52°3'26" N, 20°26'25" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 05:00–00:00
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte

Kościół MB Pocieszenia w Żyrardowie to kościół farny i zarazem główny kościół miasta. To jedna z największych budowli sakralnych na Mazowszu!Okazały, neogotycki kościół z wysokimi wieżami zbudowany został w latach 1900-1903, wg projektu Józefa Piusa Dziekońskiego. Wieże sięgają ponad 70 m wysokości i górują ponad całym Żyrardowem.

Żyrardów
Żyrardów

Co ciekawe, do budowy kościoła w Żyrardowie zużyto ponad 3 mln cegieł wypalonych w oddalonych o 12 km Radziejowicach. Cegły przybyły tu kolejką wąskotorową. Największy z dzwonów wiszących na wieży - Jan Paweł II, jest tak duży, że podczas dzwonienia wywołuje silne wibracje, które zagrażają stabilności wieży, dlatego nie jest on używany.

Kościół Matki Bożej Pocieszenia
ul. Narutowicza, Żyrardów

Żyrardów
Żyrardów


Żyrardów noclegi

Żyrardów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1147199 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021