Kościół w Janowcu

Kościół w Janowcu
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Przy rynku w Janowcu, u podnóża Góry Zamkowej, ulokowany jest efektowny kościół z XVI wieku. To kościół Św. Stanisława i Św. Małgorzaty, w którego wnętrzu znajdują się cenne rzeźby nagrobkowe i sztukaterie.

Kościół w Janowcu był gruntownie przebudowany w latach 1585-1600 i ponownie erygowany z fundacji Barbary z Dulskich Tarłowej - starościny sochaczewskiej. Świątynię konsekrowano w 1604 roku, a w roku 1914 uległa częściowemu spaleniu.Kościół w Janowcu
Kościół w Janowcu

Obecny kościół reprezentuje styl późnorenesansowy, z gotyckimi pozostałościami, orientowany, z białego kamienia wapiennego i cegły. Posiada gotycki portal kamienny prowadzący do kaplicy Św. Anny z rytymi napisami, wśród których najstarszy, czytelny, pochodzi z 1558 roku.

Ponad kościołem góruje słynny zamek w Janowcu w biało czerwone pasy. Koniecznie zajrzyj na jego dziedziniec i taras widokowy na krużgankach. Kilka kilometrów stąd natomiast odwiedzić warto po rodzinną rozrywkę Magiczne Ogrody.

Adres

Kościół Św. Stanisława i Św. Małgorzaty
Rynek/ul. Kościelna, Janowiec

GPS: 51°19'23N, 21°53'30E

Janowiec noclegi

Janowiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Kościół w Janowcu, mirosław
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 9)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024