Szlaki w Kruszwicy

Kruszwica
4.3

Pieszy szlak czarny: Kruszwica - Rożniaty, 15 km
Szlak prowadzi z Kruszwicy do pomnika martyrologii w Rożniatach. Jest to najstarszy znakowany szlak na terenie gminy, wytyczony w 1976 roku i wydłużony w 1983 roku przez Sławsk Wielki do Łagiewnik.

Autokarowy szlak czerwony: Kruszwica - Gniezno, 82 km
Szlak łączy romańskie zabytki Kruszwicy, Strzelna, Mogilna, Trzemeszna i Gniezna. Szlak ten został włączony do europejskiej sieci tras długodystansowych Europejskiego Stowarzyszenia Turystycznego.

Pieszo-rowerowy szlak zielony: dookoła Gopła, 44 km
Szlak wytyczono w 1994 roku dookoła Gopła, prowadzi przez najciekawsze fragmenty Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia.

Pieszy szlak niebieski, 19 km
Szlak poświęcony jest poecie Kujaw - Janowi Kasprowiczowi. Poprowadzony został z myślą o odwiedzeniu miejsc związanych z życiem poety na Kujawach. Trasa przebiega m.in. przez Szarlej i Łojewo.

Pieszy szlak żółty, 30 km
Szlakiem żółtym można wędrować do sanktuarium Markowickiej Pani Kujaw. Prowadzi on przez dawne posiadłości rodziny Wilamowitz - Moellendorff, Kobylniki i Markowice.

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–18:00
  • wtorek: 08:00–18:00
  • środa: 08:00–18:00
  • czwartek: 08:00–18:00
  • piątek: 08:00–18:00
  • sobota: 08:00–18:00
  • niedziela: 08:00–18:00

Noclegi w Kruszwicy

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

Booking.com
(4.3 głosów: 6)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 6)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024