Przy rynku w Janowcu, u podnóża Góry Zamkowej, ulokowany jest niewielki kościół z XVI w. To kościół Św. Stanisława i Św. Małgorzaty, w którego wnętrzu znajdują się cenne rzeźby nagrobkowe i sztukaterie.Kościół w Janowcu był gruntownie przebudowany w latach 1585-1600 i ponownie erygowany z fundacji Barbary z Dulskich Tarłowej - starościny sochaczewskiej. Świątynię konsekrowano w 1604 roku, a w roku 1914 uległa częściowemu spaleniu.

Obecny kościół reprezentuje styl późnorenesansowy, z gotyckimi pozostałościami, orientowany, z białego kamienia wapiennego i cegły. Posiada gotycki portal kamienny prowadzący do kaplicy Św. Anny z rytymi napisami, wśród których najstarszy, czytelny, pochodzi z 1558 roku.

Kościół Św. Stanisława i Św. Małgorzaty
Rynek/ul. Kościelna, JanowiecJanowiec noclegi

Janowiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mirosław Krajtroter 50304 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zajazd Przystocze

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021