Drewniany kościół w Kasinie Wielkiej

Drewniany kościół w Kasinie Wielkiej
Drewniany kościół w Kasinie Wielkiej to stoi naprzeciw nowego murowanego, przy drodze prowadzącej do Wiśniowej. Oba noszą wezwanie Św. Marii Magdaleny. Drewniany kościółek został wybudowany w 1624 roku, nieco później, bo w 1678 roku powstała wieża i część nawy i w tej formie świątynia stoi do dziś. Mimo remontów, widać na niej upływający czas, choć to piękny zabytek i warto tutaj podjechać będąc w okolicy. Kościółek leży na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce.

Drewniany kościół Św. Marii Magdaleny to budowla jednonawowa, z gontowym dachem o konstrukcji zrębowej. Wieża główna również jest kryta gontem, zwieńcza ją barokowy hełm cebulasty z latarnią. Pośrodku budowli wznosi się mała wieża - tzw. sygnaturka, pokryta blachą miedzianą.

Wnętrze kościoła zdobi polichromia, w ołtarzu głównym znajdują się drewniane figury Św. Marii Magdaleny oraz apostołów Piotra i Pawła. Po bokach widnieją dwa ołtarze boczne. Na belce tęczowej wisi krucyfiks oraz wycięte z desek barokowe postaci Matki Bożej i Św. Jana.

Budowlę otacza murowany parkan z miejscowego kamienia, nakryty dwuspadowym daszkiem i gontem, a przed świątynią rosną stare drzewa stanowiące pomniki przyrody.

Kościół Św. Marii Magdaleny
Kasina Wielka 714, Mszana Dolna
Zwiedzanie po wcześniejszym uzgodnieniu terminu, tel. 696-652-952
 
Drewniany kościół w Kasinie Wielkiej Drewniany kościół w Kasinie Wielkiej Drewniany kościół w Kasinie Wielkiej

Mszana Dolna noclegi

Mszana Dolna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1147199 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021