Miłosław. Atrakcje, które warto zwiedzić

Kościól Św. Jakuba w Miłosławiu
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.2

Miłosław to historyczne miasto w województwie wielkopolskim, leżące przy trasie nr 15, pomiędzy Wrześnią i Środą Wielkopolską. Pierwsze wzmianki o Miłosławiu pochodzą z 1314 roku, wkrótce później ośrodek otrzymał prawa miejskie.

Zabytki w Miłosławiu

- Pałac w Miłosławiu, ul. Poznańska 1a - pałac z XIX wieku, ktory spalili w 1945 roku hitlerowcy, potem odtworzono jedynie zewnętrzny klasycystyczny wygląd pałacu, we wnętrzach mieści się Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego.

Historyczna szkoła w Miłosławiu
Historyczna szkoła w Miłosławiu


- Kościół Św. Jakuba, ul. Kościelna 8 - świątynia z początku XVII wieku, przebudowana później w stylu gotyku romantycznego, świątynia leży na Szlaku Św. Jakuba.

- Historyczna szkoła w Miłosławiu, ul. Kościelna - obok kościoła stoi dawna historyczna szkoła, która zasłynęła w Polsce z faktu, że miał tutaj miejsce strajk dzieci przeciwko ich germaniacji, mówi o tym tablica na budynku

- Kościół ewangelicki, ul. Zamkowa 21 - świątynia z 1875 roku, obecnie własność Miłosławskiego Centrum Kultury

Noclegi w Miłosławiu

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.2 głosów: 10)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024