Bristol

Bristol
5

W Bristolu spędziliśmy cały dzień, podczas którego pieszo przemierzaliśmy to wielkie miasto. Muszę pochwalić Natalkę, która cały tydzień była bardzo dzielna i chodziło ochoczo, najgorszy dla niej jest upał, który właśnie w Bristolu nas dopadł, najcieplejszy dzień w całym tygodniu, ale cieszymy się, bo pogoda na warunki angielskie trafiła na się wyjątkowo piękna!

Katedra w Brystolu

Bristol to stare, historyczne, kulturalne miasto, a także ośrodek katedralny. Początki świątyni sięgają XII wieku, ale katedrą faktycznie stała się dopiero w XVI wieku. Piękna jest to budowla, zarówno jako bryła, jak i wewnątrz. Ludzie w Anglii, a przynajmniej w świątyniach są bardzo mili. Chętnie opowiadają, rozdają foldery i służą pomocą. Jeden z opiekunów świątyni chciał żeby Natalka znalazła myszkę w zdobieniach w jednym z zakamarków. Myszkę widać na zdjęciu.

Pod katedrą jest plac z trawką, na której wszyscy rozsiedli się na kocykach, my również. Już kilkanaście lat temu zdziwiło nas to w Anglii, wtedy w Polsce było to nie do pomyślenia, żeby się rozsiadać nie na plaży czy ławkach, tylko po prostu gdziekolwiek na trawnikach i w parkach. Teraz już i w Polsce staje się to normalne. 

Katedra Brystolska
Katedra Brystolska

Inne atrakcje Brystolu 

Zaraz obok był okazały Ratusz - wielka budowla, a wokół różne place , jedne nowoczesne, inne tchnące historią. Zaszliśmy też nad Kanał, gdzie stoi SS Great Britain - pierwszy napędzany śrubą statek transoceaniczny, kursujący niegdyś na trasie Liverpool-Nowy Jork i Liverpool-Melbourne. Projektował go I.K Brunel – ten, który stworzył Clifton Suspension Bridge - słynny most wiszący, na wysokich skałach, liczący około 150 lat. Przejazd jest płatny, przejście gratis. My oglądaliśmy go tylko z dołu.

Ratusz w Brystolu
Ratusz w Brystolu

Zobacz też Chester - niezwykle urokliwe miasto w Anglii, z cudną katedrą!

Noclegi Bristol

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

Booking.com
Bristol - centrum
Most wiszący w Brystolu - Clifton Suspension Bridge
SS Great Britain - słynny statek
Park Zamkowy
kościół St. Mary Redcliffe
Policjant
Królowa Wiktoria
Katedra w Brystolu
Brystol
(5 głosów: 4)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(5 głosów: 4)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024