Agroturystyka Mykowa Góra, Ostrzyce

Agroturystyka Mykowa Góra w Ostrzycach na Kaszubach to miejsce unikatowe, dla wyjątkowych ludzi, którzy cenią sobie ciszę oraz wypoczynek na łonie natury i w zgodzie z nią. Piękne otoczenie na ogrodzonej, obszernej działce, wśród bogatej roślinności i ekologicznych upraw, w towarzystwie owczarka Dino pozwala poczuć się niecodziennie i naładować akumulatory. Do dyspozycji Gości jest tutaj apartament w drewnianym domku przy domu właścicieli oraz trzy domki holenderskie posadowione...

Agroturystyka Mykowa Góra w Ostrzycach na Kaszubach to miejsce unikatowe, dla wyjątkowych ludzi, którzy cenią sobie ciszę oraz wypoczynek na łonie natury i w zgodzie z nią. Piękne otoczenie na ogrodzonej, obszernej działce, wśród bogatej roślinności i ekologicznych upraw, w towarzystwie owczarka Dino pozwala poczuć się niecodziennie i naładować akumulatory.

Do dyspozycji Gości jest tutaj apartament w drewnianym domku przy domu właścicieli oraz trzy domki holenderskie posadowione nieco dalej, ale nadal na ogrodzonej działce. My spaliśmy właśnie w jednym z takich domków, o różowym wystroju. Jest on dobrze utrzymany i bardzo wygodny, posiada salonik z kanapą i stolikiem na wspólny posiłek. W małej, ale dobrze wyposażonej kuchni można przygotować sobie kawę, śniadanie, a nawet ciepły obiadek. Dodatkowo są dwie sypialenki, jedna z łóżkiem małżeńskim i toaletką, druga z dwoma pojedynczymi łóżkami. Jest też niewielka łazienka z ubikacją i prysznicem z mini wanną. Na zewnątrz czeka zadaszony taras. Całość daje poczucie wygody i niezależności. W domkach jest wi-fi, ale nie ma telewizora, za to dostępne są gry planszowe, dzięki czemu można spędzić ten czas rodzinnie, prawdziwie wakacyjnie.

Mykowa Góra to świetne miejsce na wypoczynek z dziećmi, które mogą tu biegać bezpiecznie i bawić się z psem gospodarzy. Trochę trudniej przedstawia się sprawa z psami, są tutaj akceptowane przez gospodarzy, natomiast nie zawsze przez sympatycznego, aczkolwiek z silnym poczuciem terytorialnym owczarka Dino. Tak było z naszą suczką, tym sposobem pobyt był kompromisem pomiędzy wolnością pieska gospodarzy a obecnością naszego psiaka. Na szczęście my należymy do osób, które w miejscu noclegowym głównie śpią, bo większość czasu zwiedzamy. 

Dużym plusem jest niezależność, jaką oferuje ten nocleg. Brama prowadząca na teren Mykowej Góry jest zamknięta, ale nie na zamek, toteż można samodzielnie wyjeżdżać i wracać o każdej porze, wczesnym rankiem lub wieczorem, jeśli zwiedzanie się przedłuży. A zwiedzać w okolicy jest co, bowiem Ostrzyce to serce Kaszub, leżące w otulinie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Zaledwie 1 km dzieli Mykową Górę od pięknego i rozległego Jeziora Ostrzyckiego, blisko jest też na najwyższe wzniesienie regionu - Wieżycę z wieżą widokową. Nieco na południe warto odwiedzić Wdzydze z Kaszubskim Morzem i Skansenem, zaś na północy rozlewa się morze... do Gdyni jest nieco ponad 40 km, do Łeby około 60 km. A po nadmorskich kurortach, atrakcyjnych, ale jednak mocno komercyjnych, można się schować od zgiełku tu, na Mykowej Górze, gdzie w spokoju ukoimy nerwy codzienności.

Mirosława Myk-Mocny "Mykowa Góra" 
ul. Na Koszowatkę 17, Ostrzyce
tel. 48/ 501-432-779
miramykmocny@op.pl
www.mykowagora.pl

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024