Aleja Gwiazd Kolarstwa w Nałęczowie, Magdalena

Aleja Gwiazd Kolarstwa w Nałęczowie

(4.2 głosów: 29)

W Nałęczowie niedaleko Pijalni Wód i sanatorium „Józef” znajduje się niecodzienny pomnik z brązu. Jest nim starodawny rower, na który można wsiąść, zrobić sobie zdjęcie lecz daleko na nim nie zajedziemy.Pomnik ten ma upamiętniać naszych, polskich sławnych kolarzy. Po obu jego stronach widnieją płytki z podpisami najwybitniejszych gwiazd kolarstwa, między innymi: Czesława Langa, Leszka Piaseckiego, Ryszarda Szurkowskiego, Mai Włoszczowskiej, Stanisława Królaka, Stanisław Szozdy, Zenona Jaskuły.

Pytanie dlaczego rower? To za sprawą sławnego pisarza, Bolesława Prusa, który to był amatorem kolarstwa i co mało znane jednocześnie założycielem Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów, przez co posłużył jako inspiracja dla twórców.Aleja Gwiazd Kolarstwa
Park Zdrojowy, Nałęczów

Nałęczów noclegi

Nałęczów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Nałęczów
Pomniki i rzeźby
Normalna
aleje gwiazd
51°17'12N, 22°12'30E
06 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację