Drewniany kościół w Kasinie Wielkiej

Drewniany kościół w Kasinie Wielkiej
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
5
Drewniany kościół w Kasinie Wielkiej to stoi naprzeciw nowego murowanego, przy drodze prowadzącej do Wiśniowej. Oba noszą wezwanie Św. Marii Magdaleny. Drewniany kościółek został wybudowany w 1624 roku, nieco później, bo w 1678 roku powstała wieża i część nawy i w tej formie świątynia stoi do dziś. Mimo remontów, widać na niej upływający czas, choć to piękny zabytek i warto tutaj podjechać będąc w okolicy. Kościółek leży na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce.

Drewniany kościół Św. Marii Magdaleny to budowla jednonawowa, z gontowym dachem o konstrukcji zrębowej. Wieża główna również jest kryta gontem, zwieńcza ją barokowy hełm cebulasty z latarnią. Pośrodku budowli wznosi się mała wieża - tzw. sygnaturka, pokryta blachą miedzianą.

Wnętrze kościoła zdobi polichromia, w ołtarzu głównym znajdują się drewniane figury Św. Marii Magdaleny oraz apostołów Piotra i Pawła. Po bokach widnieją dwa ołtarze boczne. Na belce tęczowej wisi krucyfiks oraz wycięte z desek barokowe postaci Matki Bożej i Św. Jana.

Budowlę otacza murowany parkan z miejscowego kamienia, nakryty dwuspadowym daszkiem i gontem, a przed świątynią rosną stare drzewa stanowiące pomniki przyrody.

Kościół Św. Marii Magdaleny
Kasina Wielka 714, Mszana Dolna
Zwiedzanie po wcześniejszym uzgodnieniu terminu, tel. 696-652-952
 

Noclegi w Kasinie Wielkiej

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Drewniany kościół w Kasinie Wielkiej
Drewniany kościół w Kasinie Wielkiej
Drewniany kościół w Kasinie Wielkiej
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(5 głosów: 1)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024