Kościół MB Pocieszenia w Żyrardów

Kościół w Żyrardowie

Kościół MB Pocieszenia w Żyrardowie to kościół farny i zarazem główny kościół miasta. To jedna z największych budowli sakralnych na Mazowszu!Okazały, neogotycki kościół z wysokimi wieżami zbudowany został w latach 1900-1903, wg projektu Józefa Piusa Dziekońskiego. Wieże sięgają ponad 70 m wysokości i górują ponad całym Żyrardowem.

Żyrardów
Żyrardów

Co ciekawe, do budowy kościoła w Żyrardowie zużyto ponad 3 mln cegieł wypalonych w oddalonych o 12 km Radziejowicach. Cegły przybyły tu kolejką wąskotorową. Największy z dzwonów wiszących na wieży - Jan Paweł II, jest tak duży, że podczas dzwonienia wywołuje silne wibracje, które zagrażają stabilności wieży, dlatego nie jest on używany.Kościół Matki Bożej Pocieszenia
ul. Narutowicza, Żyrardów

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 05:00–00:00
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte

Żyrardów noclegi

Żyrardów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Żyrardów
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły neogotyckie
52°3'26N, 20°26'25E
07 kwiecień 2017
28 styczeń 2020

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację