Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Bacówka w Kluszkowcach

Bacówka w Kluszkowcach
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Bacówka w Kluszkowcach znajduje się w Małopolsce, u podnóża Góry Wdżar nieopodal Czorsztyna. Można do niej dojść przez łąki z centrum wsi Kluszkowce lub podjechać na parking znajdujący się około 100 metrów od bacówki, tuż przy drodze prowadzącej do Szczawnicy.

Kurna chata z oscypkami

Bacówka to typowa, dawna góralska kurna chata oraz zabudowania gospodarcze. Prowadzą ją górale, którzy pozwalają bezpłatnie zwiedzać bacówkę, ale też zabawiają turystów opowieściami. Można tu podejrzeć cały cykl produkcji oscypków. Przy bacówce nie brakuje zwierząt, są owce, krowy i konie. Jest też miejsce piknikowe z drewnianych bali.

Miejsce cudnych widoków

Bacówka w Kluszkowcach jest całoroczna, to świetne miejsce na odpoczynek i poczucie atmosfery gór. A przy tym można tu podziwiać naprawdę piękne widoki, na Jezioro Czorsztyńskie i pobliską Górę Wdżar, ale przede wszystkim na cudne i majestatyczne Tatry widoczne w oddali. Magiczna panorama!

Organy Hasiora

Wystarczy pokonać kilka kroków pod górę od Bacówki w Kluszkowcach, aby zobaczyć unikatowy i wymowny pomnik Władysława Hasiora o nazwie Organy.

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–17:00
  • wtorek: 10:00–17:00
  • środa: 10:00–17:00
  • czwartek: 10:00–17:00
  • piątek: 10:00–17:00
  • sobota: 10:00–17:00
  • niedziela: 10:00–17:00

Bacówka
ul. Sądecka, Kluszkowce

Noclegi w Podhalu

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

Widok na Tatry spod Bacówki w Kluszkowcach
Widok na Tatry spod Bacówki w Kluszkowcach
 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

Widok na Tatry spod Bacówki
(4.4 głosów: 5)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 5)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024