Muzeum Mineralogiczne w Szklarskiej Porębie

Muzeum Minerologiczne
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Jako, że Szklarska Poręba pretenduje do miana Mineralogicznej Stolicy Polski, nie mogło w niej zabraknąć Muzeum Mineralogicznego. Wśród eksponatów zobaczymy skały i minerały pochodzące z całego świata, ale oczywiście jest też bogaty zbiór minerałów karkonoskich, ponadto z ciekawostek zobaczymy tu jajo dinozaura i meteoryt, łącznie blisko 3 tys. okazów. W sali na parterze znajduje się ekspozycja w całości poświęcona dinozaurom.

W kolekcji Muzeum Mineralogicznego w Szklarskiej Porębie znajdował się także największy w Polsce, 10-ciokaratowy diament w naturalnej skale, ale został skradziony w 2002 roku, a w gablocie zachowały się tylko jego zdjęcia i opis. Przed budynkiem natomiast udostępniono pnie Lasu Karbońskiego - jedyny "las karboński" w Europie.Dojście do Muzeum

Muzeum Mineralogiczne znajduje się w południowej części miasta, na końcu ulicy Kilińskiego, niedaleko Parku Odkrywców i Karkonoskiego Centrum Edukacji Ekologicznej. Spod schroniska rusza żółty szlak na Łabski Szczyt.

Muzeum Mineralogiczne
ul. Kilińskiego 20, Szklarska Poręba
tel. 607-100-880
http://szklarskaporeba.sokolowski-muzea.pl
Godziny zwiedzania: codziennie 10.00-18.00
Bilety: normalny 12 zł, ulgowy 8 zł, dzieci do lat 4 gratis

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–18:00
  • wtorek: 10:00–18:00
  • środa: 10:00–18:00
  • czwartek: 10:00–18:00
  • piątek: 10:00–18:00
  • sobota: 10:00–18:00
  • niedziela: 10:00–18:00

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 37)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024