Chroberz i Nida

Chroberz

(4.6 głosów: 10)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Chroberz to ciekawa, historyczna wioska leżąca w województwie świętokrzyskim, na malowniczym Ponidziu, niedaleko Pińczowa i Buska-Zdroju.Pierwsze wzmianki o Chrobrzu pojawiły się już w 1153 roku, a jego nazwa ponoć pochodzi od Bolesława Chrobrego, który wzniósł tu obronny zamek i założył parafię. Właścicielami wsi byli kolejno Tenczyńscy, Tarnawscy i Wielopolscy. Ci ostatni pozostawili po sobie pałac, po czym sprzedali swe dobra ziemskie wraz z Pińczowem.

Chroberz przystań kajakowa
Chroberz przystań kajakowa

Zabytki w Chrobrzu

- Kościół Wniebowzięcia NMP i Św. Jana Kantego, ul. Podzamcze - piękna zabytkowa świątynia wznosząca się na wzgórzu, a ufundowana około 1550 roku przez Stanisława Tarnawskiego, zachowały się renesansowe elementy, a obok kościoła stoi też drewniana dzwonnica- Pałac Wielopolskich, ul. Parkowa - budowla powstała w latach 1857-59, dziś jest udostępniona dla zwiedzających jako Ośrodek Dziedzictwa Kulturowego i Tradycji Rolnej Ponidzia, ciekawostką jest to, że w roku 2000 w Pałacu Wielopolskich w Chrobrzu, a także na terenie otaczającego parku dworskiego, ekipa filmowa kręciła sceny do filmu "Przedwiośnie"

Rzeka Nida
Rzeka Nida

- Zamek rycerski - ruiny zamku z XIV wieku stoją na wzgórzu Zamczysko ponad NidąAtrakcje w Chrobrzu

- Przystań kajakowa nad Nidą - pięknie zagospodarowana przystań, gdzie organizowane są spływy kajakowe, powstało tu również miejsce piknikowe oraz plac zabaw

Plac zabaw koło przystani
przystań kajakowa w Chrobrzu
Nida

- Obszar Natura 2000 Ostoja Nidziańska

Mapa Chrobrza z zaznaczonymi atrakcjami

Poniżej znajdziesz mapę z zaznaczonymi atrakcjami, które możesz zobaczyć i zwiedzić w Chrobrzu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Chroberz noclegi

Chroberz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Chrobrzu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Pałac Wielopolskich
Pałac w Chrobrzu
Pałac
Kościół w Chrobrzu
Chroberz kościół
drewniana dzwonnica
Chroberz
Szlak kajakowy Nidy
Ciuchcia Expres Ponidzie, Katarzyna Jamrozik
50°25'24N, 20°33'20E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021