Muzeum Kinematografii w Łodzi

Muzeum Kinematogafii w Łodzi

(4.4 głosów: 25)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Muzeum Kinematografii w Łodzi mieści się w eklektycznym, XIX-wiecznym pałacyku Karola Scheiblera - słynnego fabrykanta. Budynek ten znany jest z wielu filmów.

Muzeum prezentuje eksponaty z dziedziny techniki, sztuki i kultury filmowej, czyli dziedziny bardzo ważnej i znamiennej dla tego miasta. Ekspozycje są bardzo interesujące, zarówno klasyczne, jak i nowoczesne - multimedialne i interaktywne.

Filemon i Bonifacy
Filemon i Bonifacy


W zbiorach muzeum oglądać można unikatowe urządzenia z okresu poprzedzającego kino - latarnie magiczne, stereoskopy, zabawki optyczne, a prawdziwą perełką jest oryginalny XIX-wieczny fotoplastykon.

Są tu również amatorskie i profesjonalne kamery filmowe na różną szerokość taśmy, projektory i rzutniki, aparaty fotograficzne, sprzęt oświetleniowy czy imponująca kolekcja plakatów. Amatorów kina na pewno zainteresują osobiste pamiątki dotyczące największych autorów polskiego kina.

Pod Muzeum Kinematografii
Pod Muzeum Kinematografii

W Muzeum działa kino „Kinematograf” wyposażone w najwyższej klasy aparaturę dźwiękową i projekcyjną i widownię na 80 miejsc.

Przed Muzeum w Łodzi w 2011 roku pojawiły się rzeźby Filemona i Bonifacego na Szlaku Bajkowa Łódź.Muzeum Kinematografii
Plac Zwycięstwa 1, Łódź
tel. 42/ 674-09-57
www.kinomuzeum.pl
Godziny zwiedzania: wt 10.00-17.00, śr, pt 9.00-16.00, czw, sob, nd 10.00-18.00
Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 7 zł, wt wstęp bezpłatny

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: 09:00–16:00
  • czwartek: 09:00–16:00
  • piątek: 11:00–18:00
  • sobota: 11:00–18:00
  • niedziela: 11:00–18:00

Łódź noclegi

Łódź to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Marta

Bardzo ciekawe muzeum. Dużo eksponatów.  Na ostatnim piętrze wystawa poświęcona bajkom więc raj dla dzieci ale nie tylko. Miło popatrzeć na bohaterów z dzieciństwa - muminki, misia uszatka itp.

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023