Szlaki w Suchej Beskidzkiej

Szlaki w Suchej Beskidzkiej

Szlak czerwony: Sucha Beskidzka - Magurka - Zawoja Centrum, 3 - 3,5 h
Ze stacji kolejowej na południe podejście stokiem zwanym "Pod Cholernym" i dalej leśną drogą, skrajem osiedla Podksięże do leśniczówki. Szlak omija z lewej strony sam szczyt Magurki (872 m npm). Około 200 m za leśniczówką droga biegnie skrajem lasu. Otwiera się stąd rozległy widok na pasmo Babiej Góry i Polic. Szlak prowadzi dalej do osiedla Przysłop należącego już do Zawoi. Następnie do Zawoi Smyraki i dalej drogą do Zawoi Centrum.Szlak czarny: Sucha Beskidzka - Dolina Zasypnicy - Zawoja Przysłop, około 2 h
Ze stacji kolejowej drogą w kierunku Stryszawy. Na wysokości Szkoły Podstawowej nr 2 w lewo. Następnie doliną Zasypnicy w górę drogą wzdłuż potoku, mijamy Pstrągarnię i podchodzimy do dawnej stacji turystycznej "U Pytla". Dalej leśną drogą mijając z prawej strony szczyt Magurki dochodzimy do Zawoi Przysłop gdzie szlak czarny dołącza do czerwonego.Szlak zielony: Sucha Beskidzka - Żurawica (734 m npm) - Krzeszów, około 4 h
Ze stacji PKP drogą w kierunku Stryszawy. Na wysokości Szkoły Podstawowej nr 2 w prawo przez tory kolejowe i most na Stryszawce polną ścieżką w kierunku Lipskiej Góry, dalej przez oś. Lipie na szczyt Gołuszkowej Góry. Po ominięciu niewielkiego obniżenia z oś. Carchel podchodzimy na pd-zach w stronę szczytu Żurawicy, stąd szlakiem czarnym można dojść do Leskowca. Idąc ze szczytu w kierunku zachodnim, po ominięciu granicy lasu liściastego dochodzimy do pierwszych zabudowań Krzeszowa.

Szlak niebieski: Sucha Beskidzka - Mioduszna (638 m npm) - Maków Podhalański, 3 h
Z Rynku przez most na Stryszawce, następnie w prawo przez targowicę i po przejściu przez drogę (obwodnicę) mostem wiszącym (tylko dla pieszych) nad Skawą. Następnie drogą między zabudowaniami osiedla Garce dochodzimy do lasu. Dalej leśnym traktem na grzbiet Mioduszyny (Dziatowskie). Następnie szlak prowadzi przez wzgórza nad Makowem do centrum miasta. Szlak ma swoją kontynuację przez miejscowość Grzechynia, dochodzi do czerwonego szlaku z Suchej na Magurkę.

Po mieście wyznaczony jest szlak krajoznawczy, który prowadzi do najciekawszych i najbardziej znanych zabytkowych obiektów i miejsc Suchej. Przebieg szlaku: Stacja PKP - Skansen taboru kolejowego przy dawnej Lokomotywowni - Cmentarz choleryczny - Jubileuszowy krzyż nad miastem (punkt widokowy na Magurkę, Lipską Górę, Jasień, Mioduszynę, oraz na miasto) - Granica lasu i część górna ul. Armii Krajowej (punkt widokowy na miasto) - Cmentarz parafialny żołnierzy WP Armii Radzieckiej - Księży potok - Zespół parafialny - Karczma Rzym w Rynku - Zamek - Nadleśnictwo - Kapliczka na Jasieniu - Muzeum Regionalne - Targowica - Rynek suski (elementy zabytkowej zabudowy) - Ulica Mickiewicza (zabytkowa architektura) - Wiąz Sobieskiego (pomnik przyrody) - Dawny browar (w czasie II wojny światowej znajdowało się tu getto) - Siedziba Oddziału PTTK w Suchej Beskidzkiej - Dworzec PKS - Szpital
Źródło: http://www.sucha-beskidzka.pl/turystyka/szlaki.phpSucha Beskidzka noclegi

Sucha Beskidzka to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1120810 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020