Agroturystyka Mykowa Góra, Ostrzyce

Agroturystyka Mykowa Góra, Ostrzyce

Recenzje
2017-07-19

Agroturystyka Mykowa Góra w Ostrzycach na Kaszubach to miejsce unikatowe, dla wyjątkowych ludzi, którzy cenią sobie ciszę oraz wypoczynek na łonie natury i w zgodzie z nią. Piękne otoczenie na ogrodzonej, obszernej działce, wśród bogatej roślinności i ekologicznych upraw, w towarzystwie owczarka Dino pozwala poczuć się niecodziennie i naładować akumulatory.Do dyspozycji Gości jest tutaj apartament w drewnianym domku przy domu właścicieli oraz trzy domki holenderskie posadowione nieco dalej, ale nadal na ogrodzonej działce. My spaliśmy właśnie w jednym z takich domków, o różowym wystroju. Jest on dobrze utrzymany i bardzo wygodny, posiada salonik z kanapą i stolikiem na wspólny posiłek. W małej, ale dobrze wyposażonej kuchni można przygotować sobie kawę, śniadanie, a nawet ciepły obiadek. Dodatkowo są dwie sypialenki, jedna z łóżkiem małżeńskim i toaletką, druga z dwoma pojedynczymi łóżkami. Jest też niewielka łazienka z ubikacją i prysznicem z mini wanną. Na zewnątrz czeka zadaszony taras. Całość daje poczucie wygody i niezależności. W domkach jest wi-fi, ale nie ma telewizora, za to dostępne są gry planszowe, dzięki czemu można spędzić ten czas rodzinnie, prawdziwie wakacyjnie.Mykowa Góra to świetne miejsce na wypoczynek z dziećmi, które mogą tu biegać bezpiecznie i bawić się z psem gospodarzy. Trochę trudniej przedstawia się sprawa z psami, są tutaj akceptowane przez gospodarzy, natomiast nie zawsze przez sympatycznego, aczkolwiek z silnym poczuciem terytorialnym owczarka Dino. Tak było z naszą suczką, tym sposobem pobyt był kompromisem pomiędzy wolnością pieska gospodarzy a obecnością naszego psiaka. Na szczęście my należymy do osób, które w miejscu noclegowym głównie śpią, bo większość czasu zwiedzamy. 

Dużym plusem jest niezależność, jaką oferuje ten nocleg. Brama prowadząca na teren Mykowej Góry jest zamknięta, ale nie na zamek, toteż można samodzielnie wyjeżdżać i wracać o każdej porze, wczesnym rankiem lub wieczorem, jeśli zwiedzanie się przedłuży. A zwiedzać w okolicy jest co, bowiem Ostrzyce to serce Kaszub, leżące w otulinie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Zaledwie 1 km dzieli Mykową Górę od pięknego i rozległego Jeziora Ostrzyckiego, blisko jest też na najwyższe wzniesienie regionu - Wieżycę z wieżą widokową. Nieco na południe warto odwiedzić Wdzydze z Kaszubskim Morzem i Skansenem, zaś na północy rozlewa się morze... do Gdyni jest nieco ponad 40 km, do Łeby około 60 km. A po nadmorskich kurortach, atrakcyjnych, ale jednak mocno komercyjnych, można się schować od zgiełku tu, na Mykowej Górze, gdzie w spokoju ukoimy nerwy codzienności.

Mirosława Myk-Mocny "Mykowa Góra" 
ul. Na Koszowatkę 17, Ostrzyce
tel. 48/ 501-432-779
miramykmocny@op.pl
www.mykowagora.plAvatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118968 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020