Bacówka
ul. Sądecka, Kluszkowce

49°27'5" N, 20°19'5" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 10:00–17:00
  • wtorek: 10:00–17:00
  • środa: 10:00–17:00
  • czwartek: 10:00–17:00
  • piątek: 10:00–17:00
  • sobota: 10:00–17:00
  • niedziela: 10:00–17:00

Bacówka w Kluszkowcach znajduje się w Małopolsce, u podnóża Góry Wdżar nieopodal Czorsztyna. Można do niej dojść przez łąki z centrum wsi Kluszkowce lub podjechać na parking znajdujący się około 100 metrów od bacówki, tuż przy drodze prowadzącej do Szczawnicy.Kurna chata z oscypkami

Bacówka to typowa, dawna góralska kurna chata oraz zabudowania gospodarcze. Prowadzą ją górale, którzy pozwalają bezpłatnie zwiedzać bacówkę, ale też zabawiają turystów opowieściami. Można tu podejrzeć cały cykl produkcji oscypków. Przy bacówce nie brakuje zwierząt, są owce, krowy i konie. Jest też miejsce piknikowe z drewnianych bali.

Miejsce cudnych widoków

Bacówka w Kluszkowcach jest całoroczna, to świetne miejsce na odpoczynek i poczucie atmosfery gór. A przy tym można tu podziwiać naprawdę piękne widoki, na Jezioro Czorsztyńskie i pobliską Górę Wdżar, ale przede wszystkim na cudne i majestatyczne Tatry widoczne w oddali. Magiczna panorama!

Organy Hasiora

Wystarczy pokonać kilka kroków pod górę od Bacówki w Kluszkowcach, aby zobaczyć unikatowy i wymowny pomnik Władysława Hasiora o nazwie Organy.

Widok na Tatry spod Bacówki w Kluszkowcach
Widok na Tatry spod Bacówki


Podhale noclegi

Podhale to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149528 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021