Kościół w Golinie

Drewniany kościół w Golinie

(4.6 głosów: 7)

Kościół Św. Andrzeja Apostoła w Golinie koło Jarocina to jeden z najpiękniejszych drewnianych kościołów w Wielkopolsce. To interesująca budowla, początkami sięgająca XV wieku, jednak w obecnej formie pochodząca z połowy XVIII stulecia.Drewniany kościół w Golinie jest jednonawowy, konstrukcji zrębowej i szkieletowej, z dodatkiem charakterystycznego muru pruskiego, co czyni go szczególnie ciekawym. Świątynia nakryta jest dachem gontowym.

Kościół w Golinie
Kościół w Golinie

Sanktuarium MB Pocieszenia Golińskiej

Kościół Św. Andrzeja w Golinie to Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Kult rozpoczął się tutaj już w średniowieczu, a obecny cudowny obraz MB Golińskiej znajdujący się w ołtarzu głównym z XVIII wieku również pochodzi z XVIII stulecia. Namalował go nieznany artysta, na płótnie naklejonym na deskę.Wnętrze świątyni urzeka swym pięknym, poza ołtarzem głównym są tutaj również dwa ołtarze boczne z połowy XVII wieku, z obrazami Matki Boskiej z Dzieciątkiem i Św. Antonim oraz ze Św. Benonem. Bardzo ciekawy jest też dwustronny obraz z XVII stulecia szkoły polskiej, przedstawia on "Zdjęcie Chrystusa z Krzyża", a na odwrocie widnieje scena Zmartwychwstania.

Kościół w Golinie
Kościół w Golinie

Kościół Św. Andrzeja - Sanktuarium MB Pocieszenia
ul. ks. Szczepana Toboły 1, Golina, Jarocin
tel. 62/ 740-40-22
www.sanktuarium-maryjne.plGolina noclegi

Golina to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Golina Wielkopolska
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
drewniane kościoły sanktuaria
51°54'49N, 17°28'31E
20 listopad 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
19 luty 2014 10:49

Karolu a byłeś w Jarocinie? Masz zdjęcia, mógłbyś dodać i ten pałac w Zakrzewie dodam do Jarocina jako atrakcję, bo o samej wiosce nie ma co pisać, łatwiej będzie to wyszukane jako atrakcja - pałac w Zakrzewie przyklejona do Jarocina

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację