Kościół MB Pocieszenia w Żyrardów

Kościół w Żyrardowie

(4.4 głosów: 13)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kościół MB Pocieszenia w Żyrardowie to kościół farny i zarazem główny kościół miasta. To jedna z największych budowli sakralnych na Mazowszu!Okazały, neogotycki kościół z wysokimi wieżami zbudowany został w latach 1900-1903, wg projektu Józefa Piusa Dziekońskiego. Wieże sięgają ponad 70 m wysokości i górują ponad całym Żyrardowem.

Żyrardów
Żyrardów

Co ciekawe, do budowy kościoła w Żyrardowie zużyto ponad 3 mln cegieł wypalonych w oddalonych o 12 km Radziejowicach. Cegły przybyły tu kolejką wąskotorową. Największy z dzwonów wiszących na wieży - Jan Paweł II, jest tak duży, że podczas dzwonienia wywołuje silne wibracje, które zagrażają stabilności wieży, dlatego nie jest on używany.Kościół Matki Bożej Pocieszenia
ul. Narutowicza, Żyrardów

Żyrardów
Żyrardów

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 05:00–00:00
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte

Żyrardów noclegi

Żyrardów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Żyrardów
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły neogotyckie
52°3'26N, 20°26'25E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021