Kościól Św. Jakuba w Miłosławiu, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Miłosław

(4.2 głosów: 10)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Miłosław to historyczne miasto w województwie wielkopolskim, leżące przy trasie nr 15, pomiędzy Wrześnią i Środą Wielkopolską. Pierwsze wzmianki o Miłosławiu pochodzą z 1314 roku, wkrótce później ośrodek otrzymał prawa miejskie.Zabytki w Miłosławiu

- Pałac w Miłosławiu, ul. Poznańska 1a - pałac z XIX wieku, ktory spalili w 1945 roku hitlerowcy, potem odtworzono jedynie zewnętrzny klasycystyczny wygląd pałacu, we wnętrzach mieści się Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego.

Historyczna szkoła w Miłosławiu, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Historyczna szkoła w Miłosławiu, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

- Kościół Św. Jakuba, ul. Kościelna 8 - świątynia z początku XVII wieku, przebudowana później w stylu gotyku romantycznego, świątynia leży na Szlaku Św. Jakuba.- Historyczna szkoła w Miłosławiu, ul. Kościelna - obok kościoła stoi dawna historyczna szkoła, która zasłynęła w Polsce z faktu, że miał tutaj miejsce strajk dzieci przeciwko ich germaniacji, mówi o tym tablica na budynku

- Kościół ewangelicki, ul. Zamkowa 21 - świątynia z 1875 roku, obecnie własność Miłosławskiego Centrum KulturyMapa Miłosławia z zaznaczonymi atrakcjami

Poniżej znajdziesz mapę z zaznaczonymi atrakcjami, które możesz zobaczyć i zwiedzić w Miłosławiu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Miłosław noclegi

Miłosław to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Miłosławiu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°12'11N, 17°29'23E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021