Zdjęcia Polkowic (13)

Polkowice to bogate, a zarazem zabytkowe miasto na Dolnym Śląsku, leżące na północny zachód od Wrocławia i na północ od Legnicy. To tzw. miasto miedziowe - jeden z głównych ośrodków Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego. Polkowice posiadają jedną z najpiękniejszych starówek w Polsce, zadbaną i kolorową.Nazwa miejscowości pochodzi najpewniej od imienia Bolko czyli słowiańskiego imienia męskiego Bolesław, które było dynastyczne w polskiej dynastii Piastów i czeskiej Przemyślidów. Wg zapisów w XII wieku Bolesław I Wysoki z dynastii Piastów wybudował w lesie, w miejscu dzisiejszego miasta, dwór myśliwski zwany Bolkowicami.

Zabytki w Polkowicach

- Ratusz miejski, Rynek - pierwszy Ratusz pochodził z XV wieku, choć sam Rynek powstał już w XIII wieku, obecny Ratusz zaczął powstawać w XVIII wieku- Kościół Św. Barbary, Rynek - dawny kościół ewangelicki z XVIII wieku, a dziś kościół pomocniczy dla parafii Św. Michała Archanioła, stoi obok Ratusza

- Kościół Św. Michała Archanioła, ul. Gdańska - budowla gotycka z XV wieku, później rozbudowana, stoi przy niej krzyż pokutny

- Wiatrak holenderski, ul. Głogowska - zabytkowy młyn i wiatrak z końca XIX wieku

- Budynki dawnej stacji PKP z XIX wieku

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Miejscowości w okolicy

Zobacz kolejne

Komentarze

2018-07-02 14:20:58

Przecież ten Aquapark to super atrakcja! Faktycznie remont jest przewidziany, ale to chyba dobrze, przecież tan ośrodek ma 20 lat ponad chyba, więc całkiem nieźle się "trzyma". Poza tym chyba dawno tam nie byłaś, bo atrakcje normalnie działają. Polecam bardzo mocno!

2018-07-02 13:18:05

O Aquaparku? To jeszcze działa? Przecież jak tam ostatnio byłam to większość atrakcji nie działała, cała reszta też nie zachwycała. Brudno tam jest, obsługa okropna,  do tego drogo! Nie polecam. 

2018-05-30 12:24:42

Całe miasto jest piękne, ale nie widze wzmianki o Aquaparku w Polkowicach, a to super miejsce na relaks! Dużo różnych atrakcji, dostępne ceny, bardzo miła i profesjonalna obsługa. Aquapark to świetne miejsce, żeby wypocząć na sportowo.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: