52°12'11" N, 17°29'23" E
Wielkopolskie
2017-02-07
2020-02-03 02:01

Opis Miłosławia

Miłosław to historyczne miasto w województwie wielkopolskim, leżące przy trasie nr 15, pomiędzy Wrześnią i Środą Wielkopolską. Pierwsze wzmianki o Miłosławiu pochodzą z 1314 roku, wkrótce później ośrodek otrzymał prawa miejskie.Zabytki w Miłosławiu

- Pałac w Miłosławiu, ul. Poznańska 1a - pałac z XIX wieku, ktory spalili w 1945 roku hitlerowcy, potem odtworzono jedynie zewnętrzny klasycystyczny wygląd pałacu, we wnętrzach mieści się Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego.

Historyczna szkoła w Miłosławiu
Historyczna szkoła w Miłosławiu

- Kościół Św. Jakuba, ul. Kościelna 8 - świątynia z początku XVII wieku, przebudowana później w stylu gotyku romantycznego, świątynia leży na Szlaku Św. Jakuba.

- Historyczna szkoła w Miłosławiu, ul. Kościelna - obok kościoła stoi dawna historyczna szkoła, która zasłynęła w Polsce z faktu, że miał tutaj miejsce strajk dzieci przeciwko ich germaniacji, mówi o tym tablica na budynku- Kościół ewangelicki, ul. Zamkowa 21 - świątynia z 1875 roku, obecnie własność Miłosławskiego Centrum Kultury

Miłosław noclegi

Miłosław to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Miłosławiu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021