Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Łódź
Muzea i skanseny
muzea
Normalna
Łódzkie
2017-03-29
2020-01-28 13:46
51°45'34" N, 19°28'27" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Muzeum Kinematografii w Łodzi mieści się w eklektycznym, XIX-wiecznym pałacyku Karola Scheiblera - słynnego fabrykanta. Budynek ten znany jest z wielu filmów.Muzeum prezentuje eksponaty z dziedziny techniki, sztuki i kultury filmowej, czyli dziedziny bardzo ważnej i znamiennej dla tego miasta. Ekspozycje są bardzo interesujące, zarówno klasyczne, jak i nowoczesne - multimedialne i interaktywne.

Filemon i Bonifacy
Filemon i Bonifacy


W zbiorach muzeum oglądać można unikatowe urządzenia z okresu poprzedzającego kino - latarnie magiczne, stereoskopy, zabawki optyczne, a prawdziwą perełką jest oryginalny XIX-wieczny fotoplastykon.

Są tu również amatorskie i profesjonalne kamery filmowe na różną szerokość taśmy, projektory i rzutniki, aparaty fotograficzne, sprzęt oświetleniowy czy imponująca kolekcja plakatów. Amatorów kina na pewno zainteresują osobiste pamiątki dotyczące największych autorów polskiego kina.

Pod Muzeum Kinematografii
Pod Muzeum Kinematografii

W Muzeum działa kino „Kinematograf” wyposażone w najwyższej klasy aparaturę dźwiękową i projekcyjną i widownię na 80 miejsc.Przed Muzeum w Łodzi w 2011 roku pojawiły się rzeźby Filemona i Bonifacego na Szlaku Bajkowa Łódź.

Muzeum Kinematografii
Plac Zwycięstwa 1, Łódź
tel. 42/ 674-09-57
www.kinomuzeum.pl
Godziny zwiedzania: wt 10.00-17.00, śr, pt 9.00-16.00, czw, sob, nd 10.00-18.00
Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 7 zł, wt wstęp bezpłatny

Łódź noclegi

Łódź to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134075 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Marta Zapaleniec 626 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-09-10 na

Bardzo ciekawe muzeum. Dużo eksponatów.  Na ostatnim piętrze wystawa poświęcona bajkom więc raj dla dzieci ale nie tylko. Miło popatrzeć na bohaterów z dzieciństwa - muminki, misia uszatka itp.

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020