Aleja Gwiazd Kolarstwa w Nałęczowie

Aleja Gwiazd Kolarstwa w Nałęczowie

W Nałęczowie niedaleko Pijalni Wód i sanatorium „Józef” znajduje się niecodzienny pomnik z brązu. Jest nim starodawny rower, na który można wsiąść, zrobić sobie zdjęcie lecz daleko na nim nie zajedziemy.Pomnik ten ma upamiętniać naszych, polskich sławnych kolarzy. Po obu jego stronach widnieją płytki z podpisami najwybitniejszych gwiazd kolarstwa, między innymi: Czesława Langa, Leszka Piaseckiego, Ryszarda Szurkowskiego, Mai Włoszczowskiej, Stanisława Królaka, Stanisław Szozdy, Zenona Jaskuły.

Pytanie dlaczego rower? To za sprawą sławnego pisarza, Bolesława Prusa, który to był amatorem kolarstwa i co mało znane jednocześnie założycielem Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów, przez co posłużył jako inspiracja dla twórców.

Aleja Gwiazd Kolarstwa
Park Zdrojowy, NałęczówNałęczów noclegi

Nałęczów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71330 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145583 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021