Muzeum Drogownictwa w Szczucinie

Muzeum Drogownictwa, autor Jakub Kaczmarski
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

W niewielkiej miejscowości Szczucin, przy trasie nr 73 KielceJasło, powstało niezwykle ciekawe Muzeum Drogownictwa. Jest to niesamowita ekspozycja maszyn i sprzętów, które kiedyś były używane w drogownictwie. Muzeum rozciąga się na dużym obszarze, ale to jest najciekawsze, to fakt, że jest ono bezpłatne, podobnie jak parking. Cały skansen jest dobrze oznakowany, a przy sprzętach stoją tablice informacyjne, tak ciekawie zredagowane, że nie tylko informują, ale też prowokują do dalszego zwiedzania i szukania odpowiedzi "jak to się kiedyś wykonywało".

Muzeum Drogownictwa
Muzeum Drogownictwa
Muzeum w Szczucinie
Muzeum w Szczucinie

Atrakcje Muzeum Drogownictwa

Bardzo ciekawym eksponatem jest tu dawny walec drogowy z przełomu XIX i XX wieku, ciągnięty przez konny zaprzęg. Niewątpliwie wzbudzającym uśmiech i sentyment jest natomiast fiat 126 p, popularny maluch w wersji pługu śnieżnego. Interesujące są też przeszklone gabloty z przekrojem różnorodnych materiałów, które powinny być położone jako warstwy utwardzające pod wierzchnią asfaltową powłokę współczesnych dróg i autostrad. Właśnie bowiem od nich zależy trwałość naszych dróg i jakość jazdy po takowych. W Muzeum Drogownictwa w Szczucinie nie brakuje też sporych tablic informacyjnych i billboardów prezentujących drogi przyszłości. Wyglądają rewelacyjnie 🙂 Muzeum - skansen w Szczucinie to kolejny ciekawy obiekt na trasie zwiedzania i zdobywania wiedzy.

Informacje praktyczne

Cały rok pn-pt 7.00-15.00
IV-XI sb-nd 10.00-17.00
Bilety: wstęp bezpłatny
Parking: bezpłatny

Muzeum Drogownictwa - Zespół Historii Drogownictwa
ul. 1- go Maja 39, Szczucin
tel. 14/ 643-63-81

Noclegi w Małopolsce

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

Muzeum Drogownictwa Szczucin
Muzeum Drogownictwa
Muzeum Szczucin
Muzeum Drogownictwa Szczucin
(4.4 głosów: 14)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 14)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Helenka z Inowrocławia
Byliśmy w sąsiadującym ze Szczucinem uzdrowisku i na wycieczkę po obiedzie wybraliśmy to muzeum. Naprawdę rzadko spotkać tak miła atmosferę i przyjaznych, pomocnych ludzi. Pani mówiła że "drogowcy już tak mają". Choć mam swoje lata, to podróż przez historię Polski, świata oczami i opowieściami pracowników jest bardzo pozytywnym przeżyciem. To jest szczególne miejsce, warte odwiedzenia.
KrysiaZdobnisia
Bardzo zadbane miejsce, życzliwi pracownicy, wysoki poziom wiedzy i naprawdę szacunek za umiejętność jej przekazania w ciekawy sposób dla każdego. Jest ich tam mało więc na wycieczkę z przewodnikiem trzeba się umówić, ale na zewnątrz spacer z rodzinką nigdy się nie nudzi. Bez multimediów, bez zbędnego zgiełku.
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024