Muzeum Kinematogafii w Łodzi

Muzeum Kinematografii w Łodzi
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.3

Muzeum Kinematografii w Łodzi mieści się w eklektycznym, XIX-wiecznym pałacu Karola Scheiblera. Słynnego fabrykanta, zwanego królem bawełny. Budynek ten znany jest z wielu filmów. Muzeum prezentuje eksponaty z dziedziny techniki, sztuki i kultury filmowej, czyli dziedziny bardzo ważnej i znamiennej dla tego miasta. Ekspozycje są bardzo interesujące, zarówno klasyczne, jak i nowoczesne, multimedialne oraz interaktywne.

W zbiorach muzeum oglądać można unikatowe urządzenia z okresu poprzedzającego kino - latarnie magiczne, stereoskopy, zabawki optyczne, a prawdziwą perełką jest oryginalny fotoplastykon z 1900 roku. Cały czas jest na chodzie i bawi turystów.

Filemon i Bonifacy
Filemon i Bonifacy


Są tu również amatorskie i profesjonalne kamery filmowe na różną szerokość taśmy, projektory i rzutniki, aparaty fotograficzne, sprzęt oświetleniowy czy imponująca kolekcja plakatów. Amatorów kina na pewno zainteresują osobiste pamiątki dotyczące największych autorów polskiego kina.

Przed Muzeum w Łodzi w 2011 roku pojawiły się rzeźby Filemona i Bonifacego na Szlaku Bajkowa Łódź.
 

Pod Muzeum Kinematografii
Pod Muzeum Kinematografii

Informacje praktyczne

Aktualne godziny zwiedzania i ceny biletów znajdziesz tutaj: https://muzeumkinematografii.pl/

Muzeum Kinematografii
Plac Zwycięstwa 1, ŁódźNoclegi w Łodzi

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 26)
Twoja ocena
Marta

Bardzo ciekawe muzeum. Dużo eksponatów.  Na ostatnim piętrze wystawa poświęcona bajkom więc raj dla dzieci ale nie tylko. Miło popatrzeć na bohaterów z dzieciństwa - muminki, misia uszatka itp.

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024