Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Drewniany kościół w Kasinie Wielkiej

Drewniany kościół w Kasinie Wielkiej

(5 głosów: 1)
Drewniany kościół w Kasinie Wielkiej to stoi naprzeciw nowego murowanego, przy drodze prowadzącej do Wiśniowej. Oba noszą wezwanie Św. Marii Magdaleny. Drewniany kościółek został wybudowany w 1624 roku, nieco później, bo w 1678 roku powstała wieża i część nawy i w tej formie świątynia stoi do dziś. Mimo remontów, widać na niej upływający czas, choć to piękny zabytek i warto tutaj podjechać będąc w okolicy. Kościółek leży na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce.

Drewniany kościół Św. Marii Magdaleny to budowla jednonawowa, z gontowym dachem o konstrukcji zrębowej. Wieża główna również jest kryta gontem, zwieńcza ją barokowy hełm cebulasty z latarnią. Pośrodku budowli wznosi się mała wieża - tzw. sygnaturka, pokryta blachą miedzianą.

Wnętrze kościoła zdobi polichromia, w ołtarzu głównym znajdują się drewniane figury Św. Marii Magdaleny oraz apostołów Piotra i Pawła. Po bokach widnieją dwa ołtarze boczne. Na belce tęczowej wisi krucyfiks oraz wycięte z desek barokowe postaci Matki Bożej i Św. Jana.

Budowlę otacza murowany parkan z miejscowego kamienia, nakryty dwuspadowym daszkiem i gontem, a przed świątynią rosną stare drzewa stanowiące pomniki przyrody.

Kościół Św. Marii Magdaleny
Kasina Wielka 714, Mszana Dolna
Zwiedzanie po wcześniejszym uzgodnieniu terminu, tel. 696-652-952
 
Drewniany kościół w Kasinie Wielkiej
Drewniany kościół w Kasinie Wielkiej

Mszana Dolna noclegi

Mszana Dolna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Mszana Dolna Kasina Wielka
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
drewniane
49°43'23N, 20°8'25E
27 czerwiec 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację