Muzeum Drogownictwa, autor Jakub Kaczmarski

Muzeum Drogownictwa w Szczucinie

(4.4 głosów: 13)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

W niewielkiej miejscowości Szczucin, przy trasie nr 73 KielceJasło, powstało niezwykle ciekawe Muzeum Drogownictwa. Jest to niesamowita ekspozycja maszyn i sprzętów, które kiedyś były używane w drogownictwie. Muzeum rozciąga się na dużym obszarze, ale to jest najciekawsze, to fakt, że jest ono bezpłatne, podobnie jak parking. Cały skansen jest dobrze oznakowany, a przy sprzętach stoją tablice informacyjne, tak ciekawie zredagowane, że nie tylko informują, ale też prowokują do dalszego zwiedzania i szukania odpowiedzi "jak to się kiedyś wykonywało".

Muzeum Drogownictwa, mokunka
Muzeum Drogownictwa, mokunka
Muzeum w Szczucinie, mokunka
Muzeum w Szczucinie, mokunka

Atrakcje Muzeum Drogownictwa

Bardzo ciekawym eksponatem jest tu dawny walec drogowy z przełomu XIX i XX wieku, ciągnięty przez konny zaprzęg. Niewątpliwie wzbudzającym uśmiech i sentyment jest natomiast fiat 126 p, popularny maluch w wersji pługu śnieżnego. Interesujące są też przeszklone gabloty z przekrojem różnorodnych materiałów, które powinny być położone jako warstwy utwardzające pod wierzchnią asfaltową powłokę współczesnych dróg i autostrad. Właśnie bowiem od nich zależy trwałość naszych dróg i jakość jazdy po takowych. W Muzeum Drogownictwa w Szczucinie nie brakuje też sporych tablic informacyjnych i billboardów prezentujących drogi przyszłości. Wyglądają rewelacyjnie 🙂 Muzeum - skansen w Szczucinie to kolejny ciekawy obiekt na trasie zwiedzania i zdobywania wiedzy., mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok pn-pt 7.00-15.00
IV-XI sb-nd 10.00-17.00
Bilety: wstęp bezpłatny
Parking: bezpłatny

Adres

Muzeum Drogownictwa - Zespół Historii Drogownictwa
ul. 1- go Maja 39, Szczucin
tel. 14/ 643-63-81

GPS: 50°18'7N, 21°4'20E

Małopolska noclegi

Małopolska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Muzeum Drogownictwa Szczucin, mokunka
Muzeum Drogownictwa, mokunka
, mokunka
Muzeum Szczucin, mokunka
, mokunka
Muzeum Drogownictwa Szczucin, mokunka
Małopolska
Normalna
muzea zabytki techniki
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

KrysiaZdobnisia
Bardzo zadbane miejsce, życzliwi pracownicy, wysoki poziom wiedzy i naprawdę szacunek za umiejętność jej przekazania w ciekawy sposób dla każdego. Jest ich tam mało więc na wycieczkę z przewodnikiem trzeba się umówić, ale na zewnątrz spacer z rodzinką nigdy się nie nudzi. Bez multimediów, bez zbędnego zgiełku.
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023