce.

Drewniany kościół Św. Marii Magdaleny to budowla jednonawowa, z gontowym dachem o konstrukcji zrębowej. Wieża główna również jest kryta gontem, zwieńcza ją barokowy hełm cebulasty z latarnią. Pośrodku budowli wznosi się mała wieża - tzw. sygnaturka, pokryta blachą miedzianą.

Wnętrze kościoła zdobi polichromia, w ołtarzu głównym znajdują się drewniane figury Św. Marii Magdaleny oraz apostołów Piotra i Pawła. Po bokach widnieją dwa ołtarze boczne. Na belce tęczowej wisi krucyfiks oraz wycięte z desek barokowe postaci Matki Bożej i Św. Jana.

Budowlę otacza murowany parkan z miejscowego kamienia, nakryty dwuspadowym daszkiem i gontem, a przed świątynią rosną stare drzewa stanowiące pomniki przyrody.

Kościół Św. Marii Magdaleny
Kasina Wielka 714, Mszana Dolna
Zwiedzanie po wcześniejszym uzgodnieniu terminu, tel. 696-652-952
 
Drewniany kościół w Kasinie Wielkiej
Drewniany kościół w Kasinie Wielkiej
Drewniany kościół w Kasinie Wielkiej

Mszana Dolna noclegi

Mszana Dolna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kasina Wielka Mszana Dolna
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
drewniane
49°43'23N, 20°8'25E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021