Kościół w Janowcu, mirosław

Kościół w Janowcu

(4.4 głosów: 9)

Przy rynku w Janowcu, u podnóża Góry Zamkowej, ulokowany jest niewielki kościół z XVI w. To kościół Św. Stanisława i Św. Małgorzaty, w którego wnętrzu znajdują się cenne rzeźby nagrobkowe i sztukaterie.Kościół w Janowcu był gruntownie przebudowany w latach 1585-1600 i ponownie erygowany z fundacji Barbary z Dulskich Tarłowej - starościny sochaczewskiej. Świątynię konsekrowano w 1604 roku, a w roku 1914 uległa częściowemu spaleniu.

Obecny kościół reprezentuje styl późnorenesansowy, z gotyckimi pozostałościami, orientowany, z białego kamienia wapiennego i cegły. Posiada gotycki portal kamienny prowadzący do kaplicy Św. Anny z rytymi napisami, wśród których najstarszy, czytelny, pochodzi z 1558 roku.Kościół Św. Stanisława i Św. Małgorzaty
Rynek/ul. Kościelna, Janowiec

Janowiec noclegi

Janowiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Janowiec
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
51°19'23N, 21°53'30E
04 listopad 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację