Kościół w Golinie

Drewniany kościół w Golinie

(4.6 głosów: 7)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kościół Św. Andrzeja Apostoła w Golinie koło Jarocina to jeden z najpiękniejszych drewnianych kościołów w Wielkopolsce. To interesująca budowla, początkami sięgająca XV wieku, jednak w obecnej formie pochodząca z połowy XVIII stulecia.

Drewniany kościół w Golinie jest jednonawowy, konstrukcji zrębowej i szkieletowej, z dodatkiem charakterystycznego muru pruskiego, co czyni go szczególnie ciekawym. Świątynia nakryta jest dachem gontowym.

Kościół w Golinie
Kościół w Golinie


Sanktuarium MB Pocieszenia Golińskiej

Kościół Św. Andrzeja w Golinie to Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Kult rozpoczął się tutaj już w średniowieczu, a obecny cudowny obraz MB Golińskiej znajdujący się w ołtarzu głównym z XVIII wieku również pochodzi z XVIII stulecia. Namalował go nieznany artysta, na płótnie naklejonym na deskę.

Wnętrze świątyni urzeka swym pięknym, poza ołtarzem głównym są tutaj również dwa ołtarze boczne z połowy XVII wieku, z obrazami Matki Boskiej z Dzieciątkiem i Św. Antonim oraz ze Św. Benonem. Bardzo ciekawy jest też dwustronny obraz z XVII stulecia szkoły polskiej, przedstawia on "Zdjęcie Chrystusa z Krzyża", a na odwrocie widnieje scena Zmartwychwstania.

Kościół w Golinie
Kościół w Golinie


Kościół Św. Andrzeja - Sanktuarium MB Pocieszenia
ul. ks. Szczepana Toboły 1, Golina, Jarocin
tel. 62/ 740-40-22
www.sanktuarium-maryjne.pl

Drewniany kościół w Golinie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Goliny wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Golina noclegi

Golina to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kościół w Golinie
Golina Wielkopolska
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
drewniane kościoły sanktuaria
51°54'49N, 17°28'31E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk

Karolu a byłeś w Jarocinie? Masz zdjęcia, mógłbyś dodać i ten pałac w Zakrzewie dodam do Jarocina jako atrakcję, bo o samej wiosce nie ma co pisać, łatwiej będzie to wyszukane jako atrakcja - pałac w Zakrzewie przyklejona do Jarocina

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021