54°22'57" N, 19°26'37" E
Pomorskie
2017-01-02
2020-02-02 02:00

Opis Krynicy Morskiej

Krynica Morska to niewielkie miasteczko w województwie pomorskim, leżące na maleńkim skrawku lądu - Mierzei Wiślanej, otoczonej od północy wodami Morza Bałtyckiego, a od południa wodami Zalewu Wiślanego.Krynica Morska odznacza się wspaniałym położeniem wśród lasów, z dala od zgiełku i gwaru przeludnionego wybrzeża, a przy tym jest jednak łatwo dostępna dla turystów. Można tu dojechać drogą lądową z Gdańska (około 80 km) czy Elbląga (około 60 km) oraz drogą wodną z Elbląga, Fromborka i Kaliningradu.

Krynica Morska
Krynica Morska

Atrakcje w Krynicy Morskiej

Co przyciąga letników do Krynicy Morskiej? Z całą pewnością mikroklimat, czyste, obfitujące w jod powietrze, szerokie, piaszczyste plaże i wysokie wzniesienia wydmowe.

Ponadto niewątpliwą atrakcją są bogate w ryby wody Zalewu Wiślanego, świetne również dla amatorów sportów wodnych oraz piękne lasy obfitujące w różne gatunki roślin i zwierząt, a także w grzyby.

Krynica Morska
Krynica Morska
Krynica Morska


Krynica Morska pomnik w Krynicy Morskiej Latarnia Morska w Krynicy Morskiej Krynica Morska Krynica Morska Krynica Morska Krynica Morska Krynica Morska na statku (z portu na Zalewie Wiślanym odbywają się rejsy do Fromborka) plaża Krynica Morska Wielbłądzi Garb Krynica Morska widok z latarni Krynica Morska Krynica Morska Krynica Morska Krynica Morska Krynica Morska Krynica Morska Krynica Morska Krynica Morska

Krynica Morska noclegi

Krynica Morska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Krynicy Morskiej. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Villa Varmia
Helski Domek

Wasze opinie

karrrr96 Zapaleniec 708 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-04-10 na

Cudowne, piaszczyste plaże. Cudne widoki. Wspaniałe wydmy i krajobraz. Polecam.

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021